• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  _BENNYSčítání lidu 2011
  PIERDUS
  PIERDUS --- ---
  prej 50 miliard, lol
  UNDERWORLD
  UNDERWORLD --- ---
  Tedka vyplnuji ten formular... a proc se ptaji, probuh, na registrovane partnerstvi, prece kazda matrika, radnice, odbor kde oddavaji nevim jak se to jmenuje oficialne, tam prece existuje statistika kolik lidi se ten rok ozenilo, vdalo, tak to musi mit mnohem presneji udaje od uradu.
  Vetsina tech otazek mi prijde zbytecnych a to pry stoji scitani asi 50 miliard.
  Pocet zive narozenych deti prece maji od porodnic !!!
  Pocet nezamestnanych od uradu prace.

  Jediny co je zajimavy je ten sociologicky pruzkum jak dlouho se jede do skoly/ zamestnani a cim. Ale teda prijde mi dost slaby kdyz urad oznami za 6 let, tak jsme to vsechno naskenovali a secetli a zjistili jsme ze obyvatele v CR (2011) pouzivali k doprave do skoly nejcasteji MHD (kdo byto byl rek), v mensi mire take auto nebo kolo. Vetsina lidi dojizdi do skoly denne. (no ne).
  Navrhujeme proto v Praze vystavet cyklostezky v hodnote x stovek milionu ktere postavi firma bez vyberoveho rizeni.
  UNDERWORLD
  UNDERWORLD --- ---
  Nechapu proc se ve scitacim formulari ptaji na dosazene vzdelani, kdyz lide tam muzou uvest i nepravdu, proc si statisticky urad neprecte vyrocni zpravy VS, zpravy ZS, SS, co musi urcite sestavovat kazda skola pro skolsky urad, kde kazda skola uvadi kolik lidi studium ukoncilo a nemeli by to jen pro rok 2011, ale pro vsehcny leta a take by meli nepomerne vice informaci, kolik lidi ukoncilo napr. uspesne, neuspesne, a stovky dalsich kriterii, kolik muzu, zen, kolik studuje dalkove atd.
  DEVIAN
  DEVIAN --- ---
  PALEONTOLOG: Tvoje sousedka není ty. Já bych to od ní nevzal, ať si s tím dělá co chce. :)
  GNUBLA
  GNUBLA --- ---
  FANAE: fakt? mno tak to se mi ulevilo, díky:)
  CROSS
  CROSS --- ---
  GNUBLA: zákon říká, že "Pokud se ani v tomto termínu nepodaří formuláře doručit, je povinností povinné osoby si je vyzvednout nejpozději do 20 kalendářních dnů po rozhodném okamžiku na kterémkoliv pracovišti Úřadu, dodavatele služeb nebo na kterémkoliv obecním úřadu."

  kterékoli pracoviště dodavatele služeb = IMHO jakákoli pošta

  FANAE: když to nepřevezme, nic se nestane, ale zákon ukládá povinnost si to pak vyzvednout na vlastní triko... viz výše citovaný §21
  FANAE
  FANAE --- ---
  GNUBLA: Jo, kdyz neodevzdas, ale kdyz to neprevezmes, tak by ti nic moc hrozit nemelo:)
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  PALEONTOLOG: hodna holka, hned bych ji podekoval
  GNUBLA
  GNUBLA --- ---
  ATOMOUSEK: né, myslela jsem jakože ta hrozba pokuty když to neodevzdáš
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  btw. jsem zjistil, že nám formuláře vzala pro celej barák formuláře sousedka, takže kostky jsou již dávno vrženy
  KVJETAAK
  KVJETAAK --- ---
  ATOMOUSEK: spis ten Damokluv mec ve forme pokuty nez pokuta samotna, docela se tesim, jak to budou vymahat a kolik lidi to zasahne
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  GNUBLA: Jaka pokuta? Uz se ti nekdo ozval?
  GNUBLA
  GNUBLA --- ---
  Možná nablblý dotaz ale nebojim se a ptám se-nevíte jestli sčítací formulář dostanu na jakékoliv poště v Pze nebo musím na poštu v místě mého trvalého bydliště? Původně jsem se na celé sčíání chtěla vykašlat, ale ta pokuta mě donutila...
  CROSS
  CROSS --- ---
  ATOMOUSEK: za sociální inženýrství bych v tomto případě označil Křečkovo (případně vládní) vměšování se do výstavby bytů. Křeček jako socialista, navíc posedlý problematikou nájemního bydlení, by bezesporu stavěl pořád. S informací o stavu bytového fondu je možné argumentovat proti tomu nejen politicky (radši nakoupíme stíhačky), ale i věcně - bytů je dost, stačí neomezovat trh.

  (Jinak kdyby na to přišlo, kompetence v otázkách sociálního bydlení bych ponechal plně na obcích, do toho centrální vládě nic není.)
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  CROSS: A na tobe je videt, ze jsi v pojmech pomyleny. Co jineho, nez rozhodnuti, ze bytu je dost, a proto nemusime stavet socialni bydleni, bys oznacil za socialni inzenyrstvi? Staveni nezavisle na vysledcich statistickych udaju?
  CROSS
  CROSS --- ---
  _BENNY: tak předně já to nevidim jako žádnej důkaz; na Křečkovi je vidět akorát to, co za exoty sedí ve Sněmovně.
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  CROSS: ty to vidis jako dukaz toho ze data z censu nemusi nutne vest k socialnimu inzenyrstvi. ja to vidim jako dukaz toho ze scitani se zde provadi prave kvuli socialnimu inzenyrstvi a na Kreckovi je videt, ze pokud se provadi kvuli necemu jinemu, je to spatne.
  NJAL
  NJAL --- ---
  CROSS: Myslim, ze by mu meli postavit kolecko at vybeha prebytecnou energii, jako kazdy jiny bezny krecek...
  CROSS
  CROSS --- ---
  Z toho článku o lunatikovi Křečkovi bych vypíchnul jeden moment: Vzpomíná na minulé sčítání, ze kterého vyšlo, že po republice jsou desetitisíce volných bytů a bylo to používáno jako argument proti stavbě sociálního bydlení. To k tomu, že údaje z censu nemusí nutně vést k soicálnímu inženýrství, ale mohou mu naopak bránit.

  Samozřejmě dokud budou voliči v ČR volit lidi jako Křeček, je to jedno, protože Standa prostě ví, co je pro lidi nejlepší a sčítání k tomu nepotřebuje.
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  S policií nebo přes web. Politici plánují měnit sčítání - Aktuálně.cz
  http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=696480
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam