• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Tak jsem to asi vyresil pomoci: git clone https://github.com/farin/growduino-client

    Mam ale dalsi problem a nevim jak ho resit.

    Postup byl:
    1. Nainstalovat GIT pomoci: sudo apt-get install git
    2. Naklonovat si repository pomoci: git clone https://github.com/farin/growduino-client
    3. Sup do adresare: cd growduino-client
    4. Nainstalovat NPM pomoci: sudo apt-get install npm
    5. Nainstalovat NodeJS zavislosti (pro dev a pripadne pro proxy): npm install
    6. Nainstalovat Bower pomoci: sudo npm install -g bower
    7. Bower pak stahne vsechny zavislosti samotne webove aplikace: bower install
    --a to posledni se nestalo, konci to chybou
    r-man@R-ManLinux:~/growduino-client$ bower install
    /usr/bin/env: node: No such file or directory

    Kde jsem v postupu neco vynechal?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROMANICAK: rek bych, ze tebe se bude tykat cast: Always use the "git" user
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROMANICAK: jinak google radi:

    Error: Permission denied (publickey)
    https://help.github.com/articles/error-permission-denied-publickey/
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ROMANICAK: "Permission denied (publickey)." ...pravdepodobne na protistrane chybi tvuj ssh klic :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ahoj, poradite co mi chybi? Nekam se ma zapsat nejaky heslo?

    Prikaz "git clone git@github.com:farin/growduino-client.git" konci chybou

    r-man@R-ManLinux:~$ git clone git@github.com:farin/growduino-client.git
    Cloning into 'growduino-client'...
    Warning: Permanently added the RSA host key for IP address '192.30.252.129' to the list of known hosts.
    Permission denied (publickey).
    fatal: Could not read from remote repository.

    Please make sure you have the correct access rights
    and the repository exists.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    P0CIN: snadno - normalni instalace prislusnych balicku, pri prihlaseni by nekde mela byt volba, do ktereho z prostredi chces prihlasit
    P0CIN
    P0CIN --- ---
    tak uz jedu dual boot kubuntu na notasu a premyslel jsem, ze bych si nainstaloval jeste druhe graficke prostredi, kde bych vypnul vsechny graficke efekty a udelatka, at to dele vydrzi na baterce. Je to snadno proveditelne?
    TUILE
    TUILE --- ---
    DANYSEK: luxus. diky moc.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    TUILE: `ssh -tA login1@ip1 ssh -tA login2@IP2 sudo -u login3 /bin/bash`
    ...vysledkem zapisu je, ze mam bash na vzdaleny masine pusteny pod login3 (vynechanim sudo... se pusti bash)
    ...v zasade tech uvozovek netreba a proste se to zretezi. -A je agent-forwarding (pro pripad, ze neni pusten implicitne), -t vynucuje alokaci tty (teoreticky to projde i bez nich, zalezi na lokalnim prostredi).
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    TUILE: script v expectu by to resil
    TUILE
    TUILE --- ---
    prihlasuju se na servery pres jumpservy prikazem ssh. (ssh -t -l jmeno IP1 "ssh IP2")
    mam na to napsanej alias.

    1rada bych do tohoto aliasu este pridala, aby se mi po prihlaseni na server spustil bash. lze to a nebo bych uz musela psat nejakej skript?

    2rada bych napsala alias, kterej by me pak rovnou prepl na jinyho usera (sudo). lze to a nebo bych na to uz musela pouzit nejakej skript? (napadlo me pouzit &&sudo, ale to nefunguje)
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ERGOSUM, KLEINZACH: Děkuji
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    jinak vetsinou bejvaj v lokacich jako:

    /lib
    /usr/lib
    /usr/local/lib
    +64b varianty.

    konfigurace linkeru kde ma hledat libky: /etc/ld.so.conf
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHEVALIER: Správce balíků? (např. synaptic)
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Nevim kde se zeptat, tak to zkusim tady. Pri programovani v c/c++ jak zjistim jake knihovny jsou v systemu?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    RUTHAN: nevidim duvod, proc by nemelo. Jestli nekde budes mit root s UUID a jinde root na device je myslim putna (ostatne to jde vyrobit v grub.cfg bez zmeny v /etc/default)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    DANYSEK: A funguje i kombinace, to znamena neco odkazovat pres UUID a neco natvrdo, pres cislo partitiony? Protoze, zbytek mi funguje ok.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    RUTHAN: Mint vychazi z Ubuntu a to zas z Debianu a na debianu staci poeditovat /etc/default/grub => GRUB_DISABLE_LINUX_UUID=true a odkazovat "postaru" /dev/sdXX, pustit update-grub a maximalne prekontrolovat vysledny /boot/grub/grub.cfg zda obsahuje ty spravny zarizeni.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    CHOROBA: To by urcite slo, akorat se budu muset podivat, jak se to v tom Grub2 dela, jednicka mela ten kod rozhodne prehlednejsi..
    SUK
    SUK --- ---
    Zdravec,

    jelikoz mi doslo misto na jednom disku a mel jsem pomerne hodne mista na druhym, chtel jsem udelat nejakej "chytrej overlay" a mit jednu slozku s muzikou rozdelenou na dvou partitions (bez pouziti LVM, raidu a jinych veci). Tak jsem nasel "aufs" a myslel jsem, ze mi to poskytne presne to co potrebuju - tedy nejakej uchylnej mount /part1/music:/part2/music /mixed/music a budu si vsechno kopirovat do /mixed/music a ono, az to zaplni jeden oddil, tak zacne vyplnovat dalsi. Coz se nestalo.

    Taky ale nefunguje, ze mam v /part1/music/Banda/{Album1,Album2,Album3} a v /part2/music/Album4 a v /mixed/music/Banda/Album{1..4}.

    Bud jsem to tedy pochopil spatne nebo nakonfiguroval spatne - poradi nekdo, jak to udelat spravne, pripadne co jinyho pouzit?
    Debian stable (Wheezy), 7.7
    Dulezity radek v fstab:
    none /data/music aufs sum,br=/srv/music_raw/=rw:/raw_data/music=rw 0 0

    Diky za tipy...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam