• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LEFTY: Jen se může stát, že si dongle neporadí se (slabým) šifrováním WEP prostě ho jako zastaralé často nepodporují. WPA/WPA2 mají.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LEFTY: Není to úplně USB wifi dongle, ale k nejrůznějším účelům používám něco takového
    Specifikace TP-Link TL-WA850RE - Heureka.cz
    http://access-pointy.heureka.cz/tp-link-tl-wa850re/specifikace/#section
    Pracuje se síťovým kabelem tj. bezproblémově a umí toho spoustu, takže ho použiješ i po servisu(já ho například používám často jako NAS + WiFi router abych nemusel řešit nastavení WiFi když u někoho nejde nebo není). Jen se neobejde bez zásuvky.
    jinak
    Let me google that for you
    http://lmgtfy.com/?q=USB+WiFi+DONGLE+linux
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    ach jo. Poradíte někdo vyzkoušenej USB wifi dongle? Než mi updatujou firmware pro interní adaptér? Zkoušel jsem googlit, ale dostal jsem se jenom k tabulkám, kterým úplně nerozumím :-(
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HONZAF: a nebo tohle?



    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HONZAF: myslis, treba tohle? :P

    HONZAF
    HONZAF --- ---
    VYHULENY_UFO: to bys musel vytahnout neco daleko starsiho nez takovy novoty jako tenkej koax ;-)
    SATAI
    SATAI --- ---
    VYHULENY_UFO: nelze zapomenout. (Kdo blbě zapojil hned jako první pracovní úkol, v tom to bude žít věčně.)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    VYHULENY_UFO: Coz ma stejnou fci jako na tom SCSI: detekovatelne uzavreni fyzicke vrstvy (na rozdil od zaslepky, neboli "tady nam nevodive konci nejakej drat". A taky je terminator misto prechodu mezi sluncem ozarenou a neozarenou casri nebeskeho telesa (lze videt nejlepe na Mesici), ale fakt si myslim, ze tady jde o tu nadstavbu nad gnome-terminal.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SATAI: terminator krome aplikace, robota a zaslepky na scsi sbernici muze byt i toto napravo a nalevo... mozna si nekdo jeste bude pomatovat :P
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ZZGERO: Jo takhle; to je aplikace, ktera ti umoznuje mit v jednom okne vic terminalu. Nic specialniho, jen to ma nejaky moznosti jako "psat do vsech terminalu najednou" etc.
    PUPU
    PUPU --- ---
    CHOROBA: tak toho bych se take nerad dozil...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    jinak rtfm vymre, pac se bude psat "systemctl manual read $page" ;)))
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PUPU: $ rtfm
    What manual page do you want?
    PUPU
    PUPU --- ---
    SATAI: osobne doufam, ze tato tradice jiz pomalu vymira spolu s jejimi nositeli ;-)
    PUPU
    PUPU --- ---
    CHOROBA: podle sve terminologie leda terminal na konzoli. pokud tedy povazuji za konzoli i tu virtualni. na skutecne realne konzoli uz jsem nesedel hodne dlouho... nejak uz to neni potreba
    PUPU
    PUPU --- ---
    ZZGERO: pak to bude patrne jmeno aplikace (baliku) implementujici terminal. ja pouzivam Fedoru, takze tohle neznam
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PUPU: poustis si na terminalu consoli, nebo na consoli terminal? ;-o


    ;)))
    ZZGERO
    ZZGERO --- ---
    PUPU:
    SATAI:

    diky diky!! jeste k tomu terminatoru - vypada to jako terminal, je to software a ne stroj, nainstaluje se to v debianu(nebo distribucich odvozenych - Ubuntu, Mint, Kali) jako - apt-get install terminator a fakt to vypada jako terminal a ma to specialni menu - New group..., Broadcast off, Broadcast all, Broadcast group, Split to this group, Autoclean groups, Insert terminal number, Insert padded terminal number.... Nejaky popis k tomuhle? K cemu se to pouziva, nebo k cemu to je dobry?
    SATAI
    SATAI --- ---
    PUPU: v duchu slavné unixové tradice samozřejmě měla správná odpověď znít "RTFM"
    PUPU
    PUPU --- ---
    SATAI: obstojna shoda ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam