• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    Zachytil sem jen posledních cca dvacet příspěvků, a připadá mi, že to berete moc jednoduše. Samozřejmě, že tahle základní úroveň je důležitá - mám tím na mysli:
    "We are all connected;
    To each other, biologically
    To the earth, chemically
    To the rest of the universe atomically."
    [deGrasse Tyson]

    Ale když už tu padlo slovo o kvantové fyzice, je nutný zbavit se "hmotového imprintu" hmoty, resp. jejího charakteru. Tím mám na mysli že fakt, že hmotu vnímáme jako hmotu, je pouze tímto faktem, a ničím víc. Je to naše druhově subjektivní vnímání. Zeptejte se už blbé mouchy, jak /jinak/ vidí svět. Hmota tzv. doopravdy je samozřejmě stádium či spektrum energie, to je fyzika, nikoliv esoterika /resp. ta taky, ale kdo ví kde k tomu přišli/.
    Doufám, že jsem to příliš nezmotal,)
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    SHEALA: neco jsem si precetl, ale nevidim duvod dal rozvadet.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JUNIPETRUS: no, kdyz mi napises, co si precetl, napisu ti, proc me to zajima.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    _BENNY: (narazim mozna na to, ze hmota je fuj, kdezto energie zni dobre :-)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Einstein tvrdil, ze hmota je energie. pokud pri zvetseni neexistuje hmota, neexistuje pri zvetseni ani energie? ;-)
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    SHEALA: proc te to zajima, priserko?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    PIZI: no tak vidis. O tom mluvim.
    PIZI
    PIZI --- ---
    JUNIPETRUS: Mam-li číst něco o kvantovce pak neplatí tvé tvrzení že mluvíš o hmotě která odpovídá obecné představě. Docela se o fyziku i tu kvantovou zajímám a netroufal bych si tvrdit, že hmota neexistuje. Hmota je docela divný koncept a lehce se do toho dá zamotat. Zvuk také neexistuje, když zvětšuješ najdeš jen molekuly vzduchu, dokonce je neuvidíš ani vibrovat, když zostříš své smysly tak, že vnímáš v pikosekundách. V podstatě při dostatečně velkém zvětšení neexistuje nic.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JUNIPETRUS: co si ty cetl o kvantove fyzice? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    PIZI: nikoliv jen pri velkem zvetseni. To velke zvetseni je jen zostreni smyslu vnejsimi prostredky. A zostrenim smyslu dochazi k presnejsimu vnimani reality.
    Zkratka smysly nas klamou, na zaklade klamneho dojmu si lidi vytvorili klamne idee, a dokonce ideologii.
    No proste zkus si precist neco o kvantove fyzice.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    PIZI: Ano, taky mam momenty, kdy si myslim, ze vsechny veci jsou v podstate stejne, zalezi jen na tom jak mame nastaveny filtry
    Co je horsi, z mych filtru vyplyva ze Junipetrus nemysli, ale manipuluje.
    PIZI
    PIZI --- ---
    JUNIPETRUS: Ve skutečnosti myslíš při velmi velkém zvětšení. Ale to je poněkud eskamotérství. Jeto jako tvrdit, že voda neexistuje, protože při velkém zvětšení není vidět žádná voda, jen vodík a kyslík.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    PIZI: no vidis, a tahle hmota neni ve skutecnosti takova jaka se ti jevi.
    PIZI
    PIZI --- ---
    JUNIPETRUS: No to mi právě nesedí. Ta hmota, která odpovídá obecné představě, ta podle mě existuje všude kolem. Když se kopnu do palce, přesvědčím se o její existenci.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    PIZI: definici? obecna predstava o hmote vsak vis.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    _BENNY: ja ti nechci nic dokazovat.
    Je ve tvem vlastnim zajmu aby ses dopatral pravdy.
    KUATO
    KUATO --- ---
    _BENNY: ja ji netyram. my vracime do pudy vic nez z ni bereme :o). tam jsem mel zaentrovat v tom odstavci, abych oddelil "nas" (rodinu) od "nas" (narodni hospodarstvi).
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    KUATO: treba bys pak nemusel tyrat matku Zemi a puda by zbyla pro vase pravnuky ;)
    KUATO
    KUATO --- ---
    PIZI: dekuji nechci :o)
    PIZI
    PIZI --- ---
    KUATO: Myslím, že demonstrace toho efektu měsíce na trvanlivost potravin spadá do nabízeného milionu dolarů. www.randi.org Nechceš si přilepšit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam