• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    i tak by imho ten postup mel fungovat - myslim, ze v nem neni nic prilis distribucne zavisleho
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    GILHAD: akorat si nejsem uplne jistej tim, zda-li je gentoo pro zacatecniky a obycejne uzivatele :)
    preci jen je plus k tyhle distribuci mit i par znalosti navic....
    pro obyc usera nejaky *buntu.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Jo, to to totalne zabilo (teda _dalo_ se na tom v nejhorsim pripade i pracovat, ale jen jako nouzovka). Nicmene uplne stejny postup jde pouzit pro to USB a ze to bude ukladat konfiguraci na nej je jasne jaksi z principu veci.

    A jelikoz mluvime o Gentoo, tak se to da udelat jak dostatecne male, tak dostatecne privetive, pripadne libovolny mix z obou. Ale ono u jinych distribuci by to _asi_ melo jit udelat uplne stejne
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tak tam ses asi v prdeli s io, mel sem podobnou myslenku kdysi ;)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    zuzu: ja jsem neco takoveho zkusil s gentoo a podarilo se velmi snadno (ze ta koncepce mela jine chyby je zase jina pohadka). Tady jsem o tom napsal:
    SDHC karta jako root disk
    http://www.abclinuxu.cz/blog/gilhadoviny/2010/10/sdhc-karta-jako-root-disk
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    zuzu: ja musim jako vzdy doporucit slitaz, na flash disk nejlepsi, ale je cilena na trosku zkusenejsiho linux usera http://www.slitaz.org/en/
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja myslim ze ten guide je vcelku easy. Proste nabootuj z cd, nebo flasky a na druhou flasku si udelej persistent install. flash doinstalujes pres balickovac, no prob bych rekl

    Creating an Ubuntu Live USB from CD | USB Pen Drive Linux
    http://www.pendrivelinux.com/creating-an-ubuntu-live-usb-from-cd/
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    MCKIDNEY: a umi to i ukladat osobni data na tu flashku (a to nastaveni - jako treba cookies v prohlizeci a tak)?


    CHOROBA: viz vyse. zkousel jsem tam nejaky YUMI a to mi jen "nakopiruje" to live cd lubuntu ale to nabehne vzdy do nejakyho defaultniho nastaveni a nelze si tam nic "ulozit". navic v tom lubuntu neni flash-jak ho doinstalovat?



    ....a idealne by to cely melo byt nejak jednoduse nainstalovatelny jsem dost lama...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    hovno Puppy linux jede
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    kamos jede damn small linux na firemnim notesu, jinak ja mam persistentni BackTrack( office tam nejni)
    mrkni sem, sou tam i na navody asi nejlepsi bude njaky lubuntu
    www.pendrivelinux.com
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Fedora LiveCD přes USBCreator? Slax se začíná zas vyvíjet
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    doporučte mi prosím nějakou distribuci linuxu, která:

    je přenosná - mám to na flashdisku, ze kterého do ní nabootuju na různých počítačích

    umožňuje ale na tu flashku i ukládat nastavení (např hesla wifi, dokumenty, v nejlepším i stáhnout a nainstalovat aplikaci atd...)

    je "lehká" - vejde se na ideálně 4gb nebo v nejhorším 8gb flashku

    je uživatelsky přívětivá aspoň trochu

    provozovat bych na tom chtěl libreoffice (nebo jiný office, co umí i ms formáty), přehrávání mp3, internetový browser a to včetně flashe (!!!), prohlížení pdf, wifi

    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    BLOOD_ELF: ser na knihu a nainstaluj si treningove gentoo podle handbooku. to je asi nejlepsi zacatek. aspon pro mne byl.

    Dokumentace Gentoo Linuxu-- Gentoo Handbook
    http://www.gentoo.org/doc/cs/handbook/
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    Ahoj, mohl by mi nekdo doporucit nejakou literaturu pro zacatecniky ohledne prace v linuxu? Je hrozne moc knizek, tak bych radeji dal na doporuceni nekoho kdo cetl. Pokud by jste meli v PDF tak jeste lepsi. Dekuju moc
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    celý den se snažím nainstalovat pro synovce Edubuntu, aby si tam mohli hrát vzdělávací hry, jenže:
    1) HDD při instalaci nenalezen a skončilo to chybou (opensuse v pohodě), ale pod fdisk viděn, vysledoval jsem, že problém bude s DM RAID, takže jsem dmraid -e -r /dev/sda, tím se to vyřešilo a instalátor konečně viděl co potřeboval

    jenže
    2) po pár sekundách instaklace to skončí opět chybou, něco jako "instalátor našel nenapravitelnou chybu, nyní se otevře grafické rozhranní... blabla, nic se neděje..."

    Dá se to nainstalovat nebo je to konečná?
    Existuje na OpenSUSE stejné balíky vzdělávací jako na Edubuntu?

    Díky za info
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    DICK: nejde se tam pripojit pomoci ssh? Nebo nemas nejak moznost smazat nejake nadbytecne soubory? (No space left on device)
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: je opravdu tak zasadni problem nechat si prelozit hlasku 'no space left on device', ktera se v tom logu vyskytuje asi 50x? to neni pokus o shazovani, to je varovani - IT je, at se ti to libi nebo ne, obor vyrostly na anglictine. pokud nevladnes ani zaklady, mas problem - obzvlast pokud se poustis do prace s mene rozsirenymi systemy, jako je Linux.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj, potřeboval bych poradit. Ted se nemůžu na Pc s linuxem připojit ani pomoci nomachine ani nelze přistupovat síťově z win(7,xp).Server běži,ale chyba no machine je :

    http://pastebin.com/TF33cGnz . Děkuji za pomoc
    AZIM
    AZIM --- ---
    rada "rekompilace kernelu" na dotaz co zacina "Zdravicko. Sem pomerne novacek v Linuxu, ale" vytvari na me tvari usmev ... thumbs UP !
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    no asi jo. nebo njaka ubuntu-lighweight distribuce na gameseni. kolega tvrdi ze steam zacal ohybat gamesy pro linuch, ja moc neparim, tgze taky nevim.

    nebo treba uz na quadcore nebude skubat adobe flash!!!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam