• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    WOODMAKER: Dokud neukončíš všechny instance programu, pak se používá stará verze. Nic nehezkého by se stát nemělo, kolikrát na starém jádru doběhnu do večera a v pohodě.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Nejsem si jist co v případě, když běží stará verze a já otevřu verzi novou takže běží zároveň. I tak, pokud to nejsou zrovna nástroje pro práci s HW, tak bych se příliš nebál.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOODMAKER: Zřídka, pokud vůbec. U FF to tak dělám běžně. Mnohé mají volbu restartovat program/restartovat později.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    hola, když mám zapnutý program a přitom ho aktualizuju, děje se něco specifického? Může se stát něco nehezkého, když ten program dál používám, aniž bych ho vypnul a zapnul v nové verzi?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    RADICETA: Postavil jsem se k tomu čelem a přešel na řádně zkonfigurovaný xterm, ale přesto budu za podněty k odhalení záhady vděčný.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Je to pozice vzhledem k dlaždicování oken na ploše, ale je to vcelku fuk. Tuhle "featuru" má urxvt i v ostatních správcích oken, co tu mám, jakmile si otevřu víc než jeden terminál.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RADICETA: co to znamena, ze terminal neni v master area?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    CHEVALIER: pitomý dotaz- proč nepoužíváš na tv něco s gui?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    RADICETA: Ha! Tak diakritika blbne jenom, když terminál není v master area. čili to bude asi souviset s xmonadem a haskelem. A safra. Pomoc.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Zdravím, mám takový ošklivý, nepěknou věc. Když spustím terminál, vše je v pořádku. Ovšem když k němu spustím druhý terminál, přestane mi systém reagovat na klávesu háček/čárka, tzn nemůžu psát diakritiku u některých písmen. Xkové aplikace se tímhle nevyznačují (vim x gvim), pouze terminály. Jinak Arch, Xmonad, URXVT, chybu jsem zaznamenal poprvé včera.

    Netušíte někdo, co by mohlo být špatně?
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    ATROPYN: muzes zkusit prostou reinstalaci ovladace graficke karty, to vypada, ze je neco shnileho tam...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    ATROPYN: no, zjevne to bude nejaky problem ve windows :) Zacal bych reinstalaci, ta obvykle pomuze :D
    ATROPYN
    ATROPYN --- ---
    zdravim, mam dual boot - ubuntu 10.04 a Win XP, ubuntu chodí bez problému, windows normálně naběhnou, ale jakmile na nich chci pustit nějakej program, hru nebo třeba video z youtubu, spadne mi okamžitě pc..nevíte někdo čim to je?? dík
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ADMIX: Nejdřív musím zjistit, co to ten msglevel vůbec je. :-) Ale děkuji.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    CHEVALIER: msglevel na maximum ti to neukaze?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Ahoj.
    Po zadání příkazu:

    mplayer tv:// -tv driver=v4l2:device=/dev/video0:alsa:adevice=hw.1,0:amode=1:audiorate=48000:forceaudio:volume=100:immediatemode=0:normid=0:outfmt=YUY2:input=1

    Dostávám, kromě jiného, tuhle hlášku: "v4l2: ioctl query control failed: Invalid argument"

    Potřeboval bych nějak zjistit, co v4l2 tomu ioctl posílá za argument. Jde to nějak?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    když už se tu probírají ty "přejmenovávače", máte tip na nějaký solidní pro Gnome/gtk2/gtk3 ? můj oblíbený bulk rename pro xfce mi z nějaký příčiny v distru přestal existovat v repozitářích. díky za tipy
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    tak problem jsem ani po nekolika hodinach testoani nevyresil, takze jsem ho obesel tim, ze jsem ty zipy prebalil pod WIN do 7z a je to v pohode..
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ERGOSUM: v podstate ano:

    nasledne pokusy o konverzi jsou uz neuspesne:
    # ls
    Halas Franti?ek - Star? ?eny.txt
    Halas Franti?ek - Tv??.txt

    # ls | iconv --from=cp1250 --to=ASCII//TRANSLIT
    Halas Frantitek - Stare seny.txt
    Halas Frantitek - Tva?.txt

    # ls | iconv --from=WINDOWS-1250 --to=ASCII//TRANSLIT
    Halas Frantitek - Stare seny.txt
    Halas Frantitek - Tva?.txt

    # ls | iconv --from=ISO_8859-2 --to=ASCII//TRANSLIT
    Halas Frantitek - Stare seny.txt
    Halas Frantitek - Tva?.txt

    # ls | iconv --from=ISO_8859-1 --to=ASCII//TRANSLIT
    Halas Franti?ek - Stare ?eny.txt
    Halas Franti?ek - Tva?.txt
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam