• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HONCKATablet
    Obecna diskuze zamerena na zkusenosti s novymi tablety nezavisle na platforme, noflame
     

    rozbalit záhlaví
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    GLOBETROTTER: K poslednímu bodu ještě dodávám, že při rychlém nabíjení se sice životnost nějakým způsobem zkracuje, ale telefon si nevezme víc, než na kolik je konstruován. Takže tě nečeká nic, co by tě nepotkalo s nějakou rychlonabíječkou, kterou ti prodá přímo výrobce telefonu :-).
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    GLOBETROTTER: Předpokládám, že to bude nějaká forma USB Power Delivery. Tj. telefon s nabíječkou se dohodnou, jaké napětí tam nabíječka pošle, a kolik proudu si telefon může vzít :-). Když se nedomluví, tak si vezme co může na 5V (nabíječka inzeruje své maximum; když se to nepodaří, tak by to mělo defaultovat na 500mA). Takže v praxi se ti jiná zařízení mohou nabíjet pomaleji, a jen velmi vzácně narazíš na zařízení, které se z PD nabíjet odmítne (doma taky jedno máme), ale rozhodně tím neohrozíš ani ten telefon, ani tu nabíječku.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    GLOBETROTTER: rychlost dobíjení ti řídí elektronika na mobilu/tabletu, tj by ti to nemělo nic provést špatného
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    K telefonu Xiaomi jsem dostal rychlonabíječku. Nabije telefon tak 15x rychleji, než běžná nabíječka.
    Máte někdo tušení nebo zkušenost, zda je možné touto nabíječkou nabíjet jiné zařízení? Konkrétně mi jde o telefon Samsung S10 a tablet Samsung Galaxy. Konkrétní wattáž/ampéry nabíječky a konkrétní Galaxy můžu event.doplnit, nemám to teď u sebe.
    Jde mi o to, zda to bude docela v pohodě nebo zda to baterie dost zásadně zkrátí životnost nebo zda to bude okamžitá smrt. Díky
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    GHOSTSTALKER: konkrétní zkušenost nemám, ale tohle vypadá celkem odolně
    Holder For Tablet Pc Auto Car Back Seat Headrest Mounting Holder Tablet Universal For 7-15 Inch For Ipad Xiaomi Samsung - Tablet Stands - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/32812030185.html
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Nemáte nějaký tip na držák do auta na 12.4palcový tablet - konkrétně Samsung Galaxy Tab S7 FE - buď mezi zadní sedačky, nebo na opěrku za hlavu ale s ramenem, aby se tablet dal umístit mezi sedačky?

    Měl jsem https://www.datart.cz/drzak-na-tablet-fixed-tab-passenger-2-s-uchycenim-do-operky-hlavy-7-13-fixtab-pas2-bk-cerny.html ale hned to prasklo (plastovej šmejd).
    UBIK
    UBIK --- ---
    Mám zase prosím blbý dotaz. Jedeme zítra daleko autem a potřeboval bych spárovat iPad Pro se dvěma sluchátkama. Dokážu je připojit, ale v Control Centru vpravo nahoře můžu jen přepínat mezi nimi. Nikde nevidím “share audio”. Jedná se o dětská JBL. Audio jde z VLC playera. Přikládám screen. Děkuji!

    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    HONCKA: Z důležitých věcí asi nic
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    HONCKA: Tak to mi uniklo že letošní Air má taky M1, ten loňský ho neměl. OK, ten by snad měl dostat všechno.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    NEVILL: co bude mít pro a ne air m1?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    BRAP242: Tak ten jedinej bude mít v dalším updatu všechny nové funkce, takže asi jo.
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    myslite ze je rozumnej napad si ted kupovat ipad pro?
    UBIK
    UBIK --- ---
    STEVIE: už pochopil. díky.
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    UBIK: nechapu. Buď vezmu všechny PDF co potřebuju a Drag n dropnu do drive.

    Nebo si stáhnu na win10 desktop Sync zvolim složku co se má synchronizovat na drive, kde mám uložené pdfka a je to.
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    UBIK: Ji flashka, neno SD karta a redukce
    UBIK
    UBIK --- ---
    STEVIE: to musím pak kopírovat kazdý soubor zvlášť
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    UBIK: hodit si to na Google Drive? :)
    UBIK
    UBIK --- ---
    jsem velmi happy usér ipadu. simvas ale mám další ptiomé otázky. jak nejsnadnějí přeunout soubory (PDF) z ntb win10 a ipad, aniž bych používal itunes. flashdisk přes nějaký hub? předem díky.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    UBIK: zdroj úplně v poho
    UBIK
    UBIK --- ---
    tak nakonec jsem šel do dokonalého středu a vzal iPad Pro 2021 256. uf. koukám ale, že zdroj je tam slabý, to asi bude chtít slinější, co? logitech combo touch vezmu pak taky. počítám že i adaptér usb-c na jack. fólii jsem už koupil.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    UBIK: mám tohle max spokojenost, má to dobře řešený napojení tužky, že se může dobíjet, ale zároveň nehrozí, že ji ztratíš, bohužel nejde koupit u nás na air tohle
    iPad Air 10.9 (4th Gen/5th Gen) 2020/2022 – ZUGU - EU
    https://zugucase.eu/products/ipad-air-4th-gen-alpha-case?variant=39928692015254
    UBIK
    UBIK --- ---
    KAZATELL: české rozložení kláves se počítám nevyrábí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam