• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    WOODMAKER: Dokud neukončíš všechny instance programu, pak se používá stará verze. Nic nehezkého by se stát nemělo, kolikrát na starém jádru doběhnu do večera a v pohodě.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOODMAKER: Zřídka, pokud vůbec. U FF to tak dělám běžně. Mnohé mají volbu restartovat program/restartovat později.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    hola, když mám zapnutý program a přitom ho aktualizuju, děje se něco specifického? Může se stát něco nehezkého, když ten program dál používám, aniž bych ho vypnul a zapnul v nové verzi?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    RADICETA: Postavil jsem se k tomu čelem a přešel na řádně zkonfigurovaný xterm, ale přesto budu za podněty k odhalení záhady vděčný.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Je to pozice vzhledem k dlaždicování oken na ploše, ale je to vcelku fuk. Tuhle "featuru" má urxvt i v ostatních správcích oken, co tu mám, jakmile si otevřu víc než jeden terminál.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RADICETA: co to znamena, ze terminal neni v master area?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    CHEVALIER: pitomý dotaz- proč nepoužíváš na tv něco s gui?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    RADICETA: Ha! Tak diakritika blbne jenom, když terminál není v master area. čili to bude asi souviset s xmonadem a haskelem. A safra. Pomoc.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Zdravím, mám takový ošklivý, nepěknou věc. Když spustím terminál, vše je v pořádku. Ovšem když k němu spustím druhý terminál, přestane mi systém reagovat na klávesu háček/čárka, tzn nemůžu psát diakritiku u některých písmen. Xkové aplikace se tímhle nevyznačují (vim x gvim), pouze terminály. Jinak Arch, Xmonad, URXVT, chybu jsem zaznamenal poprvé včera.

    Netušíte někdo, co by mohlo být špatně?
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    ATROPYN: muzes zkusit prostou reinstalaci ovladace graficke karty, to vypada, ze je neco shnileho tam...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    ATROPYN: no, zjevne to bude nejaky problem ve windows :) Zacal bych reinstalaci, ta obvykle pomuze :D
    ATROPYN
    ATROPYN --- ---
    zdravim, mam dual boot - ubuntu 10.04 a Win XP, ubuntu chodí bez problému, windows normálně naběhnou, ale jakmile na nich chci pustit nějakej program, hru nebo třeba video z youtubu, spadne mi okamžitě pc..nevíte někdo čim to je?? dík
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ADMIX: Nejdřív musím zjistit, co to ten msglevel vůbec je. :-) Ale děkuji.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    CHEVALIER: msglevel na maximum ti to neukaze?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Ahoj.
    Po zadání příkazu:

    mplayer tv:// -tv driver=v4l2:device=/dev/video0:alsa:adevice=hw.1,0:amode=1:audiorate=48000:forceaudio:volume=100:immediatemode=0:normid=0:outfmt=YUY2:input=1

    Dostávám, kromě jiného, tuhle hlášku: "v4l2: ioctl query control failed: Invalid argument"

    Potřeboval bych nějak zjistit, co v4l2 tomu ioctl posílá za argument. Jde to nějak?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    když už se tu probírají ty "přejmenovávače", máte tip na nějaký solidní pro Gnome/gtk2/gtk3 ? můj oblíbený bulk rename pro xfce mi z nějaký příčiny v distru přestal existovat v repozitářích. díky za tipy
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    tak problem jsem ani po nekolika hodinach testoani nevyresil, takze jsem ho obesel tim, ze jsem ty zipy prebalil pod WIN do 7z a je to v pohode..
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ERGOSUM: v podstate ano:

    nasledne pokusy o konverzi jsou uz neuspesne:
    # ls
    Halas Franti?ek - Star? ?eny.txt
    Halas Franti?ek - Tv??.txt

    # ls | iconv --from=cp1250 --to=ASCII//TRANSLIT
    Halas Frantitek - Stare seny.txt
    Halas Frantitek - Tva?.txt

    # ls | iconv --from=WINDOWS-1250 --to=ASCII//TRANSLIT
    Halas Frantitek - Stare seny.txt
    Halas Frantitek - Tva?.txt

    # ls | iconv --from=ISO_8859-2 --to=ASCII//TRANSLIT
    Halas Frantitek - Stare seny.txt
    Halas Frantitek - Tva?.txt

    # ls | iconv --from=ISO_8859-1 --to=ASCII//TRANSLIT
    Halas Franti?ek - Stare ?eny.txt
    Halas Franti?ek - Tva?.txt
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    VLASTIS: Takže spíš potřebuješ vysvětlit zipu jak to má správně rozbalit. Někde jsem na to narazil. zkusím najít.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ERGOSUM: tech souboru je deset tisic v priblizne 1000 adresarich

    jsou zabalene v zipu a kdyz jej rozbalim ve win jsou nazvy ok, ale pod linuxem jsou nektere znaky(Č, Ž, ..) zobrazene spatne - coz je spatnym kodovanim nazvu v tom zipu (win1250)
    a ja bych potreboval idealne neco, co mi bude fungovat jako detox, ale bude umet znakovou sadu win1250
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    VLASTIS: A co?: Vyhledáš soubory s "nesmyslným" názvem. Před název souboru přidáš pěticiferné číslo, dáš ls do souboru, v souboru zaměníš nevhodné znaky za vhodné a pak jen z toho uděláš dávku rename číslo* nové jméno
    Nástroje a detaily jistě zvolíš sám.
    Pokud zůstaly soubory na win tak pomůže tree -parametry >files.txt (nejsem na widlích a parametry mi vypadly) abys měl správné názvy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam