• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    NYKRUK: S odporákem občas dělám, ale nejsem si jistej jestli to ten molitan nespeče na škvarky.
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    JUDAS_PRIEST: V modelářským kroužku jsme řezali polystyrenové lodičky na stole, jímž skrz procházel odporový drát připojený asi na 24V trafo. To byla holt doba průbojných hesel na všudypřítomných nástěnkách, takže tohle zařízení musela mít každá základní škola.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KRMITK0: no zrovna lehky na vyrobu to taky nejni, ale tak rekneme, ze s velkou pasovou pilou by to mohlo jit. A popisek keca, kusy ma stejne dva
    SWT: říká se tomu anglicky pocket hole a ty díry máš z neviditelný strany, třeba na lubech u stolu
    BOYLER: hlavni for tyhle veci je v jeji rychlosti a nenarocnosti na vybaveni, ne kazdej ma dlabacku a ne vzdy najdes zakaznika, kterej ti rucni vyrobu spoju zaplati. Samo vyroba pro sebe samyho jsou jiny pocty
    JUDAS_PRIEST: nojo, ale treba na nohu od stolu to nema uplne tu pravou pevnost, na deskovy materialy jinak bomba
    MOTEJL a 77WHITE: typicky dneska polyuretany (kamarad delal nakupciho chemie pro kronospan) spise evropsky produkce (mysli firmy jako den brawen, henkel ..), formaldehyd uz je pase. V zasade by mely bet po vytvrzeni stabilni, ale muze to bejt vyrobek od vyrobku. Treba Nemci maj pomerne hodne prisny kriteria na to, co je nebo neni bezpecny a podezrely veci se dle vyhlasky smej pouzivat jen, kdyz vec nema jiny reseni.
    JUDAS_PRIEST: často z ČR, hodně truhláren si subdodávkama pro ikeu zajišťuje práci
    E_D: demos mi ukazuje bila korpus 16 mm za 1095 bez dane (je to pres 5 m2)
    JUDAS_PRIEST: odporovej drat v ramu, nejakej zdroj, aspon takhle jsme to delali v prakticky vychove na zakladce, ale jinak klasickej odlamovaci nuz s dobrejma ostrejma cepelema (treba KDS, OLFA) a rezat podle pravitka, v nouzi klidne deska lamina na kterou stoupnes, aby neuhla
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    QWWERTY: to je docela dobrej nápad to dvěma latěma stáhnout ke stolu a nechat tam třeba milimetr mezeru a fiknout..
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    JUDAS_PRIEST: imho nejrealnejsi je ta varianta s kobercovym nozem .... vzit treba prkno s drazkou, nekoho kdo ho pridrzi (= zatizi, aby se redukovala tloustka a neuhybal) a pak jednim tahem rozriznout
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    JUDAS_PRIEST: Já jsem si ve vetešárně pořídil za asi dvě stovky starý krejčovský nůžky solingen. Za cca dvě hodiny jsem si je vyčistil a nabrousil a žádný zuby se nekonaj. Běžně stříhám miralon, gumu, kůži, karton atd. Teď jsem ze zvědavosti zkusil přestřihnout houbu na okna, co má zhruba ty 3cm tloušťku, a jde to taky dobře.
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    Jde mi vyloženě o to, aby tam nebyly zuby, který bohužel klasickejma nůžkama, kvůli nerovnýmu ostří nebo tak uděláš vždycky.. Ale zkusim to teda nějakejma kvalitníma.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    JUDAS_PRIEST: Jestli je to klasickej měkkej molitan, tak na tloušťku 3cm budou imho nejlepší klasický krejčovský nůžky. Musíš jen držet stejnej sklon a je to.
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    Něco méně náročného?:P
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    To ne, musí to bejt v domácích podmínkách, jedná se o jistej projekt.
    DARAIT
    DARAIT --- ---
    JUDAS_PRIEST: pokud to chces mit 100%, vem to nekam na laser.
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    DOBROZEMAK: Jak?..
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    JUDAS_PRIEST: Nažhaf drát..:)
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    JUDAS_PRIEST: 3cm neni tolik, lámací nuž prostě vytáhni tak 6 cm a piluj - pokud tam nebudou teda žádný oblý tvary...
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    JUDAS_PRIEST: zkus nějakou firmu co dělá matrace, už jsem to takto také řešil...
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    JUDAS_PRIEST: eeee... co treba ziletkou esteticky?
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    Neměl byste někdo nápad jak vyříznout v archu molitanu (tl. třeba 3cm) nějaký tvar? Samozřejmě, že to jde žiletkou, ale potřeboval bych něco, co bude vypadat esteticky...
    TYDLYDAA
    TYDLYDAA --- ---
    zdravím,
    před pár dny v tomhle či podobném fóru někdo sháněl LAMELY postelové. Netušíte, kde ten příspěvek hledat? Hrozně nerad bych je někam vyhazoval a naopak bych byl rád, kdyby je někdo využil.
    SWT
    SWT --- ---
    MOTEJL: Moc hezký, dodělal jsem něco podobnýho ze 4cm dubovejch fošen, případně vyfotím. Ale jsem starej cheater takže jsem se do dlabů a čepů nepustil (moc práce a nemám ještě dláto) a mám to slepený natupo s pár kolíčkama a čela jsou v každým rohu chycený vrutem (tzn. jsou v tom celkem 4 vruty), kvůli rozebiratelnosti na dva boky a dvě čela při případném transportu, byť se důvodně domnívám, že by do mé smrti neměl nastat.

    Takže pochvala vza vzhled a design, a respekt za férový truhlářský provedení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam