• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HE11_KNIGHT: tak to nevim k cemu ta informace o tvem uspechu mela slouzit, pac kdyz se podivam na ten screenshot, tak tam ten samej balik vidim stazenej :-)
    DANIELSOFT: a ja vidim Mint, coz je Ubuntu, coz je oboji Debian...
    BURAN: v repozitari bude nejaka verze 0.0.0-beta_neandrtalis, skype jenejlepsi instalovat ze stazenyho baliku z webu

    KONA: bez tech podrobnosti by to asi byly jen spekulace, jestli je to kvuli repozitarum, proxy, pripojeni na net... tak jeste jednou a tentokrat lepe
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    MR_DAN: ale nic takového jsem přece neřekl ..
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HE11_KNIGHT: jj typickej pristup "mne to funguje, takze musi bejt problem u tebe" ... v praxi ve vetsine pripadu nespravnej ;-)
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    MR_DAN: je to divný, protože já si ten skype z tohohle baliku skrz instalator naistaloval..
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    KONA: na ploše vidím Skype balíček pro Ubuntu. čili snažíš se nainstalovat Skype pro Ubuntu, ale přitom máš Debian.

    Stejně ale bude nejlepší nainstalovat to z repozitáře, jak radí [ BURAN @ Linux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!) ]
    BURAN
    BURAN --- ---
    MRDAC_BEDEN: to mi prislo uplne zbytecny psat.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    KONA: BURAN: pripadne kliknout na "Podrobnosti"
    BURAN
    BURAN --- ---
    KONA: zkus pustit terminal (ctr+alt+t) a napsat "sudo apt-get install skype", pak zadas svoje heslo.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    KONA: jaka distribuce, jaky problem? presne informace jsou potreba
    KONA
    KONA --- ---
    Poradil by mi prosím někdo s instalací skypu? Furt mi to háže, že je problém s instalací balíčku, ale nepíše to jaký problém a moc si s tím nevím rady...Kdyby si někdo našel čas, že by se na to podíval, nabízím panáka dobré slivovice...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CERMINEK: ještě bych možná checknul disk na bedáky
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    GILHAD: JJ reinstall GRUBU pomohl, už jedu na své mašině :)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    jestli se nepletu, tak missing operating system znamena generickou MBR bez grubu
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    CERMINEK: po instalaci "missing operating system..."?
    Pokud jsi pri instalaci nastavil kam se ma nahrat loader tak zkus tyto kroky:
    1. vyndat vsechny flash disky, DVD media atd. z kompu
    2. ceknout v BIOSu poradi bootovani
    3. (to se stalo me, zatim jsem to nemel cas resit) od nabootovani Widli, me neco prepsaly v MBR bo co, a ted musim mit nastaveny pristup k disku nejaky XRaid nebo jak se to jmenuje, v opacnem pripade dostavam taky tuto hlasku - ovsem dost pochybuji, ze to bude zrovna tim ;)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    PUPU:
    ADMIX:
    Jop to by mohlo být řešení, ale podělal jsem to použitím záchranného CD, takže kompletní reinstalaci jsem se nevyhnul. Teď ale pro změnu řeším, že po instalaci a nabootování z HDD na mě svítí jeni "Missing operating system"... Díky všem za help.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Pokud ti grub nacita resume, tak obnova grubu fakt nepomuze :) Takze v grubu edituj parametry a smaz parametr resume. Pak ti nabehne cistej system bez obnovy z hibernace.
    PUPU
    PUPU --- ---
    CERMINEK: a nestaci jen smazat swap? neboli nabootovat cokoliv zachranneho a udelat mkswap na stavajici swap partition?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ERGOSUM: Mno tudíž volím první možnost, opáčko se hodí. Vysmahnul jsem si Live / Rescue CD, povedlo se mi dostat se k obnově/instalaci bootloaderu, ale vždy končí chybou...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam