• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    KOJA: nejakou dobu jsem pouzival vestavenou ftp featuru v Tux commanderovi. toho obcas pouzivam jako file managera.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    JEDINE pravidlo a je tak tezke ho dodrzet! Popovidej te si o tom vice v poste. Snazal jsem vsechny Flame. Banany budu rozdavat priste...

    Kazdopadne jeste odpoved na KOJA: muzes zkusit grafickou nadstavbu na ultimatiho klienta lftp alas lft-gtk. Nezkousel jsem, jak je to dobre, schvalne jestli ti to pujde http://www.lftp-gtk.com/ .
    KOJA
    KOJA --- ---
    Ok a nahodou tip na gui klienta nad gtk nekdo nemate?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nejak nejvic pouzivam normalne ftp v konzoli, je to nejrychlejsi
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KOJA: krusader i v gtk i v Lx. mc je umě na druhém místě pro mou pohodlnost na zkratky jinak je to jednička.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    KOJA: mc :-) a kdyz ho pustis v gnome-terminalu, tak ho mas i gui i gtk :-P
    KOJA
    KOJA --- ---
    Jaky je vas oblibeny gui ftp klient (idealne nad gtk)?
    Nejak mi nesedi filezilla, zatim nejlepsi nahradou se zda gftp.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    COLBEN: Taky bych řek, že je to nejlepší řešení. Prostě udělat kompletní instalaci na flashku jako by to byl HD. Jen počítej s tím, že na jiném železe, než na kterém to bylo nainstalováno, to může dělat problémy(data přečteš, pokud nejsou šifrovaná, ale OS nemusí fungovat resp, bude to vždy považovat za upgrade).
    V tom jsou live distribuce lepší.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    CHOROBA: nicmene to taky nefunguje extraspolehlive. pokud chce mit kvalitni persistent system tak at si na flashce proste vytvori ext filesystem
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    LEFTY: klidne cokoliv buntu, esli se s tim nechces moc srat. novej unetbootin prave umoznuje udelat persistentni partition.

    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LEFTY: Tak to bych ti doporučil Lubuntu. Sám ho teď používám. Počítej ovšem s tím, že pokut se nepletu, všechny buntu distribuce defaultně připojí každý disk který vidí. Neznamená to ale, že ho budeš muset použít (to ani v případě Puppy), Kde se tohle chování vypne nevím. Uvidíš sám, Možná časem přejdeš v USB na něco lehčího.
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    ERGOSUM: asi půjdu do xubuntu. Potřebuju víceméně jenom browser, dropbox a přehrávače médií - jinak ale potřebuju zůstat celkově na tom USB disku, proto to chci jako persistent :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LEFTY: Jde hlavně o to co chceš dělat. Nějakou dobu jsem jel na Puppy (zvládá i deb balíčky), malá, rychlá, používám jako záchranou. Seš tam ovšem jako root. Disky si připojíš až podle potřeby.
    KOJA
    KOJA --- ---
    FLEGMA: S plombou/nalepkou na casu by mohla, ne?
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    RAGUN: boot z usb je ok (aspoň že tak).
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    RAGUN: Zaheslovanej bios snad neni takova prekazka, ne ?
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    LEFTY: pokud je bezpecnostne sesnerovany, tak by ti nemel umoznit ani ten boot z usb/cd... kazdopadne distr asi jakoukoliv...
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Otázka do pléna:
    dá se (dlouhodobě) fungovat z nějaké persistent live alternativy linuxu?
    Proč:
    v práci jsem nafasoval počítač (win7), který je bezpečnostně sešněrovaný úplně neskutečně. Protože nechi pořizovat další HW pro osobní účely (njedej bože ho tahat s sebou), zvažuju že bych v případě potřeby nabootoval z USB a fungoval tak.
    Provozujete to tak někdo? Jakou distribuci? Díky.
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    PUPU: jj, uz jsem dozkoumal;-)
    PUPU
    PUPU --- ---
    RAGUN: tak nemas nainstalovany xinetd. doinstaluj ;-)
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    RDVN: no... ten tam prave nemam...
    //redhaty jsem nevidel pres deset let, tak jdu zkoumat....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam