• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    EKIM
    EKIM --- ---
    ERGOSUM: to ale potřebuju tu redukci :( . Ještě přidám info, původně na něm byly xpčka, jenže hdd ko, a na novém byly xpčka zaheslovaný, až v nouzovém se podařilo instalnout sedmičky. Takže na stroji jsou widle, ale z pochopitelných důvodů, je to prakticky nepoužitelný. Ale čím to teda je že to ty sedmičky uměj? na rozdíl od jiných systémů. A jestli to není to čeho bych se měl držet....
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    EKIM: Teď jsem vzpomněl na radikální řešení. Vyndat disk, na usb redukci ho rozdělit a naformátovat, přenést live Lubuntu(jako by to byla flashka), dát do PC, nainstalovat. Není to úplně ideální, ale přeskočíš nefunkční bootování z flashky.
    Už po startu by to mělo fungovat jako live distribuce, ale po instalaci se vše přizpůsobí HW.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RAINBOF: Na jednom PC mám USB 1 na desce a USB 2 ve slotu. Ani jedny nepálí ext. disky ani flashky a jde z nich nabootovat.
    EKIM
    EKIM --- ---
    PUPU: netušim, jo,ne....
    EKIM
    EKIM --- ---
    CHOROBA: ....bohužel původní mechanika není, a z té co mám to bootne stejně jako flashka. Přičemž už nemám k dispozici žádný systémy na cd...
    PUPU
    PUPU --- ---
    EKIM: mas posledni bios? zkusils bootovat z disku a mels mezi diskama na vyber flashdisk? ja mel pri instalaci jednoho pc z flashky neuveritelny problemy, kdyz jsem zkusil boot primo z flashky - treba jsem musel vytahnout z archivu prastary 128mb flashdisk a i tak to zlobilo.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    vy ste tady dobra banda dementu. co treba noapic, noacpi v kernel retezci pri startu? usb2 pali usb 1 ou maj gad!
    stary IBM stroje s linuxem treba vubec nestartujou, je je treba trochu postouchnout.


    EKIM: spis budes potrebovat ditribuci na cd...
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    Vybíráme Linuxovou distribuci
    http://www.youtube.com/watch?v=XqkTJzV2vB4
    EKIM
    EKIM --- ---
    RAINBOF: Universal-USB-Installer-1.9.5.2
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: nepletu. spis si to blbe pamatuju nicmene usb1.0 určité nemá.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: [citation-needed] - jinymi slovy, tohle za celou dobu existence standardu USB, coz je mnoho a mnoho let, slysim uplne prvne. Nepletes si to nahodou s prenosovou rychlosti 12 Mbps? USB port davajici dvanact VOLTU bych teda vopravdu chtel videt - to bys mel uplne blbe zapojenou desku. (USB bylo od uplneho zacatku stavene na napeti 5V)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jinak pokud mas USB 1.0 tak jsi flash spálil. ma 12v
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    EKIM: kontrolní otázka jak jsi tu flash vytvořil...
    EKIM
    EKIM --- ---
    ERGOSUM: nimlich to samý, po konci startu biosu, nastane poblikávající bílý kurzor, na černé obrazovce... žádné chybové hlášení, flashka bliká. Už jsem to nechával jednou přez noc, a nic. jediný výsledek byl ten nesmysl, co se oběvil hned po vytáhnutí té flashky. ...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    EKIM: Bootovat by to mělo i z mnohem pomalejší diskety. V téhle chvíli bych zkusil
    Puppy Linux
    http://www.puppylinux.com/
    Live distribuce, která funguje snad na všem. Když nastartuje, máme se od čeho odpíchnout.
    BTW má flashka nastaveno, že je bootovací? Jak vlastně postupuješ a co se při tom děje?
    EKIM
    EKIM --- ---
    ERGOSUM: všechno jede podle plánu až do chvíle, po dvou min. přestane poblikávat dioda hdd, tak nevim jestli to není tou přenosovu rychlostí usbéčka, a celou dobu to natýká do ramek, nebo se sekne hadr? ve vyjmečném případě dostanu šifrovanou zprávu :))



    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    EKIM: To není záhada. Flashka bliká, když se jí PC pokouší číst. Znamená to, že o ní ví(něco je zasunuto v USB), nic jiného.
    Když flashka bliká, něco dělá. Když ani nebliká, nedělá nic.
    EKIM
    EKIM --- ---
    ERGOSUM: Další záhada, flashka bliká ikdyž na ní není vůbec nic? :(
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ERGOSUM: ADD Není vyloučeno, že PC neumí velké USB i když už spíš bude umět.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    EKIM: Zjistil jsem, že je často pro boot z flashky / karty třeba dát boot z disku a teprve ve výběru z kterého dát to USB. Tedy že se flashka hlásí jako pevný disk. Možná to bude tvůj případ.
    Že to nedělá usb 1.0 zjistíš, když bliká flashka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam