• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    proc musis mit pro LAN nastaveny proxy? dyk na net jdes z wlan0, ne?
    nebo mas na LAN autorizaci?


    jinak otevri console a podivej se na routy
    prikaz 'sudo route -n'
    tam bys teoreticky mel videt
    Kernel IP routing table
    Destination Gateway Genmask Flags Metric Ref Use Iface
    0.0.0.0 192.168.43.1 0.0.0.0 UG 600 0 0 wlan2
    0.0.0.0 192.168.122.1 0.0.0.0 UG 0 0 0 eth0
    192.168.43.0 0.0.0.0 255.255.255.0 U 600 0 0 wlan2
    192.168.122.0 0.0.0.0 255.255.255.0 U 0 0 0 eth0

    kde eth0 je LAN kabel a wlanX je wifi. pak by ti teoreticky mela stacit umazat default routa pro eth0(LAN)

    sudo route del default gw 192.168.122.1

    to samozrejmne prispusob svym ip rozsahum.

    Jinak se to samozrejme da udelat pres Network Manager



    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    VYHULENY_UFO: Trochu podrobněji by to nešlo, pro opravdového začátečníka? V jakém programu to nastavím? nebo jaký soubor upravím? Co tam mám nastavit? Sítím vůbec nerozumím.

    CHOROBA: A to mi pomůže jak? Mám problém s tím proxy, co musím mít nastavené pro LAN.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    LAN si nastav static ip
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROUMEN: routovani vhodne nastav... plus mozna budou potreba iptables.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    Ahoj.
    Mám trošku problém s konfigurací počítače (ububtu 14.04) pro dvě síťová rozhraní.
    1. LAN připojení kabelem do lokální sítě, do které není přístup z vnějšího internetu. Konfigurace vyžaduje DHCP pro přidělení IP, nastavení proxy (musím ručně, nevím proč se nenastaví sama) a nějaký certifikát, který se mi povedlo nějak přidat do systému
    2. wifi pro připojení k internetu - kliknu, přihlásím a funguje bez proxy klasické připojení k internetu.

    Problém je, že neumím nastavit, aby fungovaly obě najednou.
    Je to otrava, a spousta starostí, když musím pro připojení disků z LAN a přístup k serveru v LAN připojit kabel a nastavit ručně proxy, jenže pak mi kvůli proxy přestane fungovat internet přes wifi, takže když chci k wifi, musím zrušit proxy, ale pak mi přestane fungovat LAN.

    Co a jak mám nastavit, aby proxy fungovalo jen pro rozsahy IP té LAN a všechny ostatní IP šly přes wifi bez proxy?
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    Ok, tak to byla hardwarova chyba :D diky za ochotu!
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    Kdysi sem se takhle snazil znamymu rozbehnout wifinu a az po nejakym case sem si vsimnul, ze mel na notasu prepinac na jeji vypnuti/zapnuti.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    no teoreticky hw switch? jako ze je vypnuta. Ale i tak by mela bejt videt v lshw a dmesg.
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    takze neco s hardwarem
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DO_IT: Ani tady není.
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    wtf

    $ lsusb
    Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
    Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
    Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
    Bus 001 Device 003: ID 04d9:1503 Holtek Semiconductor, Inc. Keyboard
    Bus 001 Device 002: ID 046d:c52f Logitech, Inc. Unifying Receiver
    Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    DO_IT: tam zadna wifi neni :) jeste zkus lsusb ...teoreticky by mohla byt i tam...
    DO_IT
    DO_IT --- ---

    ~$ lspci
    00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Sky Lake Host Bridge/DRAM Registers (rev 07)
    00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Sky Lake Integrated Graphics (rev 06)
    00:14.0 USB controller: Intel Corporation Sunrise Point-H USB 3.0 xHCI Controller (rev 31)
    00:16.0 Communication controller: Intel Corporation Sunrise Point-H CSME HECI #1 (rev 31)
    00:17.0 SATA controller: Intel Corporation Sunrise Point-H SATA controller [AHCI mode] (rev 31)
    00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H PCI Express Root Port #5 (rev f1)
    00:1d.0 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H PCI Express Root Port #9 (rev f1)
    00:1d.2 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H PCI Express Root Port #11 (rev f1)
    00:1d.3 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H PCI Express Root Port #12 (rev f1)
    00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H LPC Controller (rev 31)
    00:1f.2 Memory controller: Intel Corporation Sunrise Point-H PMC (rev 31)
    00:1f.3 Audio device: Intel Corporation Sunrise Point-H HD Audio (rev 31)
    00:1f.4 SMBus: Intel Corporation Sunrise Point-H SMBus (rev 31)
    00:1f.6 Ethernet controller: Intel Corporation Ethernet Connection (2) I219-V (rev 31)
    03:00.0 PCI bridge: ASMedia Technology Inc. ASM1083/1085 PCIe to PCI Bridge (rev 04)
    05:00.0 USB controller: ASMedia Technology Inc. ASM1142 USB 3.1 Host Controller
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tam zadnou wifi nevidim! :) akorat intel e1000, coz je normalni rj45 sitofka
    hod sem este vypis 'lspci'
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    CHOROBA: tady je ten dmesg, radeji jen jako soubor
    TEAPACK: uh, jakze to mam udelat? :D



    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PUPU: u rawu si musí zařízení, které to používá nějak sledovat kde má co. Tak jedině+ se ptát toho zařízení.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PUPU: "Je to zaplněné?" "Ano."
    PUPU
    PUPU --- ---
    prisel mi pozadavek zjistit zaplneni nejakych zarizeni. rikam si OK, v pohode. jenze pak jsme spolecnym usilim prisli na to, ze to je raw device.

    to me zaujalo. jak si asi zadavatel predstavuje 'obsazeni' ? spocitat sektory zaplnene nulami...?
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    DO_IT: OCR? :D
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    ok, zitra dam vedet
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam