• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RUTHAN: ten .bash_profile klidne vytvoris jako novej soubor a prdnes tam neco jako
    How to Set JAVA_HOME / PATH variables Under Linux Bash Profile
    http://www.cyberciti.biz/faq/linux-unix-set-java_home-path-variable/
    jsou tam i testy na to jestli se ti to spravne nastavilo..

    ja bych mel pro jistotu nastavenou celou javu a pak bych to stejne asi spoustel s --jdkhome nasmerovanym na to JDK..
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    No zkousel sem tenhle navod for single user a zatim se mi nedari, dle java -version
    How to Set JAVA_HOME Environment Variable in Linux | Coding For Me
    http://www.jusuchyne.com/codingforme/linux/set-java_home-environment-variable-linux/#single-user

    Nemam bash_profile, mam jen .bashrc a .profile, zkousel jsem oba, ale pak je refreshnout pres ten sources, ale zatim nic..

    Blby je, ze z toho neni zadna error message nebo tak, jen proste porad spatny java_home.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    a co CLASSPATH, ta tam figuruje taky?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    THEODORT: A muzu ten /usr/bin a tak editovat, kdyz nejsem admin?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RUTHAN: nasmerovat do toho adresare jdk\jre
    pripadne si nastavit path a javahome na cestu do jdk\bin\java a symlinky do /usr/bin.. zpusobu je spousta, viz napr.
    Google
    https://www.google.de/#q=linux+javahome+path+symlink
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Potreboval bych na CentOS rozjed portable Java 1.6 JDKcko, proste stahnout a rozbalit a pouzivat s urcitym softem a to bez prav admina, je to mozny?
    Problem je, ze dany soft ma parametr --jdkhome a kdyz to nasmeruju, na ten rozbalenej adresar s JDK (normalni Linux64) verze, tak tvrdi, ze to jdkhome neni, kdyz to nasmeruju na Java SE JRE, ktery je v opt, kdo ho verze, ale zase mi pochopitelne vynada, ze to neni v JDK.
    Asi potrebuju na nadefinovat nejaky promeny jako path a tak, ale nevim, jestli tohle muzu udelat jen pro sebe pro user, nebo na to protrebuju admina a musim to menit globalne? Na Woknech tenhle zpusob funguje, na Linuxu uz se mi to taky povedlo rozbehnout, ale uz si nepamatuju, kde byl problem.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MRDAC_BEDEN: zkusím
    BURAN
    BURAN --- ---
    CERMINEK: njn, hele, ale tak to proste je. ovladace k tiskarne nejsou, bez nich netiskne, tak nevim jestli se da neco vymyslet.
    mel jsem si pred porizenim tiskarny alespon trochu pocist na netu co funguje a co ne, koupil bych pak rovnou to HP, ktery Linux podporujou, ovladace maji, a funguje to bez problemu. :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    BURAN: Nepomůže bohužel :(
    BURAN
    BURAN --- ---
    CERMINEK: no to samy mi delala tiskarna Canon LBP6020, nakonec jsem ji poslal pryc a koupil HP, ta funguje bez problemu.
    nevim jestli ti takova informace pomuze :D
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj mám otázku k Lubuntu a tiskárně (Ricoh Aficio SP 3400N). Zaboha nemůžu najít ovladače. Systém tiskárnu najde, ale když pošlu něco k tisku, tak se tiskárna rozhučí a připraví k tisku a tím to končí. Nevíte někdo co s tím prosím?
    WELES
    WELES --- ---
    ERGOSUM: dobrý, chyba byla v připojení, na jiném netu to stáhlo. Pak jsem se ještě krásně rval se smazáním task baru, to z unity neznám a vypadá to, že každé prostředí má trochu jiné řešení. Po hodinové improvizaci snad vše funguje.
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    LEFTY: scite, geany, leafpad .. ale vim/gvim je fakt nej ;)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WELES: volby- podpora jazyků-uplatnit v celém systému máš?
    Stáhnout LibreOffice » LibreOffice
    http://cs.libreoffice.org/download/
    WELES
    WELES --- ---
    Lxle se nedari stahnout ppa s cz lokalizaci pro libre office, a kvuli tomu nelze stahnout celou lokalizaci. Nevim vubec co s tim. Napady?
    WELES
    WELES --- ---
    PISKVOR: sosnu a zkusím, třeba přejdu na KDE i doma.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    WELES: Proti gustu...ja presel na vykonnejsich strojich na KDE, a na pastikach na LXDE (coz je prave to Lubuntu a derivaty).
    WELES
    WELES --- ---
    PISKVOR: Nope, jen že ho znám, respektive jsem používal dřív. Sám jedu unity (nekamenujte mě :-P)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    WELES: Nema to Gnome, ale lightweight xp replacement (postavenej na Lubuntu) je LXLE. Je to specificky delany na stroje, ktery utahly XP, a s lokalizaci jsem na problem nenarazil. Potrebujes ten gnome k necemu specifickymu?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    xubuntu/lubuntu. bez gnome
    esli chces neco jako gnome, tak mint ve verzi Mate
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam