• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RUTHAN: Co do logu existuje etckeeper, kterej ti verzuje cely /etc, takze vidis, co se kde delo (nejen instalace); ale opravdovy rollback me napada leda jako volume snapshot (coz umi treba btrfs).
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RUTHAN: věci co nejsou virtuálně (nemáme) tak ty asi přes clonezillu live cd pravěk. firmy co mají stovky serverů je mají vytvořený skriptem a proto je nemusíte zálohovat, o ničem lepším nevím.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    RATTKIN: Tohle je jasny, ale to nic nemeni na tom, rollback feature by byla dobra.

    Jinak, cim delas zalohu beziciho Linuxu, existuje vubec neco rozumny jako pro Wokna? Protoze kvuli tomu rebootovat a koukat jen nejaky progress bar live cd, je pravek, stejne jako zalohovani beziciho OS pomoci df.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    vobcas pomuze spustit aptitude
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RUTHAN: já před update nebo distro upgrade vždy dělám snapshot celého virtualu-všechny linuxy mám pod vmware. už jsem to párkrát vracel.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    PISKVOR: no pres apt se mi ho nepovedlo nainstalovat, takze jsem ho tam natlacil pres dpkg
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Ma apt-get nejaky undo? Ve smyslu, kdyz clovek pouziva prepinace -f -t, upgrade, nebo dist-upgrade obcas se delou divoky veci, tak by se hodil rollback a i log, ktery apt-get operace probehly.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    VLASTIS: Jseš si jistej, že ho máš _nainstalovanej_? To vypadá, že se ho ten apt snaží NAinstalovat...
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    PISKVOR: zaholdovani balicku wallch znefunkcnilo balickovaci system

    #apt-get install mc
    Čtu seznamy balíků… Hotovo
    Vytváří se strom závislostí
    Čtu stavové informace… Hotovo
    Pro opravení následujících můžete spustit „apt-get -f install“:
    Následující balíky mají nesplněné závislosti:
    mc : Závisí na: mc-data (= 3:4.8.5-1) ale nebude se instalovat
    wallch : Závisí na: libqt5core5a (>= 5.0.2) ale nedá se nainstalovat
    E: Nesplněné závislosti. Zkuste spustit „apt-get -f install“ bez balíků (nebo navrhněte řešení).

    jako sekundarni efekt se wallch neodinstaluje, ale tohle nepovazuju za spravne reseni:)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    VLASTIS: Musis tomu balicku nastavit priznak "hold" - treba v aptitude je to myslim na klavese _ (podtrzitko).
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ahoj,
    mam nove nainstalovany linux mint 16 (klon ubuntu) a narazil jsem na nasledujici problem
    nainstaloval jsem siaplikaci wallch z rucne stazeneho deb balicku (v repozitarich linux mint je stara verze obsahujici bug) a kdykoliv updatnu system, tak se mi tento rucne instalovany program odinstaluje -, nejak nevim presne co googlit, aby se to nedelo..
    tusite nekdo
    diky
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Taky se vam v XFCE4 pri zapnutym kompozitoru stava, ze obcas nejaky okno zustane pruhledny az dokud ho nezavrete? nejvic mi to dela asi terminal... ted mi to udelala opera (kterou jinak moc nepouzivam)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Ahoj,
    otazka na customizaci GUI. Jak v Gnome3 nastavim v logon obrazovce, ktera graficka nadstavba (xfce, gnome2,gnome3,kde etc..) je default pro login.

    Pak by me zajimalo, kde pro tohle samy okno, na jakym monitoru ma naskocit, naskakuje mi na sekundarnim vlevo, ktery zapinam jen obcas.

    A dalsi podobna otazka, jak nastavit aby kdyz mam vlevo sekundar a v pravo primar, tak veci, ktery se stahujou na plochu se umistovali na na plochu toho primarniho monitoru a ne do leveho horniho rohu toho sekundarniho? Proste ala default chovani Windows?
    EKIM
    EKIM --- ---
    ERGOSUM: použil jsem partition manager 2014, vznikl nový oddíl na který jsem instaloval boot s lubuntu a restartoval. Výsledek je, že po naběhnutí biosu, naběhne jeden řádek informací o lubuntu a blikající kurzor.... dále vše probíhá jako boot z flasky, tedy neprobíhá nic.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    EKIM: Pokud máš kam připojit kšandou, tak nepotřebuješ.
    Takže na tom stroji je ve widlích flashka čitelná?
    Možná ti pomůže tohle:
    Installation - Community Help Wiki
    https://help.ubuntu.com/community/Installation#Alternate_Installation
    EKIM
    EKIM --- ---
    ERGOSUM: to ale potřebuju tu redukci :( . Ještě přidám info, původně na něm byly xpčka, jenže hdd ko, a na novém byly xpčka zaheslovaný, až v nouzovém se podařilo instalnout sedmičky. Takže na stroji jsou widle, ale z pochopitelných důvodů, je to prakticky nepoužitelný. Ale čím to teda je že to ty sedmičky uměj? na rozdíl od jiných systémů. A jestli to není to čeho bych se měl držet....
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    EKIM: Teď jsem vzpomněl na radikální řešení. Vyndat disk, na usb redukci ho rozdělit a naformátovat, přenést live Lubuntu(jako by to byla flashka), dát do PC, nainstalovat. Není to úplně ideální, ale přeskočíš nefunkční bootování z flashky.
    Už po startu by to mělo fungovat jako live distribuce, ale po instalaci se vše přizpůsobí HW.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RAINBOF: Na jednom PC mám USB 1 na desce a USB 2 ve slotu. Ani jedny nepálí ext. disky ani flashky a jde z nich nabootovat.
    EKIM
    EKIM --- ---
    PUPU: netušim, jo,ne....
    EKIM
    EKIM --- ---
    CHOROBA: ....bohužel původní mechanika není, a z té co mám to bootne stejně jako flashka. Přičemž už nemám k dispozici žádný systémy na cd...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam