• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    Všechny druhy jógy... Názory, rady, zkušenosti. Na HOME jsou zajímavé linky.
    Osm (aštanga / radža) částí jógy: - rozvíjejme diskuzi a rozšiřujme si navzájem obzory :)
    KořenyPlody“ / Samyama
    1. jama - 5 etických principů v jednání vůči vnějšímu světu (ahimsá - neubližování, nenásilí * satja - pravdivost, pravdomluvnost * astéja - nekradení, neprahnutí * brahmačarja - smyslová zdrženlivost, nevášnivost, schopnost neplýtvat energií * aparigraha - nehromadění, neulpívání)
    2. nijama - 5 etických principů v jednání vůči sobě (sauča - čistota těla i mysli * tapas - vytrvalost, sebekázeň a disciplína ve vlastní jógové praxi * santóša - spokojenost * svádhjája - sebepoznání, studium svatých písem * íšvara pranidhána - nalezení vyššího životního smyslu, dobrovolné podřizování se vyšším zákonům, poznávání osobního/univerzálního Boha)
    3. ásány - cvičení jogových pozic
    4. pránajáma - práce s vnitřní energií pomocí dechových technik
    5. pratjáhára - stažení smyslů od vnějších objektů, umožňuje utišení a ovládnutí mysli
    6. dhárana - koncentrace mysli
    7. dhjána - meditace
    8. samádhi - splynutí s universem, trvalé poznání Já >> stav Sat-Čit-Ánanda (čisté a absolutní jsoucí (sat) vědomí (čit) blaženosti (ánanda)) / džívamukta (osvobozený za živa) / kaivalya / nirvána / dobrýjeto ;)


    Manuál: Yoga Sutras of Patanjali (EN) vč. překladu jednotlivých slov ze sanskrtu a výkladu a odkazů na související texty o jógové psychologii a filozofii :: (EN) PDF verze bez komentáře :: Pataňdžaliho Jógasůtry (CZ, bez komentářů a prolinkování :-( ) Další základní texty

    Podložky a pomůcky na cvičení, aneb smrt ásánám na karimatkách, kobercích a podobných zrůdnostech ;)
    Malý přehled možností, kde se věnovat józe - ásány i meditace. Sledujte také YogaPoint a Jóga žurnál.
    Pokud chcete doporučit někoho dalšího, uveďte odkaz do klubu se slůvkem "záhlaví", rádi přidáme.
    Nejbližší akce, workshopy, kurzy...

    aktualizace: 8.2.2012
    (přidání na vyžádání)

    30.3.-1.4. Ostravský jarní víkendový jógový a taneční festival.
    Praha
    Belayoga-Praha, Řevnice NOVÉ
    Akasha NOVÉ
    ashtanga.cz - Dalibor Štedronský, ashtanga vinyasa
    ashtangajoga.cz - ashtanga vinyasa
    budhistické Centrum Lotus - ashtanga vinyasa, hatha, kundalini
    Cocoon NOVÉ
    Energy Studio - Václav Krejčík
    Jóga Centrum Rubeška - hatha, iyengar, vinyasa flow, gravid, ...
    Klub kondiční gymnastiky jógy - hatha
    Lenka Kýrová - dynamická, ashtanga vinyasa
    Lenka Nezvalová - vinyasa flow
    Lucie Königová - vinyasa flow, jógová terapie
    MUDr. Marcela Mikešová - iyengar, jógová terapie
    Milena Raková - iyengar
    Pavel Hub - ashtanga vinyasa
    Prague Yoga - vinyasa flow, iyengar, viniyoga, yin yoga, 1 on 1
    Studio Kairos - tradiční joga, krija joga a tantra
    Garuda Centrum - Celoroční kurzy klasické jógy, čchen taiči a sebeobrany - Praha 2
    vinyasayoga.cz - ashtanga vinyasa a vinyasa flow
    YogaJoga - Helena Kubrychtová Bártová - iyengar
    YogaMe NOVÉ
    Yoga Space - ashtanga vinyasa, hatha, vinyasa flow
    Brno
    Gitanandajoga.cz
    MUDr. Jan Černý - iyengar (tel. Botanicka - tu se cvici: 541 223 764, tel. ordinace: 547 221 304)
    Ostrava
    Centrum Lotos - iyengar, pro ženy, gravid, po porodu
    Pranava Jóga Centrum NOVÉ
    Bikram Yoga Ostrava - ehm ;) NOVÉ
    Pardubice
    Láďa Lebeda
    Plzeň
    Škola jógy pro každý den - iyengar, hatha
    Prostějov
    Jógaklub Prostějov - iyengar, hatha
    Severní Čechy
    Jóga Hlavice (u LBC) - iyengar, retreaty, pronájem pro vlastní akce
    Jóga Namaste Chomutov - ashtanga vinyasa, vinyasa flow
    Petr Něměček - iyengar
    Jižní Čechy
    MUDr. Michaela Klos - vivékananda
    Frýdek - Místek
    Karakal - hatha
    Celorepublikově
    Jóga v denním životě - hatha, bhakti, džnána
    Jiří Vacek a přátelé - džnána, meditace, retreaty
    Sahadža jóga (Nirmalá Déví) - kundalini
    Světoběžníci NOVÉ
    Matej Jurenka




    Související kluby: [ AYP ‒ pokročilé jógové techniky ‒ aplikovaná duchovní věda ] :: [ MEDITACE ] :: [ poweryoga ] :: [ Zenové příběhy ] :: Koány a zenové příběhy
    rozbalit záhlaví
    KAREN
    KAREN --- ---
    PETRF: vidis to, ja hlava pomatena. na toho VJ;) jsem nedavno taky slysela dost pozitivnich referenci.)


    k nevybiravym adjustmentum: Andrew Eppler na tom svym prazskym workshopu mluvil o tom, ze Pattabhi Jois dost lidem svyma zasahama dost nehezky ublizil, i Andrew mel pry hezkou dobu problemy. pry toho nelituje, ma to zpracovany... no ale je to teda zajimavy, dost kontroverzni tema.
    PETRF
    PETRF --- ---
    ROXXA: Tak na Ashtangu idealne do Mysore. Sic ne do hlavni Shaly ale treba k Vijayovi Kumarovi, ktery ma daleko lepsi pristup. A da se tam nalezt mnoho dalsich ucitelu (BNS Iyengar - sic co jsem slysel tak uz se na nem dost stari podepisuje a zapomina, ci Sheshadri ktery je prosluli dost nevybiravymi adjustmenty sic ho porad dost lidi ma rado)
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    KAREN: díky za tip, na tu hodinu do akashy bych se přišla podívat. A v oblasti Karele nějaké doporučení?
    KAREN
    KAREN --- ---
    ROXXA: tak to mam tip na kamala singha, je v risikesi:

    Tattvaa Yogashala Rishikesh
    http://www.tattvaayoga.com/index.html

    navzdory bonusu, ze jede hodne v "adjustments", mne to prijde krapet pop ci jak to rict, ale jinak by v ty oblasti melo snad bejt vic ucitelu ashtangy... kazdopadne kamal bude co nevidet v cr - muzes se na nej jit mrknout, kurzy jsou uz plny v brne i v praze, ale ma nejaky volny lekce v praze v akashe:

    Speciální lekce Ashtanga Vinyasa jógy: Kamal Singh 25. - 26. 7. 2012 :: akasha
    http://www.akasha.cz/news/specialni-lekce-ashtanga-vinyasa-jogy-kamal-singh-25-26-7-2012/
    ANNYSEK
    ANNYSEK --- ---
    dneska jsem byla na prvni hodine bikram a bylo to teda docela narocne. dost se mi motala hlava a musela jsem si sedat.. ty polohy samy o sobe jsou docela v pohode, ale v tom teple mi bylo vazne spatne. Doufam, ze se to zlepsi a zvyknu si, protoze se mi to jinak libi..
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    KAREN: vinyasu, ashtangu
    LOOP_ONE
    LOOP_ONE --- ---
    KAREN: ja taky psal svojí učitelce jogy :) ale holky jsou všechny na Krétě .)
    KAREN
    KAREN --- ---
    LOOP_ONE: ROXXA: mam nejakej tip od ucitelky ashtangy, ale zalezi, co a jak chcete cvicit - moznosti a ucitelu (skvelych, ale treba i neschopnych a mozna i nebezpecnych, jako vsude jinde) je hromada...
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    LOOP_ONE: mě by to taky zajímalo, rady, tipy?
    KAREN
    KAREN --- ---
    LILY: taky jsem to tak zkraje mela. bezne tam zahlidnes cvicit spoustu lidi kde co. no mozna mi taky pomahalo, ze jsem tu prakticky nikoho neznala - a s holou hlavou jsem tu byla ufo tak jako tak.))
    LILY
    LILY --- ---
    KAREN: já jsem takhle chodívala nějakou dobu do lužánek (pravda nebylo to jogovaní, ale tajčení) a po poměrně krátké době mi to začalo připadat úplně normální a přišlo mi to, jako když cvičím doma a lidi jsem nějak samovolně odfiltrovala (pokud se vyloženě nepřišli zeptat, co že to je a kde se to učí)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KLUZAU: zdroj(e)??
    SAGUS: ja se toho uz docela zbavila, jsem vzdycky moc rada, ze mi cviceni nekde venku (na akci apod.) vyjde - na zacatku je to takovy osemetny, ale sebestrednost (jasne, vsichni na moji gymnastiku ted budou valit oci a cekovat, co vsechno mi nejde!,D) se rozpousti a uzivam si to sama se sebou.) hlavne pak kdyz se to ve mne rozjede, svistim na tom a strkat si tam nejaky zabrany moc nejde.))) a da se na to taky divat z druhy strany: "vedlejsim produktem" mj. je, ze to muze nekoho i zaujmout, inspirovat k tomu neco s telem a sebou vubec delat - v nedeli me oslovil nejakej typek, ze co jsem to cvicila a kde se to uci, tak jsem mu poskytla informacni balicek a bude fajn, kdyz ho treba potkam na hodine nebo nekde v parku.))

    btw. ted o vikendu jsem te trochu okukovala pri tvym rannim cviceni (ok, joga to nebyla) a az tolik ses nepredvadel, dobry .)))))
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    LOOP_ONE: Hlavně sám k sobě
    LOOP_ONE
    LOOP_ONE --- ---
    Kam do Indie na jogu poradí někdo? pošta pls...
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    Posledni dobou kdyz delam parvatasanu nebo podobny asany, mam pocit, ze se na me snad roztrhne kuze-jak je to vse napnuty, hlavne ruce a hrudnik, tak to je tak neprijemny (na kuzi, ne ve svalech...svedeni a pod), ze jsem posledne musela asanu koncit driv. Zkousela jsem se pred pratikovanim namazat olejem, ale musi se to nechat vstrebat, a ja na to nemam cas. Stava se vam to taky nekomu?
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    ja mam nejake prirodzene zabrany cvicit na verejnosti, niekde v parku alebo na festivale.. v poslednej dobe uz to moc neriesim bo ma nebavi furt hladat nejaky tmavy kut kam nikto nevidi, ale obcas pri tom zacnem vycitat sam sebe, ze sa predvadzam ci co :D
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    KLUZAU: proc?
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    no nevim, je pravidlo, ze pri joze nema byt clovek viden. Proto se doporucuje prales nebo jeskyne.
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Nechystáte se někdo sem dnes ? http://jogapraha.eu/kdy-se-cvici/

    My to zkusíme když počasí dá
    LAFLY
    LAFLY --- ---
    GUDRUN: auditko zabookovane nema,mozna uz ho smazal diky tomu,ze jsou stranky,zkus mu tez napsat...verim ze rad odpovi
    LAFLY
    LAFLY --- ---
    KAREN: ahoj nebyla...jsem tehule a pry je to dynamictejsi,tak jsem tam nesla...nicmene alef prebyva pul roku v thajsku a pul roku v cechach a jogu zacal pravidelne praktikovat prave tam.zkus mu kdyztak napsat je to pohodovej komunikativni typke neodbude te.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam