• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WIRUZIKInternetový marketing (PPC, display, affiliate, mobilní reklama atd..)
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Google zavádí minimální spendy pro přístup do detailních statistik keyword planneru.

    Google AdWords Removes Detailed Keyword Planner Data From All Non-Advertisers
    http://www.thesempost.com/google-adwords-removes-detailed-keyword-planner-data-non-advertisers/
    ONDREX
    ONDREX --- ---
    DJFRACTAL: děkujeme!
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    tak sem volal do kuukla a vše ok, všecko to běží automatizovaně a systém skenuje neplatiče, což se projeví až po nějaké době nezaplacení (odhaduju, že ti co dluží pár eur asi nejsou prioritou), první ti zablokujou účet, pak chodí dopisy a mejly no a pak se to předává vymahačské společnosti, na otázku jestli je ok když zaplatím začátkem září, mi bylo odpověděno, že nemůžou nic slíbit, ale že by to mělo být v pořádku, takže dvou měsíční okno mezi prvním vyžádáním platby a konečným splacením by mělo být cajk
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    DJFRACTAL: jsou všude a jdou po tobě, kámo
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    CYBERWOLF: jasnéeee, google fanboye, jsem měl za to, že spočítám na prstech jedné ruky, teď jsem na vážkách, protože jsou i na nyxu a nehodlají se se s vým nou hou podělit, asi jich bude mnohem víc něž jsem myslel
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    DJFRACTAL: rádo se stalo. Až zase budeš chtít podpořit ve svém boji se zákeřnou korporací, která chce zaplatit i když už od ní nebudeš nic potřebovat a ani ti nedá datum splatnosti, stav se.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    JEREMIUS: ty jsi příjemný asi jako moje trenky po celovíkendové rychtě, jojo zavolám na podporu když tu nikdo nemá šajn jak Google Adwords řeší billing, díky za vaše kyselé přípomínky vy splnění závazci
    ONDREX
    ONDREX --- ---
    DJFRACTAL: Jak píše Jeremius, zavolej na podporu a dej nám pls vědět, rádi se poučíme....
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    DJFRACTAL: Tady možná spíš nejsou lidi, kteří by s tímhle měli zkušenost. Prostě platí své závazky, berou na sebe riziko podnikání a nespotřebují službu s tím, že pak "jé, víte, já to nemám z čeho zaplatit, dám vám to někdy příště".

    V záhlaví AdWords máš kontakt na podporu. Tak jim zavolej, nebo napiš. Nebo zkus nějaký webtrh či podobnou diskuzi garážových startupistů
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    CYBERWOLF: tyjo Google je váš svatostánek neboco? neříkám že jsou v Googlu svině, propálit hodně peněz v adwords někomu, kdo se systémem začíná, stačí pár maličkostí, od vysokých příhazů skombinovaných s vysokou hranicí maximální útraty

    měl jsem zkušenosti a to spíše dobré pouze s facebook ads, s adwords začal před dvěma lety jenom proto, že mi od google přišel dopis, že mi dají 75eur navrch když zaplatím 25, dobrý deal řekl jsem si a začal jsem se se systémem seznamovat, jenže jsem si špatně nastavil onu hranici útraty a potom co jsem na to trochu pozapomněl mi tam po měsíci naskočilo 200eur, pak už sem si dával pozor :)

    já vím že pro ostřílené adwordsáky je tohle k smíchu a chybama se člověk učí, jen mi trochu vadí ty nejasnosti ohledně dokdy zaplatit a nemuset se bát, nedělejte z toho hned kovbojku, je vidět, že tady asi nikdo nemá tucha jak to s fakturací v google adwords vlastně je
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    DJFRACTAL: Když jsou v tom Googlu takový svině, to bys měl co nejrychleji zaplatit a zrušit všechno, co tam máš, jinak s tebou prachsprostě vydrbou jako s dlouhou řadou firem a fyzických osob.

    Jinak jestli někdo dokáže v adWords omylem propálit tisíce dolarů, bojím se domyslet, co by dokázal za volantem :)
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    JEREMIUS: to vůbec ne, naopak, navíc jsem to tu psal, vadí mi ale, že tam není jasně řečeno dokdy se musí platit, resp. jaké je penále z prodlení a chtěl bych, aby to někdo, kdo s tím má zkušenosti, uvedl na pravou míru...
    nechápu proč užíváš slova "prachsprostě", že zrovna teď na to nejsou ve firmě finance, není žádný zavrženíhodný důvod, mám úplně přirozený strach z toho o kolik procent by se mohl dluh navýšit, kdyby ho třeba začala vymáhat třetí strana, navíc jakoby bráníš Google, kteří zrovna nejsou žádní svatoušci, těch příkladů kdy Google PRACHSPROSTĚ vdrbal s ostatními firmami i s fyzickými osobami je celá dlouhá řada

    další věc je, že na internetu se dá najít plno ubrečených vzkazů a komentářů od úplných ppc začátečníků, kteří neopatrným, nelogickým a neznalým zacházením udělali skrz adwords dluhy za tisíce dolarů a google se zrovna nemá do toho aby tomu jednoduše zabránil
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    DJFRACTAL: Přijde mi, že ty se snažíš poukázat na to, že chceš normálně prachsprostě s Googlem vydrbat a okrást ho o peníze, tj. nezaplatit za spotřebované služby.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    ONDREX: no ja se snazim poukazat na to, že google ads v nejbližší době nechci ani nemusím používat jako prostředek internetového marketingu
    ONDREX
    ONDREX --- ---
    DJFRACTAL: tak von ti to pak strhne z další úhrady kreditu asi..
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    DJFRACTAL: rozuměno, né že bych to nechtěl zaplatit, ale absence jakéhokoli "due date" mě zrovna do placení netáhne, když ještě k tomu jsou teď mnohem důležitější věci k placení
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    jediné co jsem našel přímo v Adwords: "Pomocí funkce Provést platbu můžete zaplatit, kdykoli budete chtít a jakoukoli částku budete chtít."
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    zase hloupý dotaz, ale nepodařilo se mi to nikde zjistit: Google po mě chce platbu za proběhnuvší Adwords, ale zrovna ted nemam na zaplaceni. Reklama pomoci Google celkem splnila svuj ucel, ale ted ji zase nejaky ten patek nebudu potrebovat. Jake jsou penalty za nezaplacení/pozdní zaplacení faktury z Adwords? Kamos rikal ze kdyz to nezaplatim tak se vubec nic nestane, ale nechce se mi tomu verit...
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    KAJJAK: Byla jsem na tom začátečnickém školení - 2 x 4,5 hodiny. První část hodně povídavá, i když lektor uváděl hodně příkladů z praxe vlastní i svých kolegů. Druhá část byla spíš praktická - vlastní nastavení kampaně v Adwords a s Skliku, ještě chtěl mluvit o Adwords editoru (měli jsme si ho i předem stáhnout), ale nestihli jsme to a nikdo už neměl zájem tam kvůli tomu zůstávat. I když to lektor nabízel.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    LORAIN:

    a byl to vice workshop nebo spis obecnejsi povidani? Ja bych radeji neco praktickeho...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam