• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    MR_DAN: woodmaker tim mysli, ze zkompilovany jadro je jeden soubor
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOODMAKER: Jistotu typu "Nikdy to nic špatného za žádných okolností neprovede dnes ani v budoucnu, tady máš dvousetletou záruku." nedostaneš. Naopak. Z velkých čísel vyplývá, že někdy, někde někomu nějaký program při aktualizaci něco špatného provede. Co s tím? Možnosti máš.
    1) Vůbec aktualizaci nedělat.
    2) Vypnout co můžeš, zálohovat a se zatajeným dechem instalovat aktualizaci.
    3) Vypnout co nepotřebuješ a aktualizovat.
    4) Skončit všechny potencialně nebezpečné činosti a aktualizovat.
    5) Nic s tím nenaděláš. Aktualizovat musíš a program také musí běžet. Kdyby něco, máš zálohy.
    6) Jde o hromadné aktualizace v síti. Tam by si to měl pohlídat admin a většínou k tomu nástroje má.

    Pokud ti jde o nějaký konkrétní případ sem s ním. Jinak ti nezbývá, než si nechat napsat záručák ve věštírně.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    RADICETA: jádro je jeden soubor a navíc tak specifickej, že se nikdy nenačítá znovu (zkopíruje se do paměti při startu systému a už se na disk nešahá, myslím), ale když je nějakej program typu firefox, kterej sestává z více souborů, není už tolik jasné, že si nějakej soubor neuzavře a neotevře ho zase až za čas (třeba soubor s nastavením, který se může tou aktualizací změnit). To by totiž znamenalo, že buďto tu konfiguraci pro novou verzi rozbije, nebo z ní začne číst a může to neumět. A to jsem se ještě nedostal ke knihovnám, které případně může otevírat až když je potřebuje. Promiňte, ale furt nemám z toho, co jste řekli, jistotu.
    KYTT
    KYTT --- ---
    Jde nějak rozchodit 32 bitovej flash na Firefoxu 5 pod Ubuntu 64 bit? Asi ten problém znáte, pod 64 bitem dělá ten flash ve FF na většině videí takový blikající "čtverce" takže je to pak skoro nekoukatelný. Podle googlu sem zjistil, že si mám nainstalovat betu 64 bitový flashe. To sem udělal, ale v tom mi zase nejdou přehrávat videa z pár mejch oblíbenejch stránek a navíc docela topí, takže sem se vrátil k 32bitový verzi. Je nějaká cesta jak rozchodit ve FF tuhle verzi pořádně nebo musím změnit prohlížeč? (Ve všech ostatních funguje i 32ková verze jak má)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    WOODMAKER: Dokud neukončíš všechny instance programu, pak se používá stará verze. Nic nehezkého by se stát nemělo, kolikrát na starém jádru doběhnu do večera a v pohodě.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Nejsem si jist co v případě, když běží stará verze a já otevřu verzi novou takže běží zároveň. I tak, pokud to nejsou zrovna nástroje pro práci s HW, tak bych se příliš nebál.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOODMAKER: Zřídka, pokud vůbec. U FF to tak dělám běžně. Mnohé mají volbu restartovat program/restartovat později.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    hola, když mám zapnutý program a přitom ho aktualizuju, děje se něco specifického? Může se stát něco nehezkého, když ten program dál používám, aniž bych ho vypnul a zapnul v nové verzi?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    RADICETA: Postavil jsem se k tomu čelem a přešel na řádně zkonfigurovaný xterm, ale přesto budu za podněty k odhalení záhady vděčný.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Je to pozice vzhledem k dlaždicování oken na ploše, ale je to vcelku fuk. Tuhle "featuru" má urxvt i v ostatních správcích oken, co tu mám, jakmile si otevřu víc než jeden terminál.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RADICETA: co to znamena, ze terminal neni v master area?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    CHEVALIER: pitomý dotaz- proč nepoužíváš na tv něco s gui?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    RADICETA: Ha! Tak diakritika blbne jenom, když terminál není v master area. čili to bude asi souviset s xmonadem a haskelem. A safra. Pomoc.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Zdravím, mám takový ošklivý, nepěknou věc. Když spustím terminál, vše je v pořádku. Ovšem když k němu spustím druhý terminál, přestane mi systém reagovat na klávesu háček/čárka, tzn nemůžu psát diakritiku u některých písmen. Xkové aplikace se tímhle nevyznačují (vim x gvim), pouze terminály. Jinak Arch, Xmonad, URXVT, chybu jsem zaznamenal poprvé včera.

    Netušíte někdo, co by mohlo být špatně?
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    ATROPYN: muzes zkusit prostou reinstalaci ovladace graficke karty, to vypada, ze je neco shnileho tam...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    ATROPYN: no, zjevne to bude nejaky problem ve windows :) Zacal bych reinstalaci, ta obvykle pomuze :D
    ATROPYN
    ATROPYN --- ---
    zdravim, mam dual boot - ubuntu 10.04 a Win XP, ubuntu chodí bez problému, windows normálně naběhnou, ale jakmile na nich chci pustit nějakej program, hru nebo třeba video z youtubu, spadne mi okamžitě pc..nevíte někdo čim to je?? dík
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ADMIX: Nejdřív musím zjistit, co to ten msglevel vůbec je. :-) Ale děkuji.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    CHEVALIER: msglevel na maximum ti to neukaze?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam