• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GANDALFSEDY: bud to dam do PC nebo sezenu nejakou modernejsi redukci se silnejsim napajenim teda, nez zacnu bejt nestastna, ze mi odesel disk... dik, uvidime
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: ten druhej usb nikam nezapojuj to je pro pripad kdy tam mas 2.5 disky (do ntb) ktery nejsou sata (tedy ide) a napaji se to pomoci druhyho usb, kdyz mas 3.5 disk tak to napajeni jde ciste z toho adapteru kterej je pripojenej extra do zasuvky a na disku do konektoru na napajeni, usb napaji jenom ten samotnej adapter ale ne disk, tady je pinout 40 ide cablu a 44 2.5" ide cablu (ten 2.5 napajeni ma) https://i.stack.imgur.com/qEPth.gif

    ten problem je nekde v oblasti toho 4pin konektoru, budto ten adapter nedava dost stavy pro ten disk nebo sou vychozeni ty kontakty, muzes to pripadne skusit ocistit a nastrikat nakym kontakt sprejem pripadne ten konektor ucvaknout a napajet jinej z nejakyho staryho atx zdroje
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ted se mi hezky pripojil a jsou tam obe partisny videt, ale zase stejna chybova hlaska a v terminalu jsem pres dmesg | tail dostala:

    [ 132.338394] sd 5:0:0:0: [sdb] Attached SCSI disk
    [ 133.080539] EXT4-fs (sdb1): mounting ext3 file system using the ext4 subsystem
    [ 133.081276] EXT4-fs (sdb1): unsupported inode size: 0
    [ 133.092621] EXT4-fs (sdb2): mounting ext3 file system using the ext4 subsystem
    [ 133.093222] EXT4-fs (sdb2): unsupported inode size: 0
    [ 141.271743] EXT4-fs (sdb2): mounting ext3 file system using the ext4 subsystem
    [ 141.272360] EXT4-fs (sdb2): unsupported inode size: 0
    [ 142.363264] EXT4-fs (sdb1): mounting ext3 file system using the ext4 subsystem
    [ 142.363878] EXT4-fs (sdb1): unsupported inode size: 0
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GUDRUN: " dva USB camfrliky na jednom kabelu. fakt mám zasunout oba?"
    Tak je to myšleno. Jestli to pomůže závisí na vnitřním zapojení v NTB a kde je schopen dát víc proudu. Nedoporučuje se zapojovat ten napájecí USB(tj ten bokem na slabším kabelu) do nabíječky k telefonu a pod.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    tak jestli ten disk ma deset let a buhvi co se s nim delo.
    navic ta usb redukce vypada jako jedna z mych prvnich ata/usb redukci a sou s ni problemy. nedavno sem koupil novou, usb3 .
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    jeden sou data, jeden napajeni
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ERGOSUM: ono to ma dva USB camfrliky na jednom kabelu. fakt mám zasunout oba? to by me nenapadlo. musím ale do tech USB, kde to nefachalo, tamten je osamocen.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GUDRUN: Já bych odhadl nedostatek proudu. Můj kabel na externí HDD má navíc ještě druhý USB na posílení proudu a Delong dokonce používá pro adaptér externí napájení. Sedělo by i to, že na jiném (možná silnějším) USB se rozjede.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GANDALFSEDY: no manipulovalo se s nim ruzne a nebyl porad v sacku, takze se neco mohlo stat s tou PCB deskou nebo co to je... stve me to, protoze jsem si myslela, ze uz je to vyreseny... no nic :-) kdyztak to vzdycky snad muzu odnyst profikum. Aspon vim, ze na tom disku jsou ty data, ktery hledam :-)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: druha moznost ze fakt chcipa ten disk ... hitachi se taky podarilo vyrobit par serii ktery nebyl zrovna neznicitelny ...idealni by to bylo hodit cely do pc-cka na normalni idecko atd ale jak pises nemas takze zkouset a kdyz se chytne tak se ho nechytat, nehybat, nedychat a jen tise zalohovat
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GANDALFSEDY: to nemam :-/ nekdy to rozpozna jen disk, nekdy i obe partisny, nekdy nic... achjo. Zkusim teda sehnat jinej. Ale i tak dneska aspon maly vitezstvi... Dik.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: jop to je presne on :) mozna jiny jmeno ale presne takhle vypadal ten muj co tak zlobil, mozna zkusit na to napajeni pouzit atx zdroj z pc-cka?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: jak presne vypada ten hdd-usb adapter? to by mohlo byt nejakym problemem s napajenim, mel sem adapter kterej nekdy fungoval bezvadne a nekdy delal presne tohle a bylo to tim jak byl polozenej napajeci kabel ... neco s kontaktama nepochybne - nektery sou udelany tak ze se to vychodi a pak to hapruje
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    tak jsem začala zalohovat, najednou to vypadlo a dostala jsem hlásku a od ty doby nepřipojila.. nejakej hint krome toho zkoušet zkoušet zkoušet? diiik

    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: tak super :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GANDALFSEDY: jop. dik.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: takze uz to jde?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GANDALFSEDY: tak ted je vidim i do nich vlezu... ale fakt to nejspis bude tim, ze jsem vsechno uz uklidil a ted jak jsme to vytahla jen na pul, tj do klina, strcila jsem tu redukci do jiny USB diry... ta mrcha ma tri a ja zkousela na preskacku dve ruzny, takhle je z opacny strany
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: tak bych jeste skusil uplne bez jumpru :) a pak jeste fotku toho disku a toho hdd-usb adapteru jak je pripojenej k tomu disku - detail
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam