• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    STQ
    STQ --- ---
    FLUMO: akorat ja neargumentuju, jen pridavam dalsi sutru k tematu. je mi uprimne jedno jestli budete nebo nebudete fetovat, za sebe vim ze to na zacatku bylo dobry otevreni mysli a v prubehu praxe dobrej majak kam az by se dalo dostat (a pak jeste dal), ale nemam ani nejmensi potrebu k tomu nekoho navadet nebo svadet :)

    BKS Iyengar tudle sutru komentuje jeste jinak: Patanjali says it is possible to experience kaivalya (takze ne siddhis) by birth, through use of drugs, by repetition of mantra, or by tapas and through samadhi. Of these, only the last two develop mature intelligence and lead to stable growth.

    LAKSHMANA: viz odpoved hore.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    LAKSHMANA: Siddhy mohou znament zvláštní schopnosti, ale také osvícení.
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    SLAUGHTER: Dovolím si hádat: Není to tím, že se s tím rozčiluješ?
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    STQ: Ale my v joze neusilujeme o získání siddhis, ne?
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    STQ: jenze osadhi znamena obecne bylinky. Ale ktere to byly a v jake m davkovani stryc patandzali nezapsal pokud vim, nevim co se tim versem da vyargumentovat, jinou autoritu nemas?
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    STQ: mě už unavuje se k tomu opakovaně vyjadřovat. Pošta
    STQ
    STQ --- ---
    SLAUGHTER: kdyz uz jsi u tech suter...tak o kus dal (4.1) se taky pise todle:
    जन्मओषधिमन्त्रतपस्समाधिजाः सिद्धयः ॥१॥
    janma-oṣadhi-mantra-tapas-samādhi-jāḥ siddhayaḥ ||1||
    Supernatural powers (siddhis) arise from birth, drugs, mantras, austerity, or yoga
    Nebo jinej preklad: Psychic powers arise by birth, drugs, incantations, purificatory acts or concentrated insight.

    tzn drogy jsou dost mozna (kdyz to psal ten patandzali, zejo!) pouzitelna reklama na dalsi jogovou cestu...stejne jako narozeni-se a recitace suter. a joga.

    (a jinak cau z Mysore!)
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    Další příjemná hypotézka je hormeze, kdy organismus reaguje na malé dávky toxinů obráceně, než na velké.

    Hormesis - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Hormesis
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NYA: to je součást principu sómy :) Vím že Ti to možná moc víc neřekne, ale některý věci jsou prostě takový, noo, racionálně nejasný. Ale třeba nějakej doktůrek objeví mechanismus účinku, popíše stopadesát chemikálií, které se na tom podílí a budeme mít pocit, že tomu víc rozumíme.
    Za sebe urinoterapii chápu fakt tak jak píšeš, zpětná vazba pro tělo, "uzavření kruhu", kterej je jinak otevřenej, respektive žádného konce nejde dohlédnout.
    KAREN
    KAREN --- ---
    NYA: moc jsem si toho nenacetla, ale pripomina mi to homeopaticky principy (trosku jak nosody treba) - "lecba stejnym", takovej zrcadlici princip, abych tak rekla.)
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    NYA: No co se týká toho mechanizmu, jakým funguje amaroli, neboli auto-urinoterapie, to bych taky rád věděl. Zřejmě nikdo moc netuší.

    Jinak co se týká jala neti vs. mutra neti, tedy vyplachování nosohltanu slanou vodou vs. urinou, tak to je asi spíš tak, že jala neti vyplachuje, kdežto mutra neti léčí. Takže první je součástí běžné jógické hygieny, zatímco druhé je vhodné v případě nějakého neduhu.
    NYA
    NYA --- ---
    díky za odpovědi.
    to pití chápu tak, že tělo dostane informaci o stavu odpadů, tedy nějakou zpětnou vazbu vlastně, co může ještě vylepšit - funguje to takhle?
    horní cesty dýchací to tedy má desinfikovat podobně jako sůl a tím že je to fyziologická friendly vlastní tekutina, tak je to lepší než voda se solí? fakt?
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    NYA: jo, pokud ledviny normálně pracujou a člk nejí nějaký ekly a chemky, nevidim v tom problém. určitě je to příjemnější než sůl, nehledě na to, že člk nemusí řešit teplotu..je to akorát;) max. když je ucpáno, stihne trochu vychladnout, ale to se dá zas v poho vydržet.
    TADEAS: tyjo odpařenou do nosu, tak to by byl mazec asi:) co se týče uriny, preferuji raw;)
    KAREN
    KAREN --- ---
    NYA: dava to smysl! interne jsem to praktikovala kratce a pomohlo mi to s akutnim problemem, ale necitila jsem se uplne... komfortne, nejak jsem si to asi nedozpracovala.) kazdopadne treba aplikace na kozni problemy je prakticky, luxusni reseni.)
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    NYA: Jo, ta urina je dobrá.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    NYA: nevim jak do nosu /co kdyby se to jeste prvne odparilo, hm?,)/ ale piti kazdy rano treba smysl dava, vylecil jsem si tim alergie na potraviny.

    jinak souhlas s lakshmanou, vzdycky me prolejvani bolelo jen pri nespravnym obsahu soli.
    NYA
    NYA --- ---
    jeežkovy zraky :))
    ahoj
    povězte, nevychází to z indické tradice, kde je moč čistější než voda ? dává to smysl i v našich podmínkách?
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    DAWYT: aha, sorry, vidim, žes zkoušel s malou dávkou :-)
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    SLAUGHTER: nepali :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam