• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    DANYSEK: Funguje to urcite, protoze to fungovalo leta na x kompech, jinak on grub2, neni nic zase tak extra, dost tuporialu jeste nedavno doporucovalo spis 1.
    Jinak proc se mi nechce to upgradovat je cas, mam tam nadefinovana asi 10+ zaznamu a mam to i oskinovany jak chci, takze bych se s tim musel placnu 2 hodiny (vyzkouseni, ze vsechny zaznamy bootujou a reseni preklepu a tak) navic morit. Nicmene zkousel jsem installovat i dvojku a vetsinou to taky failne, fakt trva, nez se doprocuju funkcniho tutorialu, ktery funguje i pro mou konfiguraci.

    Treba v tomhle tutoriaul- http://www.webupd8.org/2009/05/fix-restore-grub-boot-loader.html koncim na:

    root@mint:/# grub-install /dev/sdb2
    /dev/sdb2 does not have any corresponding BIOS drive.

    Pritom v gparted a v filenamageru to ubuntu partici normalne vidim.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    RUTHAN: legacy grub (stejne tak lilo) ti s gpt fungovat myslim vubec nebude... nejaky racionalni duvod, proc snaha o takhle obskurdni konfigurace typu gpt+legacy grub? on i grub2 se lisi podle toho, jestli bootujes z mbr nebo z gpt/efi... ono to asi ma duvod (ktery nemam potrebu studovat). Vetsina systemu nicmene zvladne boot z klasickeho mbr/bios, pak samozrejme ten legacy grub/lilo pobezi.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    PUPU: Dival jsem se na to co si mi doporucoval, zakladni problem je v tom, ze resim Grub1 cili grub.cfg neni, ale je menu.1st.
    A ten tutorial, kterej si poslal, je ten nejvic generic (grub> root (hd0,0);grub> find /boot/grub/stage1;grub> setup (hd0)) , ani nevim, jestli vubec nekdy muze s GPT diskem fungovat. V mym pripade zafungoval vyjimecne a partiony a poradi disku si spocitat umim, proste to neni tak jednoduchy, to by snad i ty recovery cd fungovaly.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    THEODORT: Nevidim tam nikde ty testy, plus co myslis tim "l pro jistotu nastavenou celou javu", pointa je zkouset jen portable sun javu v adresari a nezasvinit tim ten system - jako to delaji java alternatives a tak.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RUTHAN: ten .bash_profile klidne vytvoris jako novej soubor a prdnes tam neco jako
    How to Set JAVA_HOME / PATH variables Under Linux Bash Profile
    http://www.cyberciti.biz/faq/linux-unix-set-java_home-path-variable/
    jsou tam i testy na to jestli se ti to spravne nastavilo..

    ja bych mel pro jistotu nastavenou celou javu a pak bych to stejne asi spoustel s --jdkhome nasmerovanym na to JDK..
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    No zkousel sem tenhle navod for single user a zatim se mi nedari, dle java -version
    How to Set JAVA_HOME Environment Variable in Linux | Coding For Me
    http://www.jusuchyne.com/codingforme/linux/set-java_home-environment-variable-linux/#single-user

    Nemam bash_profile, mam jen .bashrc a .profile, zkousel jsem oba, ale pak je refreshnout pres ten sources, ale zatim nic..

    Blby je, ze z toho neni zadna error message nebo tak, jen proste porad spatny java_home.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    a co CLASSPATH, ta tam figuruje taky?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    THEODORT: A muzu ten /usr/bin a tak editovat, kdyz nejsem admin?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RUTHAN: nasmerovat do toho adresare jdk\jre
    pripadne si nastavit path a javahome na cestu do jdk\bin\java a symlinky do /usr/bin.. zpusobu je spousta, viz napr.
    Google
    https://www.google.de/#q=linux+javahome+path+symlink
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Potreboval bych na CentOS rozjed portable Java 1.6 JDKcko, proste stahnout a rozbalit a pouzivat s urcitym softem a to bez prav admina, je to mozny?
    Problem je, ze dany soft ma parametr --jdkhome a kdyz to nasmeruju, na ten rozbalenej adresar s JDK (normalni Linux64) verze, tak tvrdi, ze to jdkhome neni, kdyz to nasmeruju na Java SE JRE, ktery je v opt, kdo ho verze, ale zase mi pochopitelne vynada, ze to neni v JDK.
    Asi potrebuju na nadefinovat nejaky promeny jako path a tak, ale nevim, jestli tohle muzu udelat jen pro sebe pro user, nebo na to protrebuju admina a musim to menit globalne? Na Woknech tenhle zpusob funguje, na Linuxu uz se mi to taky povedlo rozbehnout, ale uz si nepamatuju, kde byl problem.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MRDAC_BEDEN: zkusím
    BURAN
    BURAN --- ---
    CERMINEK: njn, hele, ale tak to proste je. ovladace k tiskarne nejsou, bez nich netiskne, tak nevim jestli se da neco vymyslet.
    mel jsem si pred porizenim tiskarny alespon trochu pocist na netu co funguje a co ne, koupil bych pak rovnou to HP, ktery Linux podporujou, ovladace maji, a funguje to bez problemu. :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    BURAN: Nepomůže bohužel :(
    BURAN
    BURAN --- ---
    CERMINEK: no to samy mi delala tiskarna Canon LBP6020, nakonec jsem ji poslal pryc a koupil HP, ta funguje bez problemu.
    nevim jestli ti takova informace pomuze :D
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj mám otázku k Lubuntu a tiskárně (Ricoh Aficio SP 3400N). Zaboha nemůžu najít ovladače. Systém tiskárnu najde, ale když pošlu něco k tisku, tak se tiskárna rozhučí a připraví k tisku a tím to končí. Nevíte někdo co s tím prosím?
    WELES
    WELES --- ---
    ERGOSUM: dobrý, chyba byla v připojení, na jiném netu to stáhlo. Pak jsem se ještě krásně rval se smazáním task baru, to z unity neznám a vypadá to, že každé prostředí má trochu jiné řešení. Po hodinové improvizaci snad vše funguje.
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    LEFTY: scite, geany, leafpad .. ale vim/gvim je fakt nej ;)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WELES: volby- podpora jazyků-uplatnit v celém systému máš?
    Stáhnout LibreOffice » LibreOffice
    http://cs.libreoffice.org/download/
    WELES
    WELES --- ---
    Lxle se nedari stahnout ppa s cz lokalizaci pro libre office, a kvuli tomu nelze stahnout celou lokalizaci. Nevim vubec co s tim. Napady?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam