• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  _BENNYSčítání lidu 2011
  vsechny informace ohledne scitani lidu, ktere probehne v breznu roku 2011. http://www.czso.cz/sldb2011/redakce.nsf/i/home

  scitat se...

  74 hlasy od 74 respondentů

   Sečetl jsem se

   66 hlasy od 66 respondentů

    rozbalit záhlaví
    CROSS
    CROSS --- ---
    GNUBLA: zákon říká, že "Pokud se ani v tomto termínu nepodaří formuláře doručit, je povinností povinné osoby si je vyzvednout nejpozději do 20 kalendářních dnů po rozhodném okamžiku na kterémkoliv pracovišti Úřadu, dodavatele služeb nebo na kterémkoliv obecním úřadu."

    kterékoli pracoviště dodavatele služeb = IMHO jakákoli pošta

    FANAE: když to nepřevezme, nic se nestane, ale zákon ukládá povinnost si to pak vyzvednout na vlastní triko... viz výše citovaný §21
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    GNUBLA: Jaka pokuta? Uz se ti nekdo ozval?
    GNUBLA
    GNUBLA --- ---
    Možná nablblý dotaz ale nebojim se a ptám se-nevíte jestli sčítací formulář dostanu na jakékoliv poště v Pze nebo musím na poštu v místě mého trvalého bydliště? Původně jsem se na celé sčíání chtěla vykašlat, ale ta pokuta mě donutila...
    CROSS
    CROSS --- ---
    ATOMOUSEK: za sociální inženýrství bych v tomto případě označil Křečkovo (případně vládní) vměšování se do výstavby bytů. Křeček jako socialista, navíc posedlý problematikou nájemního bydlení, by bezesporu stavěl pořád. S informací o stavu bytového fondu je možné argumentovat proti tomu nejen politicky (radši nakoupíme stíhačky), ale i věcně - bytů je dost, stačí neomezovat trh.

    (Jinak kdyby na to přišlo, kompetence v otázkách sociálního bydlení bych ponechal plně na obcích, do toho centrální vládě nic není.)
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    CROSS: A na tobe je videt, ze jsi v pojmech pomyleny. Co jineho, nez rozhodnuti, ze bytu je dost, a proto nemusime stavet socialni bydleni, bys oznacil za socialni inzenyrstvi? Staveni nezavisle na vysledcich statistickych udaju?
    CROSS
    CROSS --- ---
    _BENNY: tak předně já to nevidim jako žádnej důkaz; na Křečkovi je vidět akorát to, co za exoty sedí ve Sněmovně.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    CROSS: ty to vidis jako dukaz toho ze data z censu nemusi nutne vest k socialnimu inzenyrstvi. ja to vidim jako dukaz toho ze scitani se zde provadi prave kvuli socialnimu inzenyrstvi a na Kreckovi je videt, ze pokud se provadi kvuli necemu jinemu, je to spatne.
    NJAL
    NJAL --- ---
    CROSS: Myslim, ze by mu meli postavit kolecko at vybeha prebytecnou energii, jako kazdy jiny bezny krecek...
    CROSS
    CROSS --- ---
    Z toho článku o lunatikovi Křečkovi bych vypíchnul jeden moment: Vzpomíná na minulé sčítání, ze kterého vyšlo, že po republice jsou desetitisíce volných bytů a bylo to používáno jako argument proti stavbě sociálního bydlení. To k tomu, že údaje z censu nemusí nutně vést k soicálnímu inženýrství, ale mohou mu naopak bránit.

    Samozřejmě dokud budou voliči v ČR volit lidi jako Křeček, je to jedno, protože Standa prostě ví, co je pro lidi nejlepší a sčítání k tomu nepotřebuje.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    S policií nebo přes web. Politici plánují měnit sčítání - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=696480
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Stanislav Křeček, sčítání 2021: Policie na to u Vás doma dohlídne! Blog - František Matějka (blog.iDNES.cz)
    http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/186141/Stanislav-Krecek-scitani-2021-Policie-na-to-u-Vas-doma-dohlidne.html
    DEVIAN
    DEVIAN --- ---
    _BENNY: Že v Číně mají sčítání levnější, než u nás není zrovna nová informace... koluje to již pár měsíců.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    _BENNY: predpokladam ze se novinari zase sekli v radech a mozna i v jednotkach :)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Čína zahájila sčítání lidu | EuroZprávy.cz
    http://zahranicni.eurozpravy.cz/asie-a-australie/17105-cina-zahajila-scitani-lidu/

    Census se v Číně provádí jednou za deset let. Výdaje na letošní sečtení obyvatel se odhadují na 700 milionů čínských jüanů (přibližně 1,85 miliardy korun).
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    JINDRICH: Jestlis cetl Svejka, tak vis, ze za nevedeni, necteni novin, nezajimani se o politiku a beznazorovost na aktualni deni je cca 20 let :o)
    DEVIAN
    DEVIAN --- ---
    JINDRICH: Neznalost neomlouvá.
    CROSS
    CROSS --- ---
    PALEONTOLOG: netušim, jestli je třeba to dokládat, jak říkáš, hmotně, ale asi se nedá čekat, že správní orgán takový tvrzení bude brát v potaz. Jen hádám.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CROSS: proč bych měl tvrzení dokládat hmotně ?
    CROSS
    CROSS --- ---
    PALEONTOLOG: to mi právě nepřijde, orgán předpokládá, žes nikde nebyl, nemá důvod předpokládat opak. To je tvoje tvrzení, tak bys ho měl doložit. Orgán neuvaluje sankci za pobyt, ale za nesplnění uložený povinnosti...

    Jsem zvědavej, zrovna tohle budu mít příležitost vyzkoušet osobně.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CROSS: to nic, já tomu taky nerozumím, ale prosté prohlášení že byl člověk v zahraničí asi orgánu stačit nebude, že; ale v případě, že chce orgán uvalit sankci, měl by vyvrátit tvrzení on, ne ?
    CROSS
    CROSS --- ---
    PALEONTOLOG: že byl občan v zahraničí neni vina, co by na tom měl správní orgán dokazovat? Pobyt v zahraničí by nebyl předmětem řízení, ale vysvětlením ze strany občana. Nebo ti nerozumim?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    _BENNY: ¨to je dobrej článek, člověk si připadne opravdu jako úplný magor; docela na mě zapůsobila větička, že pokutě za neodevzdání se lze vyhnout, pokud člověk prokazatelně doloží, že pobýval v zahraničí.. já myslel, že máme presumpci neviny a že se občan nacházel v čr by měl dokazovat správní "orgán".. ne ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam