• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    YMLADRIS: někdo představí projekt, a ostatní se na něj skládají... koukni
    MTO
    MTO --- ---
    BROZKEFF: me to nejak ulevu neprinasi :-) ja s tim ziju celkem dlouho...
    a uzivam si to spis, nez abych se trapil :-)

    jak sem psal ze se mi to stalo pred tim nez mi prisla SMS. ja sem vedel od koho to bude, s tim clovekem si mi ty veci stavaji casto. prave me prislo zvlastni, ze to v praze bylo tak intezivni a tady u klatov to tak intenzivni neni. prave asi ze ta osoba zije v praze :-)

    jinak co se tyce technik nevim, po precteni clanku me to donutilo zacit zas delat orgonity...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KERRAY: a to je co
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    YMLADRIS: jo, to je asi pravda... ja si to totiz predstavuju vic jako ten kickstarter
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KERRAY: Mineno, kdo bude cilova skupina? Clovek, ktery se da dobrovolne "lustrovat", zduvodni nac mikrpujcku chce, ukaze svou platebni historii atd atd atd. tak ten je tak svedomity, ze takovyto system vubec nepotrebuje, protoze dokaze rozumne splacet i normalni uver od Providentu. Naopak ten, komu by tento prisnejsi rezim fakt pomohl aby penize neprovalil nekde za blbosti, ten u nas dostane kdykoliv pujcku jen na obcanku, staci mu si rict. Takze proc by podstupoval nejake a la KIVA frustrace? Treti skupina jsou ti kdo jsou tak predluzeni ze jim nechce ani Provident uz pujcit, ale tem by zase nepujcil ani ten clovek v KIVA systemu, pokud neni blazen.

    Chapu to tak, ze v tom tretim svete nejsou pujcky tak dostupne jako u nas, u nas je to fakt extrem.

    Ale nevim.
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    BROZKEFF: Přitom ten nahoře jsem zase já :-)
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    MTO: Pokud to člověku, co nějakým hučením trpí, přinese úlevu, když si přečte ten článek, tak asi v pohodě. Jinak ale moc nechápu, do jaké míry je takový článek užitečný pro nás, co nám v učích běžně nehučí. Spíš mi přijde užitečné nabízet techniky, jak s tím, co se děje, ve "zdraví" fungovat (něco ve smyslu "Nedejte se"). Rizikem je spíš jakási rezignace a přenechání zodpovědnosti za svůj život někomu nahoře, co může za to, že mám únavový syndrom, tohle, tamto atd.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    YMLADRIS: pres mikropujcku od ostatnich lidi? hmm...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    MTO: prijde mi to ze se michaj jabka s hruskama. ale kdo vi, to ukaze cas.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KERRAY: jak myslis u nas? U nas kdyz si chces pujcit penize, tak vytahnes obcanku a do obeda je mas, ...
    KAREN
    KAREN --- ---
    MTO: aha./ tak to fakt kotlili poradne... ;))
    MTO
    MTO --- ---
    KAREN: to bylo v kavarne nahore...
    KAREN
    KAREN --- ---
    MTO: noo jestli to nebylo spis soundsystemem a produkci - kamarad mi rikal, ze ho ta intenzita/hlasitost taky solidne pocuchala...
    MTO
    MTO --- ---
    MTO: v sobotu v crossu sem myslel ze umru bolesti, tesne nez mi prisla SMS...
    MTO
    MTO --- ---
    MTO: zeby vysvetleni?

    Probuzení: Hučí/zvoní vám v uších?
    http://probuzeni.blogspot.com/2011/10/hucizvoni-vam-v-usich.html
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    YMLADRIS: jeden z vicero projektu, kterej by stal za to zalozit i u nas, protoze v tomhle smeru ta globalizace zatim moc nefunguje... dalsi by byl treba kickstarter...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    mne furt pripada podstatny nedavat rybu ale rybareni. V tom se mi hodne libi mikropujcky na konkretni ucel, s realnym byznys planem, lidem s dobrou historii splaceni atd., tj. podporovat aby se lidi naucili hospodarit, spis nez jim proste pujcit a doufat.

    Kiva - Loans that change lives
    http://www.kiva.org/

    protoze, "České domácnosti dlužily bankám na konci loňského roku téměř bilion korun.", atd.. To by ses mohl bratra zeptat zda toto u nas je problem nebo ne, tj. zda vyznamne procento lidi ty pujcky neni schopno uhospodarit. (to BROZKEFF)
    DAWYT
    DAWYT --- ---
    BROZKEFF: Je nejaka takova banka/zalozna u nas?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    BROZKEFF: jo no predstavila jsem si "dalsi najmy" jako najmy pro jine lidi/jinde, a tys myslel dalsi jako casove nasledujici
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    BROZKEFF: Tyhle alternativní ekonomické přístupy jsou navíc obsahem jednoho předmětu, co v tomhle semestru navštěvuju (Ekologická ekonomie) a kam chodí i můj bratr, co studuje "klasickou" ekonomku, takže zkusím zjistit názor od člověka, co zná všechny ty tradiční ekonomické poučky a dogmata co na tyhle věci říká.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam