• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DANYSEK: User agenta jo. V tomto pripade jde o jazyk, a to uz se podvrhava o neco hur; navic evidentne ho netaha jenom z headeru, ale i z GeoIP. Like magic...until it breaks.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    PISKVOR: vetsina browseru umoznuje "podvrhnout" user-agenta, na tabletech/mobilech mas celkem snadno pristupnou volbu "tvar se jako desktop" :-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: Pokud by ani tohle nefungovalo, mam tu stazenej ten .deb balicek, tak ho muzu nahodit na nejakej web, kterej se nesnazi bejt chytrejsi nez uzivatel. (Tohle ocuchavani browseru "podle mne jses tablet a chces stranku v japonstine, tumas; a zadny vodmlouvani" me pekne sere)
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    PISKVOR: jo, ja mam stim problem. Jsem v Cine a vzdycky kdyz me download link hodi na skype web, tak i kdyz se prepnu do anglictiny, tak to tam nikde neni. je tam jen skype for Win, Mac a telefony. :( mohl bys mi prosimte soupnut direct link na ten download? Dikes
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BEAUFORT: skype.com jsi zkousel? Sice tam je posledni verze pro 12.04, ale se 14.04 funguje bez problemu.
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    nemuzu nejak rozchodit Torr pod novym Ubuntu. Pokazdy kdyz kliknu na tu cibuli, tak zablika ale neotevre se ani zadny okno.
    Taky nemuzu nikde stahnout skype.Nemate nekdo uzitecny link? dikes
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    DANYSEK: Dik za info.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    RUTHAN: s tou urcitosti to nebude tak rucite :) Treba na tady to mas rozvedene pomerne do detailu, pricemz v grub1 je gpt nejaky neoficialne dodelany bastl, a uz to nikdo nevyviji, takze IMHO ani nebude resit pripadne problemy... a odkaze te na grub2. Ale delej jak myslis :-)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Tak jsem kousek postoupil, ale podivnostem neni konec. Grub1 se mi dari nainstalovat najde starou instalaci a obnovi ji.

    Jenze ikdyz se disk jako sda, ma prvni sata port, v biosu je boot priority 1, tak jakmile zapojim druhy disk s woknama, tak se to chova velmi divne, nekdy grub najede v pohode, nekdy skonci v tom minimal bashi a nejaky s Grub stage error 2 a ocividne hraje roli i rozdil mezi mekym a tvrdym resetem.. dost mozna si to nerozumi s EFI Biosem, nebo budu muset udelat nejaky purge a nechat ho vsechno nadetekovat od nuly a pak mu podhodit stary menu.1st.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    DANYSEK: Funguje to urcite, protoze to fungovalo leta na x kompech, jinak on grub2, neni nic zase tak extra, dost tuporialu jeste nedavno doporucovalo spis 1.
    Jinak proc se mi nechce to upgradovat je cas, mam tam nadefinovana asi 10+ zaznamu a mam to i oskinovany jak chci, takze bych se s tim musel placnu 2 hodiny (vyzkouseni, ze vsechny zaznamy bootujou a reseni preklepu a tak) navic morit. Nicmene zkousel jsem installovat i dvojku a vetsinou to taky failne, fakt trva, nez se doprocuju funkcniho tutorialu, ktery funguje i pro mou konfiguraci.

    Treba v tomhle tutoriaul- http://www.webupd8.org/2009/05/fix-restore-grub-boot-loader.html koncim na:

    root@mint:/# grub-install /dev/sdb2
    /dev/sdb2 does not have any corresponding BIOS drive.

    Pritom v gparted a v filenamageru to ubuntu partici normalne vidim.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    RUTHAN: legacy grub (stejne tak lilo) ti s gpt fungovat myslim vubec nebude... nejaky racionalni duvod, proc snaha o takhle obskurdni konfigurace typu gpt+legacy grub? on i grub2 se lisi podle toho, jestli bootujes z mbr nebo z gpt/efi... ono to asi ma duvod (ktery nemam potrebu studovat). Vetsina systemu nicmene zvladne boot z klasickeho mbr/bios, pak samozrejme ten legacy grub/lilo pobezi.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    PUPU: Dival jsem se na to co si mi doporucoval, zakladni problem je v tom, ze resim Grub1 cili grub.cfg neni, ale je menu.1st.
    A ten tutorial, kterej si poslal, je ten nejvic generic (grub> root (hd0,0);grub> find /boot/grub/stage1;grub> setup (hd0)) , ani nevim, jestli vubec nekdy muze s GPT diskem fungovat. V mym pripade zafungoval vyjimecne a partiony a poradi disku si spocitat umim, proste to neni tak jednoduchy, to by snad i ty recovery cd fungovaly.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    THEODORT: Nevidim tam nikde ty testy, plus co myslis tim "l pro jistotu nastavenou celou javu", pointa je zkouset jen portable sun javu v adresari a nezasvinit tim ten system - jako to delaji java alternatives a tak.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RUTHAN: ten .bash_profile klidne vytvoris jako novej soubor a prdnes tam neco jako
    How to Set JAVA_HOME / PATH variables Under Linux Bash Profile
    http://www.cyberciti.biz/faq/linux-unix-set-java_home-path-variable/
    jsou tam i testy na to jestli se ti to spravne nastavilo..

    ja bych mel pro jistotu nastavenou celou javu a pak bych to stejne asi spoustel s --jdkhome nasmerovanym na to JDK..
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    No zkousel sem tenhle navod for single user a zatim se mi nedari, dle java -version
    How to Set JAVA_HOME Environment Variable in Linux | Coding For Me
    http://www.jusuchyne.com/codingforme/linux/set-java_home-environment-variable-linux/#single-user

    Nemam bash_profile, mam jen .bashrc a .profile, zkousel jsem oba, ale pak je refreshnout pres ten sources, ale zatim nic..

    Blby je, ze z toho neni zadna error message nebo tak, jen proste porad spatny java_home.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    a co CLASSPATH, ta tam figuruje taky?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    THEODORT: A muzu ten /usr/bin a tak editovat, kdyz nejsem admin?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RUTHAN: nasmerovat do toho adresare jdk\jre
    pripadne si nastavit path a javahome na cestu do jdk\bin\java a symlinky do /usr/bin.. zpusobu je spousta, viz napr.
    Google
    https://www.google.de/#q=linux+javahome+path+symlink
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Potreboval bych na CentOS rozjed portable Java 1.6 JDKcko, proste stahnout a rozbalit a pouzivat s urcitym softem a to bez prav admina, je to mozny?
    Problem je, ze dany soft ma parametr --jdkhome a kdyz to nasmeruju, na ten rozbalenej adresar s JDK (normalni Linux64) verze, tak tvrdi, ze to jdkhome neni, kdyz to nasmeruju na Java SE JRE, ktery je v opt, kdo ho verze, ale zase mi pochopitelne vynada, ze to neni v JDK.
    Asi potrebuju na nadefinovat nejaky promeny jako path a tak, ale nevim, jestli tohle muzu udelat jen pro sebe pro user, nebo na to protrebuju admina a musim to menit globalne? Na Woknech tenhle zpusob funguje, na Linuxu uz se mi to taky povedlo rozbehnout, ale uz si nepamatuju, kde byl problem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam