• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYSčítání lidu 2011
    vsechny informace ohledne scitani lidu, ktere probehne v breznu roku 2011. http://www.czso.cz/sldb2011/redakce.nsf/i/home

    scitat se...

    74 hlasy od 74 respondentů

      Sečetl jsem se

      66 hlasy od 66 respondentů

        rozbalit záhlaví
        NASA
        NASA --- ---
        DEVIAN: vyvesi to na uredni desku, afaik
        DEVIAN
        DEVIAN --- ---
        MATHEW_ER: Poštu si odebírám, otázka však zní, kam úřady zašlou oznámení o zahájení správního řízení.
        MATHEW_ER
        MATHEW_ER --- ---
        DEVIAN: dozvedel by ses to az v okamziku, kdy ti exekutor zablokuje ucet kvuli te pokute+nakladum na rizeni. To, ze si nevybiras postu, je jaksi tvuj problem.
        DEVIAN
        DEVIAN --- ---
        MTO: Zajímalo by mne, jestli jsem mezi těmi 260 taky. Jen tak se to asi nedozvím, protože:

        Na "trvalém bydlišti" přes sedm let nebydlím.
        Od té doby jsem se stěhoval asi 7 :)
        Pošta mi chodí k rodičům, kteří bydlí za Prahou.
        Já bydlím v Praze, což není nikde oficiálně zaznamenané (až na moji nájemní smlouvu).

        Fakt by mne zajímalo, jak se to dozvím. :)
        MTO
        MTO --- ---
        GENERALLZ: cece ja mam takovy pocit, ze na me nejak zapomeli. tech 260 mi prijde nejak malo. kocourkov hadr :-D
        GENERALLZ
        GENERALLZ --- ---
        MTO: tak, vida! už se těším na obálku a na jednání s kolektivisty na úřadě.
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        CROSS: CSU by mel ohledne slozeni odpiracu udelat nejakou statistiku :-)
        CROSS
        CROSS --- ---
        _BENNY: asocialní zbohatlíci v satelitech jsou vděčný cíl, což o to ;-]
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        CROSS: hlavne nasrat jen ty, se kterymi bude mit soucit co nejmene jinych lidi :-)
        CROSS
        CROSS --- ---
        Sociální cítění ČSÚ je fakt dojemný ;-]
        MTO
        MTO --- ---
        Pokuta za nesečtení hrozí 260 lidem. Důchodci a marodi mají pardon | Týden.cz
        http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pokuta-za-nesecteni-hrozi-260-lidem-duchodci-a-marodi-maji-pardon_212712.html
        NASA
        NASA --- ---
        _BENNY: proc? ted budou se budou soudit, ne? a taky by mohly pomalu zacit byt videt ty uspechy zalozene na vysedcich, ne? :-))
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        dalsi scitani bude asi az za dalsich 10 let, tak abych to tady asi zamachloval... :)
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        FANAE
        FANAE --- ---
        _BENNY: No - jsem na ně docela zvědavá, jestli to na nás budou zkoušet nebo ne:)
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        ceka teda nekdo na pokutu? :)
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        Roumenův Rouming - bezpecnost scitani obyvatel
        http://kecy.roumen.cz/roumingShow.php?file=bezpecnost_scitani_obyvatel.gif
        ATOMOUSEK
        ATOMOUSEK --- ---
        CROSS: Jednoznacne o dojmy. Podporene teda tim, ze se zabyvam trizenim rozsahlych datasetu. Ale s klasickou statistikou (tedy naukou o statu) nemam nic moc spolecneho.
        CROSS
        CROSS --- ---
        ATOMOUSEK:
        ad 1) Taky bych se do toho nepouštěl, v každém případě argumentace tím, že někdo někde něco zfalšoval, ergo falšují všichni, mi nepřijde moc silná. Nemusí jít o klima, stačí se podívat na řecké makroekonomické údaje, známá kauza. O českém sčítání ale neříká nic.
        ad 2) No, ono to tak nějak plyne z povahy toho, co je census.
        ad 3) Nás ve škole učili, že jedním ze specifik censu je právě to, že se nejedná o šetření výběrové, ale vyčerpávající. Takže ne "asi". Jsou to zcela odlišné postupy. Z praktických důvodů (lidský i technický faktor) je téměř nemožné dosáhnout 100% návratnosti, ale není důvod očekávat nějaké výrazné výpadky. Takže v zásadě to, že tím získáme údaje o celé resp. téměř celé populaci naopak očekávají úplně všichni (kdo vědí, co a k čemu je census, ale soudě podle debat tady se tahle skupina možná omezuje na Drápala :-]).

        Tvoje averze k 99% je něčím podložená, nebo se jedná jen o dojmy?

        ATOMOUSEK
        ATOMOUSEK --- ---
        CROSS:
        ad1) Neni to tak, ze nekdo nekde pouzil nejakou tendencni interpretaci dat. Ale je to jine tema a ja to tu nechci zasvinit :o)

        ad2) Je to krajne nepravdepodobne. A jestli tvrdis (nekdy drive), ze takove hodnoty vykazujeme stabilne a vykazuje je cela Evropa, pak to nelze oznacit ani za "povedenou odchylku", ale za lez. (Ale ja si nemyslim, ze ta cisla nakonec budu takova, uvidime, co z toho nakonec vypadne.)

        ad3) Census asi primarne nema byt vyberove setreni. Nikdo snad ale neceka, ze tim statisticky urad ziska pres 90% kvalitnich udaju, ne?

        Ale tech 99%... to je proste statisticky vtip. To je, jako kdyz nekdo rekne, ze nekam prijde na 99%. Alespon tak to vnimam. (A moc jsem se o tom rozkecal.)
        CROSS
        CROSS --- ---
        trochu mi to pripomnelo sebevrazedne komando ze Zivota Briana ;-]
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam