• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    MARASAN: 99% bezne pouzivani - firefox, mplayer, vim a gcc. ale klidne i nativni linuxovy gamesy jestli to jde (netusim jaka je situace)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KLEINZACH: a jakoze na co bys to rad?
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    prosimvas pro cloveka co delal naposled s X11R5 :) mam chtit neco jinyho nez xorg? je ten wayland k necemu a stabilni?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LOFEEK42: budu hadat jsi na wifine :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    brctl show
    je tvuj kamarad na hostu
    pak iptables -L a iptables -L -t nat

    kdyz si nastavis ip rucne, dej na guestu command arp, vypise ti co vidi atd. zkus ping, route -n , traceroute
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    ok, takže moje vize jak by to asi mělo fungovat je ta tam.

    moje představa byla, že přes bridge dostanu IP skrz nadřazený dpcp server. Takto se neděje, vmbr0 nevidím ani ve výpisu přes ip addr a ip link, vidím tam pouze ens18 což je ten virtuální interface.

    Tedy aktuálně je asi chyba v tom, že bridge nebridguje na virtuální interface? Já o sítích něco vím, ale v linuxu nevím jak to dát dohromady.

    NAT neběží, ten jsem ani nechtěl, chtěl jsem aby virtuál dostal ip rozsahu lokálních adres 192.168.0.0/24, tak abych nemusel řešil dvojitý portforwarding. Otázkou teď je, proč nedostávám IP přes dhcp, proč nepingám VM host, když nastavím IPku ručně?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    a jinak jo, ip adresu bys mel mit na bridge, ne na slave iface
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    na starsich verzich proxmoxu nebyl myslim NAT nativne pustenej, novy nevim

    se podivej do konzole esli je:

    iptables -L
    iptable -L -t nat
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    CHOROBA: díky za radu, snažím se přijít spíš na to co mám špatně. Někde jsem se dočetl, že nemám mít IP adresu na interface ale na vmbr, přijde mi trochu kostrbaté to upravovat tímhle příkazem. Ten proxmox přece musí umět připojit VM k internetu bez toho abych tam editoval tyhle věci? Nebo se pletu?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ABE: technicky vzato je tam oboji, viz
    update-alternatives --config iptables
    -legacy jsou iptables, -nft nftables ; pro ip6tables treba menit analogicky
    ABE
    ABE --- ---
    Nenahradily v 10 iptables za nftables ?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    a podivej se elsi mas povolenej forwardnig , coz asi proxmox ma
    sudo sysctl -w net.ipv4.ip_forward=1
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    sudo iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    Ahoj, rozjel jsem si proxmox na debianu 10 buster, vytvořil jsem virtuál a nedaří se mi jej připojit k netu. Virtalizace dostává IP z dhcp server, v proxmoxu jsem vytvořil bridge a dal mu statickou adresu z rozsahu lokálního (stejný rozsah jako dhcp server).

    na virtuálu se mi vitvořil inteface, kterýmu jsem dal také pevnou IPku (protože z dhcp si nelízal) a jako výchozí bránu mu nastavil stejnou jako ma dhcp rozsah.

    Jediný kam se dopingám je ten bridge ale tím to končí. Poradíte pls jak by to teda mělo správně fungovat? Mám přidat nějakou statickou routu na ten bridge nebo na tu virtualizaci?

    díky'
    E2E4
    E2E4 --- ---
    RAINBOF: plus freexian dela updaty - neoficiální extended LTS (ale dela ho ten samý člověk co dosud dělal oficiální extended LTS)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    MCKIDNEY: na Q35? ten je v novejch distrech (qemu 4+) imho uz by default
    jdu zkusit fedoru 30 server (centos ma nejake problemy uz po instalaci)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KLEINZACH: Predpokladam ze jsi zmenil chipset v QEMU? Me bezi grafika na 99% load. jak pri mem loadu tak pri burnu. F29 a F30
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    KLEINZACH: u tohodle si osobne myslim, ze bude spis problem v tom, ze NECO nedoda dostatecne rychle data do grafiky, proto ztracis vykon. a to neco asi bude ICH9 virtualni chipset, grafika - passthrough, ramka - qemu si ukousne, procak - da se rict passthrough.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    CHOROBA: jj - mam problem ze pri pci passthrough ztracim tretinu vykonu na gpu a uz se v tom placam druhej mesic. qemu argumenty jsem uz skoro vyloucil, zbejvaj jeste experimenty typu message signalling. devel verze (z gitu cca pred mesicem) qemu to dela taky, vyloucil jsem i guest os (win8, win10 se chovaji cca stejne). takze ted sem chtel vyloucit host os
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    SPIKE411: Oki, tak prosím slušně, ať to tady má nějakou úroveň. Kouknu se na staší posty, chtěl někdo něco na titulní stranu nebo ma homepage?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam