• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    F0N: nic, delam si prdel...

    ano, medicina je ve stredoveku a poradna evidence-based data nejsou, hodne lidi je zklamanych z toho, co doktori dokazou ci spis nedokazou. Je ale podle mne hodne nebezpecny zacit kvuli tomu vylivat s vanickou dite. takze proste jen chci rict, zkoumej uprimne, zda tvuj postoj "myslim ze je lepsi se nestrachovat nez strachovat" neni nejaka reakcni rebelie proti cemusi (dobe kdy ses strachoval treba), zda je to fakt bez predsudku atd., tot vse.
    F0N
    F0N --- ---
    YMLADRIS: nerozumiem, preco su moje oblubene? :)
    Ja nemam ziadnu oblubenu masovu infekcnu chorobu, ale mozno sa mi nieco zapaci.

    Mam pocit, ze tych informacii je viac a viac ak sa v tom clovek zacne hrabat. :)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    F0N: na to bychom potrebovali asi doktora, nasledky tvych oblibenych spalnicek :) napr. poskozeni mozku

    While the vast majority of patients survive measles, complications occur fairly frequently, and may include bronchitis, and panencephalitis which is potentially fatal. Also, even if the patient is not concerned about death or sequela from the measles, the person may spread the disease to an immunocompromised patient, for whom the risk of death is much higher, due to complications such as giant cell pneumonia. Acute measles encephalitis is another serious risk of measles virus infection. It typically occurs two days to one week after the breakout of the measles exanthem, and begins with very high fever, severe headache, convulsions, and altered mentation. Patient may become comatose, and death or brain injury may occur.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS: plus jeste je tam aspekt pruchodu tou chorobou jako takovou (ze to to dite silne ponici, i kdyz ho doktori nakonec zachrani) a naklady na ty lecby - kdyz by vypukla fakt epidemie, nemusi byt dost penez. Viz ta metanolova epidemie ted, jak privezli par kusu jakesi lecby z Norska, ale tisice lidi uz by lecit nemohli.
    F0N
    F0N --- ---
    YMLADRIS: mna skor zaujima, ci ak by sa dieta neockovalo a nasledne tu nemoc dostalo, aku sancu ma v nasich podmienkach, ze sa z toho dostane. (teraz cisto sebecky bez ohladu na to, ci sa niekto dalsi nakazi)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    F0N: chripku vyhledej pro zmenu treba ty :) (proc se na to ptas? s chripkou je problem, ze neustale mutuje, takze klasickou vakcinaci nejde resit)

    Ja uplne nechapu, kam smerujes. Umrti je malo, protoze neockovanych deti je ted relativne malo. Cim mensi proockovanost, tim vice se choroba v pripade epidemie siri (exponencialni (?) rozsev v grafu). Jde ti o to, ze zatim mame tak vysokou proockovanost, ze umrelo jen par deti, takze konkretne tvoje dite neni treba ockovat (je mala sance ze umre taky)? Tj zda to resis ze sveho rodinneho pohledu nebo z populacniho pohledu
    F0N
    F0N --- ---
    YMLADRIS: ok takze toto je outbreak osypok v europe

    In 2008, Europe faced a measles epidemic, including large outbreaks in Austria, Italy, and Switzerland.[2] In 2010, 30,367 cases were reported from across the 32 European countries reporting to euvac.net (72% of which were reported from Bulgaria, and 17% from France), and 21 measles-related deaths (17 in Bulgaria, 2 in France, and 1 in Romania).[3] The World Health Organization reported over 26,000 measles cases in 36 European countries from January to October 2011, with 83% occurring in western Europe.[4] There were nine deaths, of which six were French, and 7,288 hospitalizations.

    Je niekde podobna statistika pre napr. chripku? Mne sa tie cisla nezdaju az tak hrozostrasne (21 umrti - z coho by sa mohlo kludne ukazat, ze polovica nema priamy suvis s chorobou). Ale suhlasim s tou tvojou poslednou vetou.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS: ale ty tvoje spalnicky jsou ted na rade!

    Eight attempts have been made to date to eradicate infectious diseases—four aborted programs targeting hookworm, malaria, yaws, and yellow fever, two successful programs targeting smallpox and rinderpest, and two ongoing programs targeting poliomyelitis and dracunculiasis. Five more infectious diseases have been identified as of April 2008 as potentially eradicable with current technology by the Carter Center International Task Force for Disease Eradication—measles, mumps, rubella, lymphatic filariasis and cysticercosis.

    Z meho pohledu je prave pruda, ze tyto programy neselhavaji (jen) na tom, ze neni dost penez a vule ockovat cernochy, ale prave i na tom, ze zhyckany stredoevropan (jak pises) ma dobrej napad. Mrtvy dite v zivote nevidel, tak to holt vidi jinak
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    F0N: ony ty puvodci tech chorob jsou jako plevel, pokud populaci neockujes prubezne, choroba zase vypukava. Precti si ty outbrejky. Je cil tzv eradication (uplne vymytit, pak by se nemuselo ockovat), ale od toho je u vetsiny chorob daleko jeste

    Samozrejme muzes k tomu pristoupit tak, ze dite izolujes nekde na vsi (model Darumova sestra) a reknes si, ze kdyz by vypukla choroba, dozvis se to z TV a pak uz k nemu nikoho nepustis takze pohoda. Ale tim mu zase omezujes zivot jinym zpusobem, treba by chtelo chodit mezi decka na pisek a do skolky atd
    F0N
    F0N --- ---
    Cize ak tomu spravne rozumiem, v podstate najvacsia umrtnost pri neockovani je v krajinach, kde nie je poriadna lekarska starostlivost, resp. kde si ludia nemozu lekara dovolit a zaroven v preludnenych krajinach kde sa infekcia moze rychlo a nekontrolovane sirit.

    Co chcem povedat je, ze zrejme je rozdiel sa pozerat na ockovanie ako pomerne ( v tomto ohlade) zhyckany stredoeuropan, ktory ma tu moznost vybrat si aj neockovat a ako ind, ktory sa umyva v gange, alebo cernoch ktory sa narodi uprostred subtropov v hlinenom domceku ak su teda tie statistiky spolocne.

    Teda ak nejaka africka matka da zaockovat svoje dieta, zrejme jej nebude vadit, ze bude alergicke na nejaku travu, hlavne ze zije ale v nasich podmienkach mi udaje (statistiky) ktore maju byt argumentom za ockovanie pridu minimalne tendencne.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS: pripadne mrkni na

    Measles outbreaks in the 2000s - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Measles_outbreaks_in_the_2000s

    a hledej "unvaccinated" atd.
    STRYX
    STRYX --- ---
    F0N:

    Rates of measles vaccination worldwide



    Disability-adjusted life year for measles per 100,000 inhabitants in 2002.

    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    F0N: spalnicky - kde se ockuje, tam se (uz) neumira. ale to je princip ockovani, na to se asi neptas??

    F0N
    F0N --- ---
    Tak len pre uplnost nasiel som nejake info povinne ockovanie a ockovaci kalendar na Slovensku
    http://www.sprievodcaockovanim.sk/povinne-ockovanie-na-slovensku/povinne-ockovanie-na-slovensku.html

    http://www.sprievodcaockovanim.sk/povinne-ockovanie-na-slovensku/aktualny-ockovaci-kalendar.html

    a v Cechach
    http://www.naseporodnice.cz/zdravi/ockovani-detsky-ockovaci-kalendar.php


    STRYX: Tie udaje ktore mas na konci prispevku, zaujimalo by ma aky podiel na tych umrtiach maju krajiny tretieho sveta.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    RAVNOS: ty plane nestovice matky naopak resi tak, ze kdyz se v okoli vyskytne nakazene dite, udela se u nej detska party, aby se nakazily vsechny okolo. Je to totiz mnohem lepsi, nez dostat nestovice v pozdejsim veku.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    budu zas genderove nekorektni ... pro matku, jejimuz diteti je po ockovani blbe a trpi, to musi byt hrozne tezke, vedomi ze mu to zpusobila "ona" tim ze dovolila aby do nej neco bodli... a je asi relativne logicky zaujmout postoj "UZ nikdy! Vsak zadna epidemie nebude, to oni nas jen tak strasi!!"

    zde vidim ulohu otcu, se kterejma to treba tak moc citove nesmyka, aby si zjistili o kazdem ockovani info a zvazili, cemu decko i detskou populaci jako celek vystavuji, kdyz se tomu vyhnou.. pripadne co se da oddalit, co ne. Proste zapojit rozum
    STRYX
    STRYX --- ---
    RAVNOS: Dite nemam a ac chapu, ze nemam pristup ke zkusenosti z takove situace plynouci, jak rika pizi, jako argument je to bez urazky irelevantni. Obdobne bych mohl rici, ze pokud ti neumrelo dite na nemoc proti ktere se ockuje, tak nevis o cem mluvis. (Ale chapu, ze nejspis dost dobre nemuzes zastavat jiny nazor a respektuji to, takze to asi nema smysl dale resit)

    Aby to nevyznelo nespravne, sam nejsem zastancem nejakeho extenzivniho ockovani. Nicmene takovy ten povinny zaklad povazuji za docela slusny uspech a to co se treba diky serioznimu vakcninacnimu hnuti povedlo s pravymi nestovicemi za opravdu frajerinu (pisou 300-500 milionu umrti za 20. stol), na kterou muze byt tato civilizace hrda.

    Jinak co se tyce nemoci ktere uvadis, plane nestovice nespadaji do povinneho ockvani, a o spalnickach/osypkach, ktere povinne jsou, jsem se docetl, ze jsou celosvetove nejcastejsi pricinou umrti deti do 5 let:

    According to the WHO, measles is a leading cause of vaccine-preventable childhood mortality. Worldwide, the fatality rate has been significantly reduced by a vaccination campaign led by partners in the Measles Initiative: the American Red Cross, the United States Centers for Disease Control and Prevention (CDC), the United Nations Foundation, UNICEF and the WHO. Globally, measles fell 60% from an estimated 873,000 deaths in 1999 to 345,000 in 2005
    RAVNOS
    RAVNOS --- ---
    PIZI: chápeme sa.

    argumentoval som tým, že ma niekto rozporuje tým, že sa na to nedívam z pohľadu plošného, na čo kontrujem tým, že sa na to ako z role rodiča z hľadiska plošného nedívam vzhľadom na individuálnu skúsenosť a vzhľadom na to, že sa mi zdá, že je na tomto plošnom rozhodnutí navešané niečo nahnilé (čím nerozporujem prvotný dobrý úmysel zníženej úmrtnosti obyvateľstva, skor to, že sa na tom časom začali priživovať farma firmy s produktami, ktoré nutne nepotrebujeme až po niektoré vakcíny, ktoré majú milión side effects v škále od horúčky po autizmus). plus som sa pýtal na osobnú skúsenosť s rolou rodiča argumentujúceho.

    Ad správnejší názor. Jak sa to dá?

    PIZI
    PIZI --- ---
    RAVNOS: Já nerozporuji to, že vakcínám nevěříš, mě vadilo že jsi argumentoval tím že máš dítě. To mi sice umožní pochopit jaké emoce tě k tomu vedly, ale neznamená to, že máš názor nějak správnější, než někdo kdo dítě nemá. Ale v tom se myslím už chápeme.
    RAVNOS
    RAVNOS --- ---
    PIZI: asi sme sa nepochopili.

    ja som hovoril o svojom postoji, ktory ovplyvnil to, ako sa pozeram na riziko plynuce z nariadenia (vakcinacia), ktore napisal niekto, koho nepoznam, nemam k nemu vybudovanu doveru, pretoze nepoznam motiv konania (a je tam zavesenych viacej skupin=prvotny umysel asi dobry, ale nasledne mozno pozmeneny v profit v podobe penazi pre urcitu skupinu) a navyse v praxi mojemu dietatu nerobi dobre.
    =nehovoril som o tebe ci tvojom/plosnom postoji, ktory musi kazdy zaujat. kazdy nech si zaujme postoj podla vlastneho svedomia a vedomia. v tom poste som skor pisal o tom, ze az bude niekto pozorovat po vakcine negativne ucinky na svojom dietati, asi uz tak horlivo o zaujme spolocnosti recnit nebude a skor sa bude pozerat, kam ho vedie jeho individualny kurz a jak ho vie smerovat sam.
    preto chapem, ze niekto, kto nema dieta a nepozoroval negativne nasledky ockovania, nevie o com hovori, ked hovori o plosnej vakcinacii.

    k tomu, aby som zaujal postoj so zalozenymi rukami voci plosnej vakcinacii ma doviedlo to, ze rozumna bytost, s ktorou sdielam svoj zivot uz viac nez 10 rokov, vazim si ju aj jej nazory, vyslovila obavy ohladne dopadu vakciny na nasu mladsiu dceru a podlozila to rozumnymi faktami+pracuje v obore, kde ma moznost dostat sa k vedeckym podkladom ohladne vakcinacie.

    a kedze som rodic dietata a mam moznost ovplyvnit to..
    =>marginalny uzitok z vakciny je pre mna neporovnatelne nizsi ako riziko a nasledky vakcinacie na vyvoj mojej dcery.

    Osypky, spalnicky,nestovice...to vsetko su choroby nie smrtelne a liecitelne, nevidim dovod cpat do 1,5 rocneho telicka virusy/oslabene patogeny, len aby nahodou v buducnosti nebola chora. Ja som nestovice mal a ano, bol to neprijemny tyzden... ale bol to tyzden, nic trvale.

    Plus ten patent hexavakcin, ked sa do tela pusti 3-6 druhov patogenu je otazny. Nechcem to spochybnovat, nie som vedec, ale v tomto pripade vyuzijem svoje pravo ovplyvnit dopad plosnych rozhodnuti ohladne vakcinacie na svojich potomkov.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam