• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    GRISS
    GRISS --- ---
    SAGEMA: super, děkuji za radu, alespoň i vím, jak se teď jmenuje... paradoxně se asi zalekla a norálné pustila stonek na květ:D nějakých osm let nic a teď se jí zachce:) pak pošlu nějakou tu fotku...už ani nevím jak kvete....
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SAGEMA: Kořeny? Kořenovitě. Nevím, normálně :D
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: já taky :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: vydržte, bude něco pro oko, čekám na Vánoce, najednou mi zase pokvete 90 % orchidejí :)) už se těším :))
    NELLAS: byla jsem nucená několikrát přesazovat kvetoucí orchidej - kočky ji shodily a vypadla z květináče - a kupodivu všechny dělaly, že se vůbec nic nestalo, v klidu normálně dokvetly dál :)
    NELLAS: a jak vypadají kořeny v květináči?
    GRISS: takže asi normální Phalaenopsis. Zkus ji teď na takový měsíc až dva dát do chladnější, ale světlé místnosti. Mělo by to povzbudit kvetení. Zrovna dneska ráno jsem jednu mojí takhle přestěhovala, protože nechce kvést. Ale pozor, abys ji neulila. Sleduj kořeny a podle toho zalévej. V chladu bude míň pít :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NYCKER: OK, pokusím se. Pokud bude kvést víc najednou, neopadá to a nebude vypadat moc zbědovaně :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NYCKER: Jo jo. Jen se bojím, aby neodhazovala další. I když.. roste tuším i nový list.. uvidím. A budu se těšit teda na květy. Díky všem za reakce :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NYCKER: Jako... zatím nasazuje. Ještě zcela nerozkvetla. Já vždycky po odkvetení zapomenu přesadit a než se rozkoukám, nasazuje další stvol. Budu teda trošku víc zalívat, aspoň.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NYCKER: No, kvete, vyráží stonky a ještě vyráží nové stonky z odkvetlých, ale nezaschlých. Jen mě vyděsilo, jak moc listů sesychá. Ale přičítám to tomu, že poslední dobou zapomínám zalívat. Tak já teda nebudu plašit... jenomže ji mám už tak 4 roky nebo kolik a ještě jsem ji nepřesazovala...
    HANELA
    HANELA --- ---
    GRISS: to je difné, ale já nejsem odborník, nevím, co s tím. Pohnojit nebo změnit místo?
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    GRISS: ono taky čím starší rostlina tím míň kvete. Nemusí jí nic chybět jen je prostě stará. A po devíti letech se není čemu divit :)
    GRISS
    GRISS --- ---
    SAGEMA:..taková ta klasická z květinářství. Velký květ, žádný speciální druh. Bohužel se v nich nevyznám.
    HANELA: mám jí třeba 9 let a kvetla jen jednou a to asi po roce či dvou a teď nic..
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    FAT: Mně teď během měsíce usychá už třetí, to se mi zdá prostě příliš. Každopádně díky za rady... uvidím, buď to tenhle víkend dosypu nebo ji nechám být.
    FAT
    FAT --- ---
    NELLAS: Tak mně usychají spodní listy taky. Ne moc rychle, ale taky. A kytka kveta jako divá. A stříhám to obyčejnýma nůžkama, "odcházející" květní stvoly štípacíma kleštěma.
    :-)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    FAT: Stěžuje, usychají spodní listy. I když to může být tím, že poslední dobou trošku flákám zalívání...
    .. a můj další dotaz.. čím ostřihávat uschlé stonky/listy/kořeny? Něco speciálního nebo stačí obyčejné nůžky?
    FAT
    FAT --- ---
    NELLAS: Já bych jí nechal, evidentně si na nic "nestěžuje".
    :-)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    FAT: Ok, a teda radši počkat nebo přesadit hned? :)
    FAT
    FAT --- ---
    NELLAS: Odkazuji na tenhle [ FAT @ Orchideje - královny květin ] příspěvek. Měl jsem podobný dotaz na botanickou zahradu...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Měla bych dotaz. Už nějaký ten měsíc čekám, až mi jedna orchidej odkvete, abych ji konečně přesadila (či spíš jen doplnila substrát). Ta mrcha ale pořád dokvítá, vyhazuje nová poupata a teď i nové stonky, větví staré odkvetlé stonky. Obávám se ale, že by nový substrát potřebovala jako sůl. Bude lepší počkat, než teda zcela odkvete (což může trvat i přes půl roku, jak ji znám) nebo to prostě risknout a přesadit, dokud nemá nasazených moc poupat?
    Vyhání i nové listy, ale ty nejstarší usychají a vůbec mi přijde, že se tlačí z květináče ven.
    HANELA
    HANELA --- ---
    FAT: ona ty kvítka jsou tedy malá :-) tady to vypadá daleko větší!
    FAT
    FAT --- ---
    HANELA: Krása!
    :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam