• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    LOOK
    LOOK --- ---
    CONTINUITY: ano, obava z toho ze onemocnim muze tomu onemocneni napomoct :) ale stejne tak muze zafungovat opacne, clovek se vyhne mistum, kde ocekava vetsi koncentraci nemocnych a diky tomu zustane uchranen od 14ti dnu neplaceneho odpocinku :)
    ANNA
    ANNA --- ---
    CONTINUITY: jinak pro mě je těžký posuzovat normálnost plošně. když si vezmu, jak já vnímám třeba vzdělávací systém, a vedle toho postavím třeba zkušenost přízemního Vency z Nevímodkud, tak vidím dva dost rozdílné pohledy... Mně něco rve srdce, ale pro Vencu to není žádná issue...
    ANNA
    ANNA --- ---
    CONTINUITY: no, když si třeba vezmeme nějak známou historii lidstva, tak jsme globálně jako druh pravděpodobně nebyli nikdy v podobné situaci. kdy si uvědomujeme, že je nás moc, že zdroje jsou omezené apod.. globálně, ne na nějakém ostrově.
    já si třeba myslím, že zapomnění a odtržení je hrozně snadná věc, záleží imho na podmínkách, potřebách a způsobu života (který první dvě věci nějak reflektuje). a že asi jediný způsob, jak nezapomenout a neodtrhávat se, je uvědomění. myšlenka a paměť. v současném městě je pro bezprostřední přežití vhodného něco jiného, než v jihoamerické džungli nebo v poušti Kalahari. lidi se adaptují. já si nemyslím, že by lidé z přírodních národů byli automaticky uvědomělejší, což je imho vidět na tom, co se děje, když do divočiny dorazí západní civilizace - de facto většina lidí jakoby jen vyměnila bohy, s tím rozdílem, že s dřívky se nadělá menší spoušť než s bagry. nezaměňovala bych uvědomění nějaké elity s plošnou úrovní uvědomělosti všech členů nějakého společenství.
    imho do jistý míry furt fungujeme podobně jako lidi vždycky, jen v tak závratnejch měřítkách a s takovýma technickýma vymoženostma, že jsme se sami začali zásadně ohrožovat. což je na druhou stranu tlak na změnu.
    v tomhle smyslu to považuju za naprosto přirozenej proces reakce na podmínky a nutnost.

    akorát je třeba připočítat spoustu frustrací, co nehledí na důsledky, zkorumpovanost uvažování atd... no sranda.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    LOOK: a někdy se taky rozhoduje člověk, že si ho zaktivuje, třeba proto, že věří na chřipkovou epidemi....nebo proto, že je unavenej a nutně potřebuje chvíli pauzu a jinak by si ji nedal ;-D....nebo z XY dalších důvodů
    LOOK
    LOOK --- ---
    MTO: ehm ruzne viry a bakterie (i te chripky) v sobe nosime neustale, v zimnich mesicich je telo vice namahano (chlad, min svetla), proto autoimunni system nezvladne kontrolovat a propukne nemoc. pokud onemocni vic lidi najednou okolo, prenese se vetsi mnozstvi viru na dalsi a ti onemocni -> epidemie.

    vir chripky je proste nejaky program, 'rozhoduje' se stejne jako se 'rozhoduje' program v pocitaci, ze udela to co dela.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    ANNA: oukej, dohadovat se o slovo normální je zbytečný ;-D....prostě jesem měla nějaký věci na srdci a to slovo normální byla taková záminka ;))....to je otázka terminologie čemu tak říkáme, to není tak podstatný¨
    ¨
    Na tom, co říkáš, může něco být. Nevylučuju možnost, že to tak je, že je to nějakým způsobem přirozenej proces, že civilizace prochází fází totálního zapomnění a odtržení, aby si lidé mohli uvědomit určitý věci teď už plně vědomě....

    Ono vlastně není důležitý jestli je přirozenej nebo nepřirozenej, důležitý je jak z tý fáze ven :)
    MTO
    MTO --- ---
    Jaká je příčina chřipkové sezóny? | Hladiny Pravdy – Volumes of the Truth
    http://hptruth.info/2011/02/06/jaka-je-pricina-chripkove-sezony/#more-3799

    Kdyby chřipka způsobovala chřipkovou sezónu, to by znamenalo, že by se musela rozhodnout, že teď začne infikovat lidi, a pak by se zase za nějakou dobu musela rozhodnout, že přestane infikovat lidi. Chřipka ale není ani živá: je to jen fragment DNA. Ano, není to ani živé. Nemá to nervový systém. Neumí to číst v kalendáři. Tak jak se může chřipka rozhodnout: Aha, je prosinec, tak začnu útočit na lidi v severní Americe. A jak se pak může rozhodnout, že je dejme tomu konec února, začátek března, tak přestanu útočit na lidi. Proč? Je unavená, nebo se nudí, nebo potřebuje prázdniny?
    ANNA
    ANNA --- ---
    spíš nevidím důvod, proč nutně spojovat pojem normální a pojem žádoucí...
    normální v současnosti je, že se pokračuje v dlouhodobě nerozumných trendech. otázka je, jestli je to žádoucí.
    ANNA
    ANNA --- ---
    CONTINUITY: já to chápu ve smyslu že je třeba nejdřív být schopen si věci uvědomovat, aby je člověk mohl nějak hodnotit. např. děti bývají sice skvěle spontánní, ale povětšinou proto, že si spoustu věcí neuvědomují. prostě v základu je nevědomost (nechci říkat že jenom). už jen aby člověk docenil třeba tu spontánnost, tak si jí musí uvědomovat. symbolicky se to dá říct třeba tak, že člověk byl vyhnán z Ráje (slast +/- nevědomého dětství), aby se mohl stát Člověkem a připojit se k Bohu/vBohu. jde tam o to, že ten Ráj je automatický, zatímco k pozdějšímu sjednocení vede cesta uvědomování si apod., práce na sobě, člověk se připojuje k/v Bohu vlastní zkušeností a vlastním úsilím. prostě ta cesta je to, co spojuje. uvědomováním člověk obsahuje moudrost a je schopen si volit cestu. ale slova mi nějak nestačí tady.

    a chápu, že Brozkeff říká, že současná podoba společnosti není zrovna úplně ideální pro tehle proces.

    a já myslím, že současnej stav je normální, vždyť dokonce má norma i určitej význam správnosti:) tak je holt většina lidí nevědomých blbů - co je na tom nenormálního? :))))
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Babika mi vyprávěla, jak začínala současná fáze civilizace u nás. Je ročník 1922 a pamatuje to. Pamatuje, jak začaly průmyslový hnojiva, pesticidy, chemickej průmysl a výfukový plyny. A přestože byla úplně obyčejná žena, a byla vystavena intenzivní masáži propagandou, že tohle je ten pokrok, viděla, že to není dobrý. Že technika je fajn, ale tahle má nějakou divnou podobu, cena za ni je nějaká moc vysoká.... Nedalo se to přehlédnout. Mnoho lidí její generace to vidělo. Ale společenský klima bylo takový, že nebyla síla bojovat za život a za zemi....lidi měli za sebou válku, hlad, byli rádi, že je jídlo....hrubou industrializaci prosazoval agresivní komunistickej režim, kterýmu bylo těžko odporovat.... ¨

    Pak se ale narodily další generace, pro který ten stav už byl normální, narodily se do systému, kde už na samým začátku člověk nedostane základní potřeby (pravidla v porodnicích, že se děti okamžitě oddělovaly od matek, neměly se moc chovat a měly se nechávat brečet)....aby se na světě co nejvíc bály... Pak fyzická pasivita, strava na bázi bílý mouky, cukru a průmyslovýho masa, televize - podpora maximální slabosti. Práce v průmyslu = rozpad komunit, ztráta spojení se zemí a s výsledky a důsledky vlastní práce.....

    Teď jsme ve třetí fázi, kdy jsou lidé vedeni k tomu, aby pokud možno jen seděli u obrazovek a nevycházeli z domů. (kromě těch, kdo musí venku obsluhovat stroje) Za takového stavu si člověk už ani neuvědomuje, že se světem "tam venku" je něco špatně. I když to teoreticky, z médií, ví, když nechodí po zemi, necítí to, a těžko bude přiměřeně jednat.

    Myslím si, že extrémní formy egoismu, se kterými se setkáváme, jsou produktem tohohle. Jistě, existovaly i dřív, ale myslím, že situace, kdy se vystupňovalo na maximum odtržení lidí od přírody a od jejich těl, podporuje právě ty drsnější stránky lidský povahy a deformují vztahy.

    Proto taky pomáhají všechny aktivity, kdy lidé znovu začínají dělat něco smysluplného, pořádně, poctivě, sami, rukama, tělem, venku, společně....
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    BROZKEFF: Úplně nerozumím, co chceš říct. Že současnej stav je přecejen normální, a výchovou, praktikováním, atd. může být překonán?

    Prostě nevěřím, že je přirozenej.

    Víšco, i z naprosto egoistického hlediska je rozumnější žít v souladu se svým prostředím. Pokud mi půjde o zachování svého ega, tj. aby žilo v tomhle světě co nejdéle v co největším blahobytu a pohodě, nedává smysl otrávit si vzduch, vodu a půdu a zničit biosféru.
    Nedává smysl generovat utrpení, které zasahuje úplně všechny, i když patří k té nejbohatší menšině, co se může dočasně vyhnout bezprostředním fyzickým důlsledkům.
    Současná civilizace není doopravdy egoistická. Je masochistická a sebedestruktivní. V podstatě by jí pomohlo, kdyby se lidé začali chovat ZDRAVĚ egoisticky. Tj. začali by chtít pro sebe a své děti opravdu dobrý životní podmínky, a začali o ně aktivně bojovat, a aktivně odmítat to, co opravdu žádný dobrý životní podmínky nejsou.

    Přijde mi, že problém je ve ztrátě citivosti. Ve ztrátě uvědomění těch vztahů. Když se třeba podívám na bezútěšné poměry na venkově, všichni ti zoufalí lidé a rozpadlý vztahy, přijde mi, že to není způsobeno jen ekonomikou. Velmi silnou příčinou toho je, jak se lidé už několik generací chovají k přírodě kolem sebe. Rozlévají do ní chemikálie, vyhazují odpad, týrají zvířata ve velkochovech. A to utrpení se jim vrací. Hlubokov uvnitř všichni vědí, že takhle věci dělat nejdou, a že to špatně dopadne, pokud se tak budou dělat dál.....ale někde došlo k takovému otupení, že tohle vědomí u většiny lidí neproniká na povrch.

    Zdravý egoismus by byl chtít žít ve zdravém prostředí, které má perspektivu být obyvatelné i nadále.
    To, co se tu děje, je nějaká zpotvořenina materialismu a egoismu. Spíš bych řekla, že je to otroctví, otrokářství, které se maskuje vyvoláváním zaslepenosti a toho pseudomaterialismu.....

    Ale souhlasím s tím, že praxe, a výchova, jsou cesty z toho ven.
    Ovšem, co by to chtělo na úrovni obyčejných lidí, co nebudou moc praktikovat, by bylo, aby se přestaly říkat lži a začalo mluvit o tom podstatném.
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    CONTINUITY: Kdyby nevzniklo nejprve silné ego, nemohla by ani povstat moudrost toho, že dejme tomu "bez ega to je lepší" nebo co. Jako že, nemyslím si, že malé děcko je osvícené a teprve výchovou/societou se vytváří "Hřích". Takže podle mě nejprve musí vzniknout ty struktury a teprv potom je možné za pomoci nějaké cesty vhodně umenšit Význam/Hodnotu těchto struktur, jako že třeba "všechno je na sobě závislé (relativní), pomíjivé etc."

    Ale samozřejmě ta výchova, společnost, očekávání kladená na nového člověka by mohla být vymyšlená trochu líp, aby ta moudrost mohla povstávat podstatně častěji, rychleji, spontánněji atd.
    ZIKE
    ZIKE --- ---
    ENKIE: "Pritom uz to samotny pocatecni rozdeleni na kategorie v sobe obsahovalo chybu, ovlivnilo veskery dalsi myslenkovy postupy, kteryma se snazis zjistit skutecnost a podstatu nejakych problemu."

    a nebo taky nam pomohlo se ve svete zorientovat a prezit :D
    ANNA
    ANNA --- ---
    CONTINUITY: normální předpokládám ve smyslu většinový. tady se ukazuje ta zrádnost konceptů a kategorií:) tzn. jednak se dá ten pojem chápat různě, druhak ovlivňuje zpětně myšlení.

    jinak to s tím že se lidi asi mají pořád moc dobře souviselo s myšlenkou, že většina lidí si imho nemá moc z čeho vybírat. imho pro průměrnýho člověka je blíž dobrej pocit z toho, že si koupil třeba nový adidasky a že fandí tomu fotbalovýmu klubu, jako kamarádi v hospodě, než nějaký uspokojení z uvážlivého žití. samozřejmě dobře v uvozovkách, protože je dost možný, že z většiny toho, co dělá, je stresovanej, otrávenej a frustrovanej. ale ne všichni vědí o jiných možnostech, ne všichni něco takového zažili, furt jsou mnohem blíž prchavému štěstí hospodských tlachů apod.. krom toho imho je spíš menšinová záležitost, že existují lidi, kteří hledají jiné cesty a mají tendenci je zdokonalovat, prioritně. imho je to pořád cesta nejmenšího odporu, pro tebe a pro mě je zdrojem většího štěstí přemýšlet a chovat se podle toho, pro někoho zas nepřemýšlet a chovat se podle toho:)) takže možná není ve hře jen vůle, ale vůbec schopnost vnímat širší souvislosti.
    já se třeba u sebe divím, že furt nejsem "zprůměrovaná", po letech školní docházky a výchovy doma, je dost možný, že spoustu lidí to semele a nazdar.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    jinak, klasicky, nemám čas číst a reagovat na všechno, za to se omlouvám :)
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    ENKIE: "Normální" ?

    Tohle mi normální nepřijde. Normální mi přijde chtít se zapojit do toho, aby tenhle svět dobře fungoval pro všechny živý bytosti, i pro naše děti a jejich děti, atd.
    A mnoho lidí, co znám osobně, to takhle, normálně, má, i uprostřed světa těch, kdo to tak nemají.
    A mimochodem, člověk je tak zjevně mnohem šťastnější a zdravější, než když ho zajímá jen malinkej kousek vlastního písečku, to je jednoznačně psychologicky prokázáno, takže je to vlastně i pro něj to nejlepší.

    Tuším Hopiové říkali, že řeší vliv každého zásadního rozhodnutí na 7 generací dopředu. To už je hodně hustá úroveň napojení ;).....ale tak nějak by to mělo být - klást si otázky, jestli je něco celkově a dlouhodobě dobré a funkční.

    Současnej stav, kdy to tak masově není, a neřeší se vůbec nic, je úlet, nemoc, nepřirozená záležitost. Vzniká to extrémním pokřivením, kdy jsou lidi v podstatě už od prenatálního stavu a porodu a pak dál vystaveni spoustě traumat, deprivaci, a nedosatku všeho opravdu důležitýho (lásky, volnosti, kontaktu s přírodou....) a na základě kterých se vytváří extra omezené ego.

    Dá se to léčit, a u mnoha lidí se to léči, bohužel ale u většiny ne, protože ten problém je prostě moc velkej.
    ENKIE
    ENKIE --- ---
    ZIKE:

    Mozna je to, co pisu, tezko pochopitelny. Zkousel jsem prevest do slov a myslenek neco, co vnimam jen intuici, a vysledek mozna neni dobrej, nikdy mi psani moc neslo. Koncepty a mysleni rozhodne povazuju jenom za nedokonaly nastroje, ktery vytvoril vyvoj jazyka a prip. vyvoj lidskyho mozku v podstate nahodne. Koncepty jsou to pro me jen "nalepky", prijde mi to tak jen prirozeny. Z tohoto duvodu je nekdy tezky prekladat slova z jednoho jazyka do druhyho, ta slova odkazuji na nejakou svou skutecnou podstatu, ktera se da najit jen v kontextu dalsich slov v tom kterem jazyku atp. Koncept je nutny pochopit, ale nevystacis si pri tom s myslenim a jinymi koncepty, je treba se pomoci intuice ponorit do toho samotneho procesu, ktery ty koncepty v hlave vytvari a zpracovava.

    Kategorie napr. mi prijdou nesmirne omezujici, je to typicky priklad toho redukcionismu - vytvoris nejak kategorie, a do nich formujes pri mysleni skutecnost. Pritom uz to samotny pocatecni rozdeleni na kategorie v sobe obsahovalo chybu, ovlivnilo veskery dalsi myslenkovy postupy, kteryma se snazis zjistit skutecnost a podstatu nejakych problemu. Mysleni v konceptech tak zustava vzdy na povrchu veci, je to takovy cviceni v postmodernismu nebo logice.
    ZIKE
    ZIKE --- ---
    ENKIE: jde o to, ze ty "redukcionisticky koncepty" (nevim, co to je teda), samy predpokladaji nosnou davku intuice (a podle me i urciteho celku ci jednoty), respektive to, cemu ty rikas, ze samy brani :)

    "prave znalost historie a souvislosti" podle me vyzaduje pochopeni i toho nejprimitivnejsiho konceptu...

    nedovedu si nejak predstavit to s tema nalepkama, uz jenom proto, ze svet tak pekne plynne kolem....to bys pak mel hlavu plnou nalepek, az by ti z toho pukla :D

    Me prijde teda, ze ja spis myslim kategoricky a metaforicky a ne jako naka masinka na zpracovani nalepek

    Taky je otazka do jake miry kocepty nevystihuji to nejdulezitejsi v dane situaci, proc by nemohly???? Je to chyba tech konceptu nebo toho kdo jim vladne?
    ENKIE
    ENKIE --- ---
    ZIKE: Rozepis to :) Pro me to funguje.
    ZIKE: Ten film je skvely, ale bohuzel autor vzal dobrou myslenku - ze psychoanalyza a manipulace s podvedomim ovlivnuje historii - a vytvoril z ni formu, do ktery napasoval uplne vsechno. Z toho filmu to skoro vypada, jako kdyby upadek socialistickych myslenek na Zapade mel jen jednu pricinu - konzum, vychazejici z rozsireni deformovanych hippies idealu do bezne populace v sedmdesatych letech. Dulezitejsi byl ale spis ekonomicky neuspech celeho socialistickeho tabora. Atd.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam