• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DELVIT: o tom zadna, mam kazdopadne vyzkouseno (z praxe, zakos tak chtel, i kdyz vedel, ze reseni je to vyrobcem nepodporovany) i promapovani hpe h241 radice v vmware do windows virtualky a funguje to :D
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    VYHULENY_UFO: ano, teoreticky to funguje skvěle, bohužel v praxi je spousty problémů, kdy speciální zařízení nekomunikují jak by měli a pak se to složí jako domeček z karet.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RAINBOF: je, jedinej duvod, proc provozovat widle primo na zeleze je, ze potrebujes pristup k nejakymu zarizeni. ale paklize cpu umi iommu/vtd (jak bylo nize receno) v podstate promapujes si do virtualky i zarizeni (usb a pci urcite).
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RAINBOF: Ale ty samo jsou :) jen to nemá každý - https://www.kanguru.com/storage-accessories/kanguru-ss3.shtml

    Na tohle, když jsem si hrál byl dobrý Voyage linux, což je klon Debiana pro malé Alix, WRAP atd. krabičky. Měl tam mód, že sis to celé zamknul (dal ro), kromě třeba logování a když si potřeboval aktualizace nebo něco změnit tak si dal rw. Když si to dokončil zase si to dal ro. Ta CF na které jsem to provozoval stále žije, takže to pomohlo :).

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DELVIT: tak to jo. já se to snažil nějak vyřešit v obecné rovině abych si s multibootem mohl hrát co nejvíc. Škoda že Flash disk nemá write protect :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAGNAROK: jo aha, zavisle na bitu systemu.

    nene, ja netvrdim ze je nejlepsi (ja si to jenom myslim). to s tim "ktery editor je nejlepsi" je vtip. asi to nevyzni tak jak kdyz se rekne nahlas.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    KAERO:
    "2GB with 32 Bits, on a 64 Bit system it depends on the available virtual memory."

    Coz je dost, ale neni to "one editor to rule them all". Taky jsem zatim lepsi editor/IDE nepoznal.
    Co me ale mrzi je, ze vetsina operaci/manipulaci pomoci vimscriptu lze provadet jen na aktivnim oknu.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RAINBOF: ale to jsou specifické důvody, chci mít live s přesnou verzí zfs a jádrem co budu mít na serveru, kdyby se začaly věci srát.
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAGNAROK: ve vimu ti nejde editovat velke soubory? zrovna vcera jsem upravoval 1,5 GB soubor. driv jsem delal i 40 GB.

    jinak az se divim ze to tu nepadlo:
    "Víš který textový editor je nejlepší?"
    "Vim".
    BURYAN1
    BURYAN1 --- ---
    attempt to read or write outside of disk tohle mě píše počítač při startu linuxu,co mám dělat ?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TEAPACK: Když jsme u toho, tak svého času mi chvíli trvalo, než jsem přišel na to, jak bootovat z USB/karty. Trik byl v:
    boot z pevného disku a tam vybrat USB nebo kartu ze které to mělo jít.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DELVIT: proc ? hned takovou kravu velkou. grub bude mit 50-100mb a neni tam systemd :)
    vyhlidl jsem si super grub2 disk trosku se s tim naucim.. ma to 12mb a zbytek toho 16gb nano disku pouziju pro dos.

    jinak driv jeste v dobach xp jsem mel na windows i linuxu virtualbox udelany tak ze jsem mohl nabootovat z fyzicke partition ten druhy system pro pripad ze bych neco maleho na win potreboval :)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RAINBOF: teď jsem si dělal custom liveCD z Centosu a na Usb3 (dá se pořídit opravdu malá mčcha) to frčí dost dobře a aktualizace pokud děláš pravidelně ala cron netrvá to ani dlouho. Buď nano flash nebo jestli můžeš tak řen .M2 SSD.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DELVIT: spis zvazuju na nejaky ten nano flash disk dat samotnej grub videl jsem to kdysi jako samostatny minidistro. linux z flash by byl poser. potrebuju to rychly stabilni coz mi usb nezajisti navic aktualizace trvaj veky.
    vecir dam vedet jak jsem dopadl. usb nahackuju dovnitr ntb a bude klid.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Nestačí prostě projet třebas Arch Wiki, nechytračit a použít existuji EFI partition a použít "systemd" boot z ní?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RAINBOF: Pokud chceš jeden disk, tak by stýlo za úvahu dát linux na usb flasku na nabootování s tím že ten disk měl windows zmenšené o linux partition kterou by sis zapnul pomocí USB klíče a linux na něm.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ERGOSUM: ano tohle je vynikající rada, takovéto nastavení je nejlepší. Rozdělit podle disků funguje nejlépe. U noteboku bych to udělal podle SSD a M.2 disků. Ušetří se tim opravdu hodně problémů.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    no to je pekny ale ja windy proste potrebuju. pres to jak se rika nejede vlak.
    stejne ale potrebuju linuxy a tam je to stejny. peklo. ne ze ne.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    Já už nemám vůbec důvod. Poslední byl soft na wireless survey a tomu už umím dodat hw kartu do virtualu.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Mám naplánováno, udělat instalaci widlí na flashku a v případě potřeby je tam prostě strčit. Ale nějak je stále k ničemu nepotřebuji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam