• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONCESTOVANI - PORADNA
    Klub bude o tom, ze kazdy, kdo se stretnul s nejakou povinnosti nebo neprijemnou veci, pripadne bude vedet, jakym zpusobem se k jaky pamatce nejlepe/nejlevneji/nejrychleji/... dostat, tak to napise, na nastence bude seznam statu a zemi, pod kterymi budou zhruba tyto informace:

    NAZEV ZEME:
    Vizova povinnost/cena za vizum:
    Konkretni mozne problemy v zemi:
    Pamatky, doporuceni (A jak k nim):

    Kontakt na konzulat:
    atd 1:
    atd 2:

    galerie vasich fotek, aby lide prahnouci po informacich mohli ochutnat kouzlo konkretni destinace:
    stravovani, doporuceni, cemu se vyhnout, co je tam naopak velka dobrota?:
    ceny:
    doprava:
    nejvyhodnejsi moznost letenek:



    rad bych zkratka udelal databazi cestovatelskych pomucek na zaklade rad a zkusenosti lidi, kteri jiz zemi navstivili.

    Šťastnou cestu! .)

    LETENKY ZDE!
    [ Letenky za par kacek aneb nizkonakladove aerolinky & letani obecne ]
    rozbalit záhlaví
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    PLOPEZ: nebo preletet..?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PLOPEZ: z my zkusenosti cislovani moc uredniku nekontroluje, ale v Iranu sem nebyl, tak netusim. Ja bych rekl, ze sem byl okraden a nastesti sem mel dva pasy, to je imho uplne uveritelna story...
    PLOPEZ
    PLOPEZ --- ---
    mám jeden problém. ocením jakékoli věcné rady.

    cestuju z Prahy do Pekingu po zemi a mám s sebou dva pasy. právě ted s nacházím v Arménii a chystám se do Iránu. teď ten problém. dosud jsem jel z Prahy až sem na starej pas, ve kterým mám izraelský razítko. pak mám novej pas, ve kterým není zatim nic a do kterýho mi v úterý vlepí íranský vízum. problém je v tom, že se bojim, že na hranici bude celníkům divný, že v tom pase nejsou žádný razítka, jenom iranský vízum. budou chtít vědět, jak jsem se sem dostal. ale já jim nemůžu ukázat ten starej pas, ve kterým je zachycená moje cesta až sem formou razítek, protože bymě s izraelským razítkem v pase do Iranu nepustili. jak byste tuhle situaci řešili? máte s tím někdo zkušenosti? na ambasádě mi pán radil, že mám jet zpátky do země schengenu a pak vyrazit do Arménie na novej pas a bude to v pohodě. ale to je drahý, na to nemám. uvažuju o tom, že řeknu, že jsem měl dva pasy a ten, na kterej jsem přijel, jsem prostě ztratil. ale jsem z toho trochu nervozní. taky mě napadlo vytrhnout stránku s izr. vízem, ale tu jsem zavrhl, protože stránky jsou číslovaný.

    budu vděčný za jakýkoli zkušenosti a rady. dík.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    objednano, krasa :) jeste jednou dik :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MOIAA: Tak super, dik :) ono to je stejne zatim jen preorder, for next 77 days, takze ja si jeste hodne pockam, ale nevadi, zatim je co cist :)
    MOIAA
    MOIAA --- ---
    DRAGON: jasně, já už kupovala pár knížek, taky všichni známí, pohoda doporučuju ;) Jen jim to trvá jak kdy, jednou jsem to měla do týdne, pak jednou do dvou.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jen se zeptam: mas s tim shopem osobni zkusenost? muzu jim v pohode sverit cislo sve karty?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MOIAA: jejda, to teda koukam, ze sem to napsal do svyho klubu, omylem, chtel sem to hodit uplne jinam :)) nicmene moc dekuju, je tam, mnohem levnejsi a free delivery, parada :)
    MOIAA
    MOIAA --- ---
    DRAGON: a na bookdepository.co.uk ta knížka není? Tam je poštovné zadarmo :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Zdravim vespolek, dokazal by mi pls nekdo privezt knizku z UK amazonu do Prahy s tim, ze bych ji objednal na UK adresu? Treba jestli nekdo bydlite v UK a jezdite do Prahy casto... ptam se kvuli tomu, ze postovny je po UK free, ale do Cr to haze nepochopitelnych 25£, coz mi prijde strasne prehnane, bezne kupuji z uk amazonu knizky s postovnym kolem 3 liber. Diky
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    KATYX7: a co bliz specifikovat, co jsou brutalni a co uz prijatelne ceny? levne ubytovani je dost relativni pojem...
    KATYX7
    KATYX7 --- ---
    ahoj,
    poradí mi někdo nějaký levnější kempy na severu itálie? I na Jihu vlastně? (ještě nevím kam pojedu)
    Na netu jsem nasla samy brutální ceny a taky neumim hledat na netu, takže kdyby existoval nějakej dobrej web s kempama?
    děkuju
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    SVARTIFOSKA: vzduch cca mezi 12 a 20 °C, voda cca 18 °C
    SVARTIFOSKA
    SVARTIFOSKA --- ---
    Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s počasím na Sicílii v listopadu? Dá se ještě koupat? A jak to vypadá s cenama za ubytování? Máme celý listopad volno a rádi bysme někam do tepla, ale asi zase ne moc do exotiky, pojedeme s 4letým synem a nechceme ho očkovat... Klidně dejte nějaký jiný tipy, kromě Sicílie. Díky!
    KATIA
    KATIA --- ---
    určitě zajít do lázní...
    FRANCINE
    FRANCINE --- ---
    V sobotu se chystám na 4 dny do Budapešti. Nemáte někdo tipy na zajímavé místa/památky/ restaurace, prostě cokoliv, co by člověk neměl minout? Díky mockrát!
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    oni mozna myslej pasy vic zemi...
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Mam pasy tri a nikdy jsem to v zadnem formulari neresil, v Indii jsem byl loni 2x.
    FI_CZECH
    FI_CZECH --- ---
    Ahoj,zrovna vyplnujeme formular na viza do Indie a ptaji se tu na dalsi pasy. My jsme si nechali pro pripad ztraty nebo odcizeni udelat 2 pasy,protoze budem na ceste cca rok a premyslime,jestli ten druhhy pas do te zadosti priznat? Teda jestli s tim nemuzou byt nejake problemy, kdyz je prizname nebo naopak neprizname... Mate nekdo zkusenost?
    AKIRKA
    AKIRKA --- ---
    Zdarek, slysela sem ze se prodavaji cele sety redukci na ceske plynove bomby, aby je bylo mozne pouzit v zahranici (Evrope). Nejake zkusenosti, rady?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jeden tip pro cestovani s kufrem: neutracejte zbytecne za zamky ;)

    Break into and reseal a locked suitcase demonstration - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=mf-DGKUNffI
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam