• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    tak problem jsem ani po nekolika hodinach testoani nevyresil, takze jsem ho obesel tim, ze jsem ty zipy prebalil pod WIN do 7z a je to v pohode..
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ERGOSUM: v podstate ano:

    nasledne pokusy o konverzi jsou uz neuspesne:
    # ls
    Halas Franti?ek - Star? ?eny.txt
    Halas Franti?ek - Tv??.txt

    # ls | iconv --from=cp1250 --to=ASCII//TRANSLIT
    Halas Frantitek - Stare seny.txt
    Halas Frantitek - Tva?.txt

    # ls | iconv --from=WINDOWS-1250 --to=ASCII//TRANSLIT
    Halas Frantitek - Stare seny.txt
    Halas Frantitek - Tva?.txt

    # ls | iconv --from=ISO_8859-2 --to=ASCII//TRANSLIT
    Halas Frantitek - Stare seny.txt
    Halas Frantitek - Tva?.txt

    # ls | iconv --from=ISO_8859-1 --to=ASCII//TRANSLIT
    Halas Franti?ek - Stare ?eny.txt
    Halas Franti?ek - Tva?.txt
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    VLASTIS: Takže spíš potřebuješ vysvětlit zipu jak to má správně rozbalit. Někde jsem na to narazil. zkusím najít.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ERGOSUM: tech souboru je deset tisic v priblizne 1000 adresarich

    jsou zabalene v zipu a kdyz jej rozbalim ve win jsou nazvy ok, ale pod linuxem jsou nektere znaky(Č, Ž, ..) zobrazene spatne - coz je spatnym kodovanim nazvu v tom zipu (win1250)
    a ja bych potreboval idealne neco, co mi bude fungovat jako detox, ale bude umet znakovou sadu win1250
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    VLASTIS: A co?: Vyhledáš soubory s "nesmyslným" názvem. Před název souboru přidáš pěticiferné číslo, dáš ls do souboru, v souboru zaměníš nevhodné znaky za vhodné a pak jen z toho uděláš dávku rename číslo* nové jméno
    Nástroje a detaily jistě zvolíš sám.
    Pokud zůstaly soubory na win tak pomůže tree -parametry >files.txt (nejsem na widlích a parametry mi vypadly) abys měl správné názvy.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    nektere soubory mely "nesmysle"nazvy - pravdepodobne kodovani win 1250

    zatim jedina funkcni cesta co jsem nasel je prejmenovat ve win pomoci totalcommandera a prekopirovat do linuxu - coz je dost nap<|>cu

    ERGOSUM: zadne gui nemam - je to virtual s cli
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    VLASTIS: Já používám Krusader a v něm nebo samostatně KRename. Takže když už ho mám, použiji volbu transliterace.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    2BFREE: diky, s detoxem jsem vcera trochu testoval, ale budu muset vyzkouset ruzne definice znaku, prislo mi, ze s nastavenim, ktere jsem dal to neco opravilo a neco vynechalo..

    detox -s iso8859_1 -r -v /root/
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    VLASTIS: iconv je asi co hledas, tady napr. http://www.linuxproblem.org/art_21.html
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ahoj, existuje utilitka na odstraneni diakritiky z nazvu souboru?

    urcit to pujde napriklad sedem, ale mozna uz ma nekdo vychytane vsechny moznosti, ktere se mohou objevit v cestine
    PUPU
    PUPU --- ---
    HALELUJA: kdybys rekl rovnou a poslal vzorek prislusnych dat, spacham ja nebo nekdo jiny. takovyhle veci delam relativne dost. quick&dirty, to je moje. kdyztak se jeste ozvi
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    PUPU: asi je, ale to taky neumim.. potřeboval bych se na chvilku převtělit v číslo 5 a prolítnout půl it knihovny :)
    INDIAN: díky za nabídku.. ono už to nespěchá, takže to zkusim vykoumat přes stefanův návod na mysql, ale kdyžtak se ozvu :)
    STEFAN: ok zkusim to vykoumat. díky za rady
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    HALELUJA: není to zas tak složité:
    1) založíš tabulku v mysql http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/create-table.html pro csv1 i csv2, tj. budeš mít 2 tabulky
    2) naimportuješ přes mysqlimport data do 1. i 2. tabulky http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/mysqlimport.html
    3) uděláš select into outfile z mysql http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/select.html

    cirka takto: select "seznam polí z tab1",tab2.pole_s_hodnotou,"pokračování seznamu polí z tab1" from tab1, tab2 where tab1.klicovy_prvek=tab2.klicovy_prvek into outfile "tvé jméno souboru"...

    PS: předpokládám, že neuděláš cut/paste a nebudeš psát, že Ti to nefunguje ;-))
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    HALELUJA: ja si taky neco dycky radsi napisu nez abych stravil vic casu nad studovanim nakyho podobnyho nastroje ... kdyz do zejtra na nic neprides, tak mi hod dyztak do posty blizsi specifikaci, neco muzem spichnout
    PUPU
    PUPU --- ---
    HALELUJA: csv? neni nejjednodussi to prohnat nejakym jednoradkovym skriptem v perlu?
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    STEFAN: mnoo hmm okej díky zkusim něco vymyslet.. blbý je, že se znalostí db jsem na tom asi tak jako s tím sdiffem :)
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    HALELUJA: naimportuj si to do mysql například, tam si vezmi to co potřebuješ z jednoho i druhého a zase vyexportuj..
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    Ahoj, potřebuji sloučit dva csv soubory s tím, že prvni obsahuje buňky N/A, které potřebuji doplnit z druhého. Zkoušel jsem sdiff, ale zatím bez úspěchu (sloučil mi i jiné buňky). Měl byste někdo radu? Případně i v OO..
    díky!
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    SKRU: "Login incorrect" je jedna rozumna chybova hlaska, kterou FTP protokol muze v tomhle pripade klientovi vratit. Pocet tech chybovych hlasek je omezeny a dany specifikaci protokolu. Skutecny duvod bys pravdepodobne nasel v logu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam