• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DESPERADO123Děkujeme, odcházíme - podporujete lékaře v boji za jejich požadavky?
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    LICINDA: generalizujes - ja mluvim o tomto konkretnim pripade.


    PTACOPYSK: takze 5. mesic po studiuv praci + mas jeste pred sebou atestace. jak je resena odpovednost za praci, pokud nemas udelanou atestaci ? muzes delat vse ?
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    PTACOPYSK: jo, ještě jsem zapomněla dodat, že abych toto místo v nedostatkovém oboru získala (místa jsou dotována ministerstvem z rozpočtu), musela jsem se upsat státu na 8 let (= odatestestestuji do 3/2016 a 5 let po atestaci budu pracovat v daném oboru v ČR, v opačném případě vrátím státu 1 200 000 Kč, které do mne investoval)
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    MRAKY: teda, jen takovej výkřik - důvěryhodnější vláda?!?! VŠECHNO mi přijde důvěryhodnější než vláda!!!
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    MRAKY: 40 hod. týdně/ 15 012 Kč čistého (v Praze) - takto to mám již pátý měsíc, předtím jsem stážovala (ale normálně pracovala jako každý jiný sekundář) 7 měsíců 40 hodin týdně v nemocnici, kdy jsem byla na úřadě práce (bez nároku na podporu) a tuto stáž jsem si platila (na základě této praxe se mi pak podařilo získat místo)
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    DESPERADO123: to se da stejne napsat i obracene. a mi tu prijde duveryhodnejsi ta vlada.

    PTACOPYSK: pokud chces ukazovat cisla, tak predved kompletne svoji situaci.(realny prijem, odvedena doba prace apod... ) Ja jsem zatim dostal pocit, ze u doktoru se s tim neskutecne mlzi.
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    Mimochodem, můj tarifní plat lékaře se všemi příplatky je přesně mezi minimální mzdou v ČR a průměrnou mzdou v kraji, kde pracuji. A to už nejsem v té nejnižší nástupní platové třídě.
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    QZUZKA: jasně, lékaři odvolají svůj protest a pak budou čekat, jestli jim vláda náhodou zvýší plat v rámci příslibu v jakémsi memorandu, které nemá žádnou právní závaznost, anebo zvýší tabulkový plat o pět tisíc, aby ty tabulky za půl roku zrušili úplně a smáli se jim dál do ksichtu .... lékaři nejsou úplně blbí
    QZUZKA
    QZUZKA --- ---
    co je na tom divného? dost lidí dnes lékařům - odborářům nevěří ani to, jak se jmenují... takže nabídka berte, nebo tedy vyhlašte, že se na něčem rozumném dohodnout nechcete, je celkem logický krok.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    NAKASHI: to snad ani nejde komentovat.
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    To mi připomíná jak Hitler sliboval, že když jim dají Sudety tak už rozhodně na nikoho útočit nebude. :-))) To si fakt Heager myslí, že jsou lékaři takový pitomci? ;-)
    JUVIA
    JUVIA --- ---
    Nejdriv se predklonte, vymrdame s vami pozdeji, rozhodla se vlada :))
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    Nejdřív konec protestu, až pak vyšší platy lékařů, rozhodla se vláda - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/nejdriv-konec-protestu-az-pak-vyssi-platy-lekaru-rozhodla-se-vlada-1f0-/domaci.asp?c=A110216_112225_domaci_kop
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Heger: Lékaři, kteří zůstanou a při léčbě budou chybovat, se nemusí bát trestu | Domaci.iHNed.cz -
    http://domaci.ihned.cz/c1-50198730-heger-lekari-kteri-zustanou-a-pri-lecbe-budou-chybovat-se-nemusi-bat-trestu
    KOSMOKOSMO
    KOSMOKOSMO --- ---
    Ono je ovsem nekdy problem vubec se jako cizinec na residenturu dostat.
    ROTIK
    ROTIK --- ---
    MRAKY: Není moc rozdíl si odjet do ciziny natrvalo nebo si tam "jen" udělat atestaci. Standartní doba je kolem pěti let (pokud jde vše hladce). Když dokončíš školu v 26 (průměrný věk) tak většinou v příštích pěti letech chceš zakládat rodinu a tak. Což je dosti limitující.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Zvýšit mzdy? Lékařské odbory nechápou, kde žijí, zlobí se Sobotka - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/zvysit-mzdy-lekarske-odbory-nechapou-kde-ziji-zlobi-se-sobotka-pvu-/domaci.asp?c=A110212_153536_domaci_jw
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    KAMAR: a proc si tu atestaci neudelas v cizine, kdyz je ten system vzdelavani tak spatny ? :D
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    _BENNY: protože je nutné se jimi zabývat, ten systém funguje na poslední dech a je to spojené vše se vším. Proto se s tím někdo psal...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam