• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KOJA
    KOJA --- ---
    Chci se víc zeptat na otázku, kterou jsem omylem položil jinde: [ KOJA @ Linux :: pro pokrocilejsi uzivatele :: + reseni komplikovanejsich problemu ]

    Mam běžící web a na jiném serveru bych rád udělal online backup. Objem dat bude poměrně značný a tak bych nejraději data posílal přímo mezi oběma stroji bez mezipřistání u mne.

    K oběma strojům mám ssh přístup přes login, klíč a heslo; klíč mám uložený na svém počítači, odkud budu spouštět skript. Nevím si rady, jak to zaonačit s ssh a scp aby se kopírovalo mezi vzdálenými stroji a zároveň se používaly certifikáty a správné porty.

    Zatím to mám bez certifikátů.

    ssh hosting1.cz -p 1234 \
    scp -P 567 data.txt hosting2.cz:upload

    Díky za tipy.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ERGOSUM: pripomen se mi za tyden - zatim mam funkcni betu pro sebe, ale je totalne nezabezpecena, takze ji musim jeste zapecetit, aleneni n to moc casu
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Nějakej tisk stránky do ebook by se mi také líbil. Případně se nabízím jako testovací králík.
    JTP
    JTP --- ---
    VLASTIS: Co wget? Ten umí taky udělat mirror včtně změny URL na lokální.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    VLASTIS: nejspise chces neco jako website copier - kam spada teleport pro. Pouzival jsem tyhle dva: http://www.httrack.com/ a http://www.pavuk.org/ (ten uz je starsiho data).

    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    Ahoj,
    potreboval bych poradit vhodnou commandline utilitu, ktera bude delat nasledujici:
    utilite predhodim URL, kterou mi stahne vcetne obrazku na te strance (i odkazovanych externe), ulozi je do predem zvolene slozky a prepise obrazky tak, aby se odkazovaly lokalne?

    Pisi si aplikaci, ktera mi z predhozenych url vygeneruje ebook, ale utilita, kterou pouzivam na samotnou genezi ebooku (ebook-convert od Calibre) pracuje pouze s objekty, ktere se nachazeji na stejneme serveru (hostu) jako je odkazovana URL, takze pokud je na strance obrazek nebo vkladany text z jineho hosta, tak jej nestahuje.

    V podstate hledam commandline "teleport pro", a nepotrebuju aby to umelo stahovat i odkazy..

    diky
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    ZUZU: tak to mas stesti! Jinak kdyz si v VLC playeru zapnes wallpaper mode, tak si okno s videem muzes hodit kam chces, zkratky si taky muzes nastavit jak chces.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    SAMGARR: z vlastní zkušenosti - poslední tři roky jsme tam měli komp s winampem a problémy nebyly. asi se u nás málo pije :)
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    DELVIT: nově založený uživatel funguje bez problémů, prostě divný chování :) předevčírem jsem selinux vypnul úplně a systém se jej i tak snaží spustit a nenajde nějakej konfig, na kterej jsem ani nesáhnul a díky tomu se nespustí vůbec. F15 letí z disku, škoda, jinak se mi to distro celkem líbí
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    RADICETA: Mystérium odhaleno - na vině byl zvukový káblík dodaný výrobcem Genius, který byl nevalné kvality a v konektoru zvukovky poněkud čochtal. Ještěže tu podobných mám mrtě.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    ZUZU: z vlastni zkusenosti, pokud budes mit v knajpe jukebox s vice jak 5 tlacitkama, vzdycky budou mit barmani a opilci nejaky problem:)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    WIL_M: no kdyz to dela pro vsechny home, tak to asi bude nejaky systemwide soubor...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    RADICETA: zkus si pohrat si s alsamixerem .. abys nenastavoval hlasitost pres PCM (to mej klidne na pulku) ale pres Master
    tusim ze neco podobnyho jsem resil a bylo to jen o spatny volbe hejblatek..
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    STEFAN: Playery jsem zkoušel vyměnit, zkusil jsem tam vrznout i live Mint (jinak arch + alsa) ale furt špatné. Je to divné, neboť když dám do notebooku sluchátka - dobrý, do repráčků sluchátka - dobrý, repráčky do mp3 - dobrý, akorát přímo ntb - repráky špatný v mpd, v deadbeefu, ve vlc...
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    RADICETA: mě tohle dělal aqualung.. nevím, jestli používal jiné knihovny, nebo jen byl "špatně" napsaný.. výměna playeru pomohla ;)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Čau, potřebuju popostrčit. Mám repráčky a chrchlají mi. Když do ich pustím zvuk z mp3 přehrávače je vše ok a řve to jak vzteklý, ale když do nich jde zvuk z počítače jsou zahlcené při mnohem nižší hlasitosti (už při skoro neslyšitelné). Co dělám špatně?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    DANIELSOFT: díky za reakci. to mi zase příjde, že by nedávalo smysl pouze při výměně home, nebo ano?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ZUZU: to video na konkretni monitor by slo treba frikulinsky vyresit v kde/compizu nastavenim presny polohy, maximalizace apod pro to konkretni okno..
    ale to se na tom zaseknes a nez si vyladis to strasny mnozstvi vychytavek, na ktery budes prichazet, tak ti hospodu zavrou a divadlo se preorientuje na pantomimu :-))
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    ZUZU: Co se toho týká tak mplayer nebo xine má přehrávané video a rozhraní oddělené, takže není problém. Co se přehrávání týká tak bych vsadil třeba na audacious2 podobný winampu (ať u něj teda zas neskončíš) nebo s trochou snahy kombinace mpd a sonata jako grafické rozhraní k němu. Normalizaci hlasitosti pořeší třeba gnormalize nebo sox. S normalizací je to jako s tagama - lepší udělat jednou než pořád dokola.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ERGOSUM: ještě upřesnění. já vlastně sháním program pro dvě činnosti, čili proto to můžou bejt programy dva:

    a) pouštění hudby v hospodě. jednoduchý rozhraní, začnu psát jméno písničky, objeví se mi, přetáhnu si jí do playlistu, sama se prolne s předchozí crossfadem. je tam realtime normalizace. nějaká jendoduchá knihovna médií ("watched" složky + možnost natáhnutí mp3 z flashky apod.). blbuvzdorné. (ovládají barmani a opilci :) )

    b) pouštění hudby při divadelním představení. nutnost ovládat klávesovýma zkratkama (definovatelnýma) (aspoň pause, play, next, previous). schopnost přehrát i video, a to tak, aby na jednom monitoru bylo vidět ovládací rozhraní s playlistem (abych věděl co mi hraje) a na druhý monitor to posílalo jen obraz videa (projektor na jevišti). v případě audiosouboru nic (definovatelnou barvu - černou).

    k úkolu a) se mi zatím jeví trochu použitelně ten rhythmbox, až na to, že je strašně pomalý (hlavně vyhledávání v tisících mp3, je to řádově pomalejší než ten winamp) a zatím se mi nepodařilo do něj najít plugin na tu normalizaci (gůgl a diskuse tvrdí, že to, u mp3 bez replay gain, je "nerealizovatelný" - jakto že to ale skoro každej videoplayer nebo ten winamp umí?). lxmusic neumí crossfade (a normalizaci) nebo jsem na to nepřišel. standardní ubuntu (11.04) přehrávač banshee rovněž.

    k úkolu b) z tebou doporučovaných totem a mplayer není vhodný ani jeden, páč právě neumí zobrazovat video na samostatnym monitoru a ovládací prvky+playlist na druhém, anebo jsem nepřišel na to, jak. ale vzpomněl jsem si na VLC a to vypadá nadějně. až na drobnost, že to to video posílá vždy na ten monitor, kde je myš, nepodařilo se mi ho natvrdo přesvědčit, na kterej, ale asi to půjde, vypadá to dost konfigurovatelně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam