• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ADIKEITE: jestli chceš mít jistotu, tak jedině ozáření. Dělají to je Řeži v reaktoru, běžná věc v památkové péči. Roztok Lignofix taky funguje, ale ne nátěr, lepší je kapat ho do direk stříkačkou v neředěné formě. Ale absolutní sichr je jen to ozáření.
    ADIKEITE
    ADIKEITE --- ---
    Ahoj, nevím, jestli to sem úplně patří, ale DIY to snad je. Potřebujeme šatní skříně a našli jsme dvě starší dřevěné, vyhovující, ale v inzerátu je uvedeno, že nožičky byly napadeny červotoči. Je tam dále uvedeno, že byly ošetřeny a červotoči zahubeni roztokem proti červotoči. Rádi bychom skříně komplet zrenovovali (s tím zkušenost máme), ale máme strach z toho červotoče. Přemýšleli jsme nožičky úplně dát pryč a nahradit jinými, ale stejně máme strach. Máte nekdo s červotoči a roztoky nějakou zkušenost? Hledala jsem různé články na internetu, ale není nad osobní zkušenost...
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    SANCHA: Osobně bych si asi nejvíce představovala natřít, třeba na nějaký světlý odstín. Bílá, bledě modrá apod.
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    Máte někdo nápad, co s UNIVERZALovým nábytkem? Mám toho doma docela dost a chtěla bych z toho vyrobit kuchyň, ale ten materiál je docela škaredej, tak si říkám, jestli by to vypadalo líp třeba natřený a nebo je to z kategorie z hovna bič neupleteš... děkuju za tipy
    BUG
    BUG --- ---
    OMNIHASH: kdyz jsem byl malej, tatik mi z polystyrenu vyrezaval veci pajkou, na kterou udelal velky ocko
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    je to bílá díra,chrlí čas...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    tak klasickej lamaci rezak
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    ZORBOVA: mozna vysavac at ti nekdo u toho podrzi..
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ZORBOVA: pilu co nejjemnejsi
    GECKO
    GECKO --- ---
    ZORBOVA: maflem odle pravitka. Ale vsude budou kulicky...
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    ZORBOVA: Stačí zubatý nůž na chleba. Ale pila je v pohodě. Když to dáš mezi dvě desky, tak je to dokonalost sama.
    ZORBOVA
    ZORBOVA --- ---
    ma to 4cm
    zkusim pilu, snad to vyjde
    diky
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    DEIKSAC: nj, slušný robustní nůž ale není řezák. ten se prostě kroutí. pila je domácí jistota
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    DOKKTOR: slušnej robustní nůž a pevná ruka někdy dovedou zázraky :-)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    ZORBOVA: řezákem to určitě rovně nedáš, pokud to má víc jak 2cm na tlouštku.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    ZORBOVA: Pravítko = cokoliv, podle čeho budeš řezat. Taky záleží na tloušťce té desky. U tenčí bude stačit nůž.
    ZORBOVA
    ZORBOVA --- ---
    z Prahy nejsem :(
    predstavovala jsem si, ze mi poradite neco jako - soupni to mezi dve desky a rezakem to das :)
    pilou by to snad jit mohlo, ale podle pravitka asi ne.
    No tak uvidime, uz mam jen jeden pokus.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    ZORBOVA: jestli si z Prahy tak si to můžeš říznout u nás v práci, jsme poblíž Flóry
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    ZORBOVA: polystYren se neřeže, ale taví, pokud ho chceš mít opravdu rovně. Maj to v půjčovnách nářadí, nebo hoď smutný oči/tři pětky na pivo na nějaký dělňase na větší stavbě, ať ti to říznou.
    Ruční tavná řezačka polystyrenu NT - ořez a výřez desek do tl. desky až 15 cm (Tavné řezání polystyrenu, EPS, řez nožem, strunou, odporové dráty) | ROBEX DK s.r.o.
    http://www.robex-dk.cz/index.php?category=9&subcategory=74&product=1035
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    ZORBOVA: Pilou podle pravítka?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam