• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WIRUZIKInternetový marketing (PPC, display, affiliate, mobilní reklama atd..)
    Povídání o internetovém marketingu obecně. Zkušenosti s PPC systémy (Google Adwords, Seznam Sklik, Etarget), display reklamou, affiliate sítích, vzrůstající mobilní reklamě, ale také o trendech, budoucnosti či nástrojích používaných v internetovém marketingu, testování (a optimalizace) webů a podobně..
    rozbalit záhlaví
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    JOHNY115: Podle mě to funguje u většiny internetových služeb. Jsou většinou dost abstraktní nebo mají nový/složitý ovládání, takže chtějí lidem vysvětlit jak to funguje i jinou cestou než textem. Takových startupů vzniká denně několik i v česku. Zároveň jsou to firmy, který nemají na začátku žádný peníze, takže by na tvoji nabídku mohli kývnout. Video nemusí být jejich priorita. Hledej začínající projekty a když nebudou mít video, tak se jim ozvi...

    PS: nechceš sem dát nějaký link na svoji práci?
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    Zdravim,
    chtel bych pozadat o vas nazor, snazim se postavit na nohy sluzbu k vyrobe urciteho typu video reklamy - motion grafiky. Video se nejcasteji pouziva pro zvyseni konverzi (dle ruznych case studies +10-60%) u produktu nebo sluzby. V podstate jde tedy o B2B2C. Mam v planu nabizet vyrobu videa zdarma dokud si nevybuduji slusne reference a kontakty.

    Muj idealni zakaznik je nekdo, kdo uz ma slusnou navstevnost webu, a kdyz se mu diky memu videu zvysi konverze treba o 15%, tak to bude znamenat dostatecne velky vydelek na to, aby se to video i zaplatilo a jeste vydelalo vice ... pro me je hlavni, ze si tenhle cely uspech budu moct dat do referenci.

    Nejcastejsi uziti je dnes u software a internetovych aplikaci - treba Dropbox svym explainerem zvysil konverze o 10% a vydelal tak 50mil. USD, Crazy Egg zvysil konverze dokonce o 64%, jeden US eshop na produkty pro domacnost zvysil videem u produktu konverze o 144% atd.

    Co me by zajimalo je - jake typy byznysu a produktu si myslite ze by mohli dobre zvysit sve prodeje z videa tady v CR? Chci zacit nabizet video zdarma ale pochopitelne nechci plytvat usilim a casem na zakazce ktery me neprinese ten klientuv uspech ktery chci do referenci. Napada me spousta veci ale chtel bych slyset nazor dalsich lidi. Je treba vzit v potas ze nejde o video natacene kamerou, ale o animovanou grafiku, text a fotky, takze ne kazdy typ produktu se da dobre prezentovat timto typem videem. Pro me idealni by taky byli zakaznici kde se to s videem da nejak skalovat, treba pro kazdy produkt, sezonu zvlast atd. a kde bych dalsi mohl delat uz placeny.

    explainer vypada takhle - https://www.youtube.com/watch?v=v3f-2WG7ONc
    promo motion grafika vypada treba takhle - https://vimeo.com/53374817
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    JEREMIUS: a teď fakt řeším, kolik to stojí. A prostě na to nemůžu přijít. A nikde tam nemůžu najít odkaz na to, jak jim napsat :-/ Jsem z toho fakt taková rozhozená.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    JEREMIUS: díky moc, ale prosím, kolik to stojí? Mně přijde, že nad dva tisíce to leze na 30 euro za měsíc a to je prostě hrozně moc :(
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    KLAIR: 100 % ti nedojde z ničeho.

    Growing Business | MailChimp
    http://mailchimp.com/pricing/growing-business/
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    TUSIL: z mailchimpu zřejmě ne všechno dojde na seznamové domény
    a kromě toho nemůžu najít, koilk by to stálo, když chci mít 2200 kontaktů a 3 maily měsíčně.
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    KLAIR: treba placena verze Mailchimpu?
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Ahoj, máte doporučení na emailový marketingový program? v tuhle chvíli pracuju s bezplatnou verzí Mailchimpu, ale mám cca 2200 mailových adres a bezplatný mailchimp je jen do 2000 :( Nenapadá vás něco? Díky moc
    SPIRAL_FORCE
    SPIRAL_FORCE --- ---
    Pro startup Wallet hledame nekoho, kdo by nam pomohl propagovat produkt na socialnich sitich, zkouset si hrat s kampanemi, psat reklamni maily, pomahat s copywritingem. Startup byl jiz 2x zafinancovany investory. Vice info viz aplikace: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid4you.application.wallet a web: www.walletapp.net . Nabizime moznost pracovat na globalnim produktu a oslovovat 100ky tisic uzivatelu. V pripade zajmu do piste posty.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    EMERICA: Sorry, ale za míň než 155,60 na hodinu nedělám
    EMERICA
    EMERICA --- ---
    Hledam nekoho zkuseneho kdo mi pomuze s PPC, mam zaklady, ale spoustu otazek k tomu. Platim 155.50,- na hodinu idealne skype a teamviewer k tomu. Popripade osobni setkani P6 Dejvice v kanclu. Optimazlice kampani + dalsi upravy. Penize klidne poslu na ucet predem. Dik PM
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    Když už se tu vytáhla ta PPC, není tu někde nějak freelance ppcčkář, co by potřeboval doplnit porfolio klientů? Máme ve firmě teď docela frmol a hodila by se nám ještě jedna externí síla. Kdyžtak pošta, díky.
    ON_SLM
    ON_SLM --- ---
    VASHA: njn, mám dojem, že poslední dobou tam ta školení dělají docela často

    tak "osobní branding" se dá dělat i jinými, imho mnohem lepšími, cestami.. :)

    ON_SLM: jinak, ještě k tomu platu, s tím 2násobkem to byla jen prdel: já jsem totiž "postižen" vystudováním humanitního oboru, počítače a net jsem měl vždycky jen jako koníček. takže vzhledem k tomu, co za kraviny dělají mí bývalí VŠ spolužáci, jsem na tom hodně dobře. a navíc jsem dost úchyl na čísla, takže mě ta práce i dost baví a je kam se posouvat, k analytice a tak...

    taky jsem úplně nepochopil, jestli tam BOBULIX ještě dělá nebo ne
    VASHA
    VASHA --- ---
    ON_SLM: v prazskem Googlu jsem si jeste nic nedal, budu muset nekdy prubnout
    Jinak spletl jsem si Řezáče s Jaškem :)

    jj APIcka jsou dobry, ale chce si davat bacha na to jak mas vse nastavene, jinak je to k nicemu :)

    BOBULIX: tak prace v H1 je spise o osobni znacce ne? :) jinak chapu to tak, ze tam stale pracujes?
    ON_SLM
    ON_SLM --- ---
    BOBULIX: kamos, sice jiny obor, odtamtud presel k nam, takze vim, ze to neni zadna slava.

    ja delam ppc rok a mesic a mam o par litru vic. taky zadna slava imo, predstavoval bych si tak dvojnasobek :D
    BOBULIX
    BOBULIX --- ---
    ON_SLM: Jako řadový PPCčkař jsem po dvou letech bral 26k hrubýho. Tak nevim no.
    ON_SLM
    ON_SLM --- ---
    BOBULIX: rofl :D ale tak zase se tam pry moc nenadrou...

    ale ok, tak to radeji preformuluji.. ac delam v oboru neco pres rok a nemam 100% prehled, tak je to, jsem presvedcen, placene nadprumerne
    BOBULIX
    BOBULIX --- ---
    ON_SLM: všechno je placený líp než u "jedničky". Tak blbě může platit jenom "jednička" :o)
    ON_SLM
    ON_SLM --- ---
    ac tady nadavam, ze tohle auditko je jen spam, sam si jeden dovolim, za coz se moc omlouvam: shanime PPCčkaře s rokem zkušeností (ale snad by prošlo i méně), Praha, placene je to, co vim, lepe nez u "jednicky v internetovem poradenstvi". kdybyste o nekom vedeli, prosim posta
    ON_SLM
    ON_SLM --- ---
    VASHA: V pražském Googlu.

    Možná jsem jen slepý nebo blbý, ale Řezáč měl imho jen přednášku, nikoliv workshop, ne? Je ale pravda, že to bylo pro většinu účastníků v nevhodný čas - první nedělní přednáška :))

    Já nejsem prográmator, jediné mé programování spočívalo v takových těch typických "základy" kurzech na VŠ, k tomu ještě v obskurních jazycích, které jsou úplně mimo jakýkoliv obor digital marketingu. Jen v tom R jsem se trochu naučil sám a tím "stupidní" jsem myslel to, že není nějak těžké API (snad to platí i obecně, nejen o API GA) používat, páč to bylo poprvé, co jsem nějaké API vůbec kdy použil :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam