• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    The Nature Principle: Human Restoration and the End of Nature-Deficit Disorder - Free eBooks Download
    http://www.ebook3000.com/politics/The-Nature-Principle--Human-Restoration-and-the-End-of-Nature-Deficit-Disorder_147018.html
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    KOSMO: no až ke zdroji, podle toho, co ze mě ještě zbude, tak se ten zroj jeví :-)

    mandaly jsou taky ze zdroje.

    jinak ad slappy - myslim, že nemyslí kalačakra tantru, ta je nakonec docela šamanská, spíš ty skolny k maskulinímu hiearchismu, pravidlům, příkazům, odříznutí od přírody a od zdroje
    PIZI
    PIZI --- ---
    Vy to slovo "ví" používáte pravděpodobně ve významu "je přesvědčen".

    Když řeknu kdo cvičí, ten ví, říkám tím, že cvičení sebou nese přesvědčení o tom, že mám pravdu.

    Kdo zažil válku veděl, že komunismus je to pravé.
    KOSMO
    KOSMO --- ---
    HONZAL: OK - nicméně vždycky se nabízí otázka jaká ta zkušenost může být? Kam až sahá?

    Když jsem postnul ten minulý příspěvěk, tak jsem si uvědomil chybu - píšu, že mandalu vytvořili lidé... což je na jednu stranu fakt, protože to tady někdo nakreslil... a na druhou stranu tvrdím, že je to odjinud... neb po jedné takové přímé zkušenosti mi bylo naprosto jasné, že něco takového by lidi v současném stavu nedali dohromady.


    SLAPPY: neřekl bych :-) ty snad vidíš - a vytáhnu těžké kalibry - na Kálačakře nebo na Šríjantře nějakou degradaci... dekadenci? Ono se to povídá od stolu - kdo cvičí ví - kdo necvičí myslí... tím bych to asi uzavřel.
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    KOSMO: přímá zkušenost vycházející ze spojení s přírodou je prostá nějakejch konceptů v hlavně, je to živá zkušenost...neni to víra jako náboženská :-)
    SLAPPY
    SLAPPY --- ---
    KOSMO: "víš ono to šlo postupně šamanismus - náboženství - nauky... " .... jestli to neni spíš degradace než evoluce?
    KOSMO
    KOSMO --- ---
    CONTINUITY: "To jejich duchovno je celé založené na přímé zkušenosti, na tom, co se člověk učí v džungli a od posvátných rostlin, ne na víře v něco."

    Přímá zkušenost je jediná jistota, že? Jen si všimni, že oni zase věří v posvátnost rostliny... Co na tom sejde jestli věříš, že je posvátná kytka nebo mandala či mantra? Pořád něčemu věříš a to je důležité, že bez víry to prostě a jednoduše nejde.

    Rozdíl je Conti v tom, že takovou mantru a neřku-li mandalu vytořili lidé za specifickým účelem - je to vrchol evoluce lidského duchoního snažení. Nic nového jsme od té doby nenašli... víš ono to šlo postupně šamanismus - náboženství - nauky...
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    KUATO: neni. Protoze predstavy podstatnym zpusob ovlivnuji nase prozivani a vnimani reality
    KUATO
    KUATO --- ---
    JUNIPETRUS: neni to jedno? struktura naseho tela nam umoznuje pusobit v teto rovine, ktera se manifestuje obdobne - s mnohem vetsim zastoupenim zemniho zivlu, takze dodava mnohem hutnejsi typ zkusenosti.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    CONTINUITY: proc si myslis, ze telo je hmotne?
    Co by se stalo, kdyby zmizela prestava hmotnosti (a nehmotnosti)?
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Povídala jsem si před pár dny znova se šamanem Augustinem.
    A nepřestává mě fascinovat ten přístup k duchovnu jeho lidí.

    Není tam ani náznak nějaké idey, že by bylo něco špatně na hmotě nebo na tom, mít hmotné tělo, není důvod na něm něco potlačovat.
    Právě naopak. Říká, že my lidé jsme božské bytosti a největší zázrak stvoření právě PROTO, že máme všechna těla, od fyzického až po to nejvyšší duchovní, které je v přímém kontaktu s Absolutnem.
    Že vesmír je plný jiných bytostí, ze kterých mnohé mají jiná těla, ale ne to fyzické, a některé nám ho závidí, protože skrze fyzické tělo jsou možné věci, které bez něj nejdou.

    Člověk se učí skrze to, že žije v kontaktu a souladu s přírodou a veškerým životem, a že poznává sám sebe a učí se pracovat se svou energií.
    Člověk má slabosti, například strach, a duchovní rozvoj spočívá v tom, že se je učí překonávat a transformovat a stává se víc sám sebou. Když v tom udělá pokroky, dokáže pak fungovat za jakýchkoliv podmínek a v jakémkoli prostředí (to je jeden bod shody s níže probíraným:).

    To jejich duchovno je celé založené na přímé zkušenosti, na tom, co se člověk učí v džungli a od posvátných rostlin, ne na víře v něco.

    Tohle mi konečně dává smysl, takhle nějak to odjakživa cítím...
    Ale možná je to prostě jen slovník, kterej je mi blízkej, zatímco slovníku těch tradic moc nerozumím ;-D
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    PIZI: ok, to je taky pravda ;)
    PIZI
    PIZI --- ---
    CONTINUITY: Ta příčinnost může být i naopak. Čím větší chudoba tím silnější náboženství. Taky to dává smysl.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    LOOK: To je trefný o tom náboženství. Přesný imho. Připadá mi, že čím víc náboženství, který učí jakoukoli formu toho učení, že fyzická realita není důležitá, tím víc chudoby v daných zemích, horší režimy, atd.
    Nejhorší jsou v tom směru ta, která mají nejsilnější tu ideu, že člověk a jeho tělo a hmota (žena) jsou nějak špatné a hříšné.
    Přitom, v jádru všech těch náboženství je pravda, nepochybuju o tom, že jejich zakladatelé byli osvícení, a že inteligentní člověk jako třeba diskutující tady se může té pravdy dobrat a žít ji a může mu to zlepšovat život. Ale zároveň byla IMHO všechna ta náboženství, ve své povrchní formě, později zkomolena a zneužita jako ovládací systémy na udržování společenského statusu quo.

    U nás v Evropě se to začalo zlepšovat, až když se začal šířit ateismus. V tomto směru díky Bohu (lol;) za vědeckej materialismus a s ním spojenou ideu, že by mohlo mít smysl snažit se o snesitelnej život pro víc lidí tady na Zemi.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Celkem fascinující bylo pozorovat na biu spontánní jógu v podání dvou batolat lezoucích po tátovi :))...práce s páteří, dechem, bandhama, posilování, protahování luxusní....:)....a vůbec tam ty děti vypadaly, že se hýbat rozhodně chtějí a vědí přesně, jak potřebují, když na to mají volnost a prostor.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Z jiného soudku

    Ta naše povaha česká: Zrušíme tělocvik — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/1100627928-ta-nase-povaha-ceska/411235100011004-zrusime-telocvik/

    Zajímavej dokument.
    Přijde mi ale, že hovořící tělocvikáři a spol. identifikují sice správně problém, ale jinak je to celé trochu od věci.
    Dokument tak trochu oslavuje to, jak to bylo dřív: obrovské množství povinných organizovaných sportovních aktivit typu sokol, spartakiáda, nucená gymnastika pro všechny ve škole, a stýská si nad tím, že už to tak není.

    Ale že tyhlety aktivity byly pro mnoho dětí neuvěřitelná buzerace a velmi pravděpodobně vychovaly generaci rodičů, kteří jsou rádi, že už jejich děti do tohoto nuceny nejsou, o tom se nemluví.
    Nevěřím na nucené organizované aktivity.

    Myslím si, že větší fyzická zdatnost "husákových dětí" byla prostě o tom, co tam ti tělocvikáři zmiňují jen tak mimochodem, ale tedy zmiňují, a popisují přesně - že si mohly volně hrát s ostatníma venku, a taky to dělaly, každej den.
    A přirozeně a spontánně si nacházely pohybové aktivity, které je bavily a všestranně rozvíjely.
    EVA_
    EVA_ --- ---
    CONTINUITY: Mladá, zdravá, atd. začínám být až poslední roky, nikdy předtím jsem nebyla...To mi udělalo radost, supr!:-)
    LOOK
    LOOK --- ---
    CONTINUITY: Uniká mi, k čemu je nutné nějaké učení o tom, že realita je utrpení a že je třeba se z toho nějak dostat.
    je zde pro ty lidi, kteri trpi v prvnim planu. jako fakticky ted a tady, ne na te 'vyssi urovni' (prijemne ted plodi strast v budoucnu).


    btw dnes jsem nahodou vyguglil, trochu souvisi s tim co psal urza o materialnich pomerech dnes u nas X kdysi:

    Importance of religion and GDP per capita in the world. Religion is negatively correlated with wealth.
    Wealth and religion - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Wealth_and_religion


    F0N
    F0N --- ---
    reply CONTINUITY|36222375}: No a to je vsetko :)
    nic viac iba to ze sme tu! :)

    neni to uzasne, ze sme tu? ze vnimame to ze existujeme? A vsetky myslienky a popisy a koncepty to uz je naviac. Sucast, ale nie nutna.
    F0N
    F0N --- ---
    CONTINUITY: zase mudrujem co? :)
    niekedy mi to neda proste, keep it simple je moje heslo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam