• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    jak zjistit uptime v linuxu?
    > uptime

    jak zjistit uptime ve windows?
    powershell: Get-WmiObject Win32_OperatingSystem | Select-Object LastBootUpTime
    dostanete string posledního bootu ve fromátu jako 20160512154836.125599-360
    pak stačí použít statickou metodu ToDateTime .NET třídy System.Management.ManagementDateTimeConverter a to odečteme od aktuálního času (Get-Date) a dostaneme objekt TimeSpan který obsahuje ten rozdíl

    to je ale sračka
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    u flash drives je to asi slushnej randomizer.

    usb drive - Flashing Ubuntu ISO to USB stick with dd: recommended block size - Ask Ubuntu
    https://askubuntu.com/...ions/931581/flashing-ubuntu-iso-to-usb-stick-with-dd-recommended-block-size
    MUXX
    MUXX --- ---
    MCKIDNEY: Na par flashkach se mi osvedcilo 128K. Jinak mi prijde, ze nejvic na to ma vliv velikost flasky (rozmer). Cim mensi, tim se vic zahriva, tim rychleji klesa vykon/rychlost.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MARASAN: Zkusil jsem ruzne a a taky direct jak doporucuje Fedora. Vse nad 64K ma jen mizive zisky. s 8M direct jsem dosahl usetreni cca 15% casu.

    Nakonec je to vseo FW a zvysovani BS pomuze jenom, kdyz je na to flashka pripravena.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MCKIDNEY: ja pouzivam bs=4M a vic
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A dotaz co me privedl, pouzivate neco lepsiho pro USB Flash?
    sudo dd bs=64K if=Fedora-Workstation-Live-x86_64-32-1.6.iso of=/dev/sde oflag=sync status=progress

    Rychlosti jsou snesitelne pri 64K blocich, ale porad mizerie. iotop hlasi slusne kolesani.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PUPU: Pouzivam Firefox ESR a Firefox Focus. Porad spokojenost, ale dostali se tam moderni demence jako popup na aktualizaci ve ktere je link na non-ESR verzi... Chrome nikdy, Chromium obcas.

    E2E4: Na mobilumam jejich Focus a spokojenost. Vse co potrebuji pro mobile pouziti.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    E2E4: Jan Odvárko k tomu něco málo řekne na konci https://youtu.be/qLu0zb1Fc7A
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: jenom teda na tom Xubuntu je točivej disk a ten Firefox na něj hodně hrabe, viz historie mých postů v tomto klubu (dal jsem iotop dle rady zde a byl to opravdu ten Firefox)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Já používám na Xubuntu 20.04 a Windows 10 a v obou případech mi funguje OK. Ale já jsem takový minimalista-purista, neotevírám moc tabů a nepoužívám žádné extensions.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PUPU: na Linuxu a macu moc nepoužívám a tudíž jsem problémy nezaznamenal, ale na mobilu ho uplne rozmrdali k nepoužitelnosti (nefunguje našeptávač z historie, nejčastěji používané weby nebo záložky pri otvírání nového tabu, jakékoliv záložky min na 2-3 kliky apod)

    taky vyhodili mrtě zaměstnanců

    https://www.google.com/...-maker-mozilla-lays-off-250-workers-says-covid-19-lowered-revenue/%3famp=1
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PUPU: ve firefoxu od verze 57 prichazeji docela zmeny, xul bylo zahozeno a pouziva WebExtensions API... to prineslo konec vetsiny extensions, ktery vyvojari neprepsali...

    nicmene asi vyspecifikuj presnou verzi firefoxu, ja mam 80 a je v pohode...
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    PUPU:
    me to jde celkem ok. to ze mi obcas nejde stranka jsem si tak nejak s noscript, adblockem apod. zvyknu. zaseky moc nepozoruju. hlavne nevidim moc nahradu za ff. pluginy co jsou ve ff jinde nejsou nebo jo ale stojej za vyliz prdel.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PUPU: ja se s nim pred mesicem asi rozloucil, presne jak pises, plus navic zral vic RAMky, nez chrome...coz mi prislo skoro neuveritelny ;-)
    PUPU
    PUPU --- ---
    otazka do plena pro dlouhodobejsi uzivatele - jake mate posledni dobou zkusenosti s Firefoxem? me pripada, ze se to cele nejak sype... pluginy prestavaji fungovat, cele se to obcas zasekne, stranky, ktere fungovaly, najednou nefunguji... a kdyz to zkusim ve vedlejsim okne v Chromu, tak zadny problem. pracovni Fedora 31, KDE... ale mam pocit, ze na domacich Widlich je to podobne, i kdyz tam to kvuli OS kazdou chvili restartuju, takze se to tak neprojevi
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SATAI: to je druha varianta - nemas poradnej vlastni vyvoj... a udelas to (ubastlis) tak, aby to nejak fungovalo s tim, co prodavas - a to jsou typicky widle. O tom, jak (h)ruzne jsou otevreny standardy implementovany jsou popsany stohy papiru.
    SATAI
    SATAI --- ---
    DANYSEK: pokud by výrobce softu uplácel, proč to byl větší problém dřív a u levných strojů?
    SATAI
    SATAI --- ---
    KAERO: vůbec ani QA nekontroluje, že tam nějaký klacek je
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    E2E4: jednodussi = zranitelnejsi.... vsechno holt ma svy pro a proti. Bud chces jednoduchej zavadec, kterej ti kdejakej komediant snadno napadne... nebo holt hledas cestu, jak i kritickou fazi startu systemu nejak ohlidat.
    KAERO: za vsim hledej prachy... i vyrobce "OEM" softwaru je schopny vyrobce hardware "uplacet".... vymenou za to, ze jiny software bude vetsi problem ubehat.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SATAI: kdyby mu to bylo sumak, proc by mi hazel klacky pod nohy?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam