• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PISKVOR: jj vím, já jen že je skvělý a je tam. . )
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DELVIT: Ten tam je, č.3.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PISKVOR: hehe, sublimetext je hodně dobrý také.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GIOMIKY: Od JetBrains nic? Meh. Nejlepší investice do sw, kterou jsem dosud udělal.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    GIOMIKY: Never let Linux users change your lightbulb, they are known to use bash techniques.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUK: ten notebook hrozne ozije...je to jak ziva voda, fakt. chrome nestartuje 40sekund, ale 2 sekundy
    na normalni sracky co s tim delam (office, gimp, filmy, muzika, internet ) mi tech 64gb staci s prstem v nose.
    na zbytek mam cloud
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    SUK: takhle slabymu zelezu ssdcko jenom prospeje. Nakonec ho stejne clovek muze kdykoliv prendat do pripadnyho novyho, ne?
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: A imho nezalezi na veku, ale na ucelu pouziti ;) Pro klasicky tuple(fb, office, gmail) budou pozadavky na ulozny prostor asi precejen jiny, nez treba pro nahravani nekde ve studiu. Nebo pro lidi, co radi torrenti a cumi na filmy a maji veskerou muziku ulozenou na disku.
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: Fakt budes potrebovat v 10 let starym notebooku SSD, ktery bude (i pri malych velikostech) cenove srovnatelny s tim samotnym notebookem? ;)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUK: mluvim o tom notebooku. fakt budes potrebovat v 10 let starym notebooku 2TB disk?
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: Pri cene SSD vysrat na cokoliv tociciho? No, aktualne mam doma 4 tocici-se disky (2 jsou v notebooku) - 2TB, 2TB, 1TB, 750GB. Coz, pokud dobre vidim, vychazi cenove na dvojnasobek - pocitam-li do cen disku i cely notebook.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ERGOSUM: btw pisou jenom amateri :-) bmw. pri cene dnesnich ssd bych se na cokoliv tociciho vysral

    jo a este dobrej for je, ze ten r61 pres vdpau normalne prehraje hdckovy video :-p
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHOROBA: Ještě lepší je ssd na system a programy a hdd na data(home)(swap na hdd kvůli přepisům). Je zbytečné, aby data za drahé peníze rychle ležela na ssd.
    BTW jestli může BMW není problém silný počítač :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    DATEL: Já jsem spokojený s Lubuntu(LXDE). Připravuje se LXQT (které by mělo být ještě rychlejší) resp. vyšla beta. A není vyloučeno, že přejdu na Gentoo.
    Lubuntu Artful Aardvark Final Beta has been Released! | Lubuntu
    http://lubuntu.me/lubuntu-artful-aardvark-final-beta-has-been-released/
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DATEL: jak pisu, ten samej stroj, mint + mate a beha to fajn. Samozrejme kdyz otevres 30 tabu v chrome tak zaswapujes mocne, ale to tak proste je. bmw. esli muzes, kup si do toho malej ssd disk a vyhod co tam je, vse se urychli asi tak petinasobne
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DATEL: já jsem spokojený s Xubuntu, používá prostředí XFCE
    DATEL
    DATEL --- ---
    DATEL: taky u tech velkych prostredi pocitam, ze bude limitujici tech 2 GB RAMky
    DATEL
    DATEL --- ---
    SUK: moderni? :-) S tou slabou grafikou by to utahlo i Gnome ci KDE, aniz by se to zacalo po chvili sekat?
    DATEL
    DATEL --- ---
    Diky vsem za tipy, kouknu na weby jednotlivych prostredi a neco vyberu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam