• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MA747: jestli nevadí GUI, tak klidně pdfshuffler ;) ten to pofackuje korektně
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    pdfsam uz neni pro linux ?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MA747: ghm Tak to me nepřekvapuje, to to prostě dá za sebe.. použij nějaký pdf2pdf nebo pdfmerge..
    MA747
    MA747 --- ---
    E2E4: Spojoval jsem to následovně: gs -q -sPAPERSIZE=letter -dNOPAUSE -dBATCH -sDEVICE=pdfwrite -sOutputFile=output.pdf *.pdf.
    Zkusím pohledat, díky.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MA747: asi ta PDF chce spojit nějak lépe, zjevně to před každou stránkou láduje do tiskárny fonty a kdoví co..

    možná jinej driver pro ghostscript
    MA747
    MA747 --- ---
    E2E4: Kupodivu ten gs merge netrval dlouho, asi 15 sek. Ani zahájení tisku toho spojeného pdf. Problém je, že mezi tiskem jedn. stránek byla cca 3 sek prodleva, což by podle mě být nemělo. Jen idle time na 100 stránek dělá 5 minut. Tiskárna by měla zvládnout 30+ stránek za minutu, tzn. za 3,3 min. by mělo být hotovo - jak jsem psal, pod win se ta stejná tiskárna nezastaví. Rád bych zachoval pořadí souborů. Zkusím příště Okular a nebo rovnou gs. Nicméně díky za odpověď.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MA747: musíš to paralelizovat:

    lp a* &
    lp b*

    ale nevyleze to ve správném pořadí..

    spojit do jednoho pdf a tisknout přes LP/gs zas bude hodně dlouho čekat než to gs zchrousta celé..

    takže nejlepší asi

    lp prvních 10 spojených &
    lp zbytek 11-99 spojených.

    první lp se dostane k lizu dřív než ten zbytek a čekání než gs zpracuje zbytek využijes tiskem těch prvních 10.

    MA747
    MA747 --- ---
    Poradil by mi pls někdo jak vytisknou najednou cca 100 PDF souborů bez čekání mezi jednotlivými soubory? Zkoušel jsem lp *.pdf, ale prodleva je asi 15+ sek. Co jsem hledal a pochopil, tak se tiskne přes ghostscript a proto to tak trvá. Teď jsem to "vyřešil" spojením do jednoho pdf (přes gs) a tisknu z Foxitreaderu, ale stále je tam asi 3 sek prodleva. Co si pamatuji z Windows, tak tam probíhal tisk mnohem rychleji. A bohužel Foxit pod linuxem nemá funkci bulk print.

    A ještě jedna věc. Když si zobrazím tisk.frontu přes lpq, jde zajistit, aby ukázal skutečnou velikost souboru k tisku? Jde o to, že jsem měl ve frontě cca 80 souborů s dlouhým jménem a diakritikou, ktere lpq nezobrazí celé. Snažil jsem se k nevytištěným dostat přes velikost, ale smůla. lpq připočítává (dorovnává) např. 996 bajtů.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tak cokoliv v syslog co se tyce disku a fs.
    pripadne log hibernace/usleep atd. treba se blbe ukoncuje nejakej daemon, nemuze usnout kuliva nejakymu driveru...
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    CHOROBA: nic moc tam nevidím, po čem mám přesně koukat?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    a v logach nic nejni? ono od toho tam jsou, urcite tam bude neco videt
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    Ahoj všem! Prosím o radu s následujícím.

    Děje se poslední rok cca, nicméně frekvence se zvyšuje, aktuálně jsem v situaci, kdy se objeví po několika dnech a do týdne od prvního problému je systém zpravidla mrtvý, nenaběhne, je neopravitelný a live-distro ho vůbec nevidí, pouze zmíní, že je dotyčný disk mounted. Následuje formát (disk se nedá odpojit), reinstall a tak pořád dokola.

    První příznak je, že se buď zasekne systém při uspání nebo po restartu, systém nenaběhne a požaduje ruční fsck, přičemž ale odpojí klávesnici/půlka kláves nefunguje. Po restartu do recovery módu opět požaduje fsck, které lze normálně zadat, opraví a systém obvykle naběhne a funguje další tři čtyři dny. Někdy se scéna opakuje, nakonec začnou mizet programy/znepřístupní se balíčky cca v průběhu pár hodin, při pokusech o opravu/reinstall se někdy podaří, někdy ne, nakonec oznámí, že je /var/lib read-only file system a to je konečná, po restartu už systém vůbec není (ale zároveň se na daný disk nedá zapisovat až do formatu).

    Jako společný jmenovatel se jeví instalace Sirikali (+ balíček encfs) a připojení 500GB šifrovaného kontejneru plného dat, problémy se objeví zpravidla následně. Přijde mi, že to graduje a průběh je rychlejší posledních pár měsíců. Trochu mi to připomíná, jak se chovají různé ransomware viry (a mám důvod být paranoidní).

    Sestava: HP Pavilion notebook, Ubuntu 19.04., 18.04, 18.10, hdd je v pořádku, drivery hdd a bios updatovány.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    RAINBOF: ty veci aby tam slo systemd ve freebsd nejsou, zejmena cgroups.. a taky nejsou tak zranitelni na nepratelske prevzeti.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NYXEL: me jo treba na dependence ne ? (o bsd vim prd bacha na me jsem blbejsi nez vypadam)
    NYXEL
    NYXEL --- ---
    RAINBOF: tvl :-D
    Tohle už snad i někdo testoval, spíš ale částečně jako proof of concept a jako joke :-D
    Jinak mi to nedává smysl :-0
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    kdyz uz tu mate tak veselo, tak mi vcera max rikal ze se zacalo mluvit o tom ze by systemd sel na freebsd :)
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    MUXX: Na Invexu se jen sbíraly cdčka ;)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    na invexu!!! :D
    MUXX
    MUXX --- ---
    CHOROBA: Tu mys jsem vyhral v soutezi na INVEXu!
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tak nebyl. puvodne to nekdy kol roku 2000 napsal njakej Vojtech Pavlik a do kernelu se to dostalo loni. :-D

    kernel/git/torvalds/linux.git - Linux kernel source tree
    https://git.kernel.org/...git/torvalds/linux.git/commit/?id=4c711ef62892e7d11af6cfadab33ad815e040d48
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam