• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    GRANTORINO: diky :) az vyzkousim tak podam report :)
    VALOR
    VALOR --- ---
    JUNIPETRUS: A abych ti odpovedel. Kdyz jsem veril v jeziska a milulase byl jsem jim mnohem bliz nez ted kdyz v ne neverim
    VALOR
    VALOR --- ---
    JUNIPETRUS: Nektere veci fungujou kdyz jim veris. Rikej tomu klidne placebo nebo jakkoli. Nejsem krestan.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    yoga :D samozrejme ne youga ;))
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    JAZZZ: hledala jsem taky a tohle je taky youga v horku, ale ty ceny nejsou tak napálený, ale nebyla jsem tam, tak nevím jaký to tam je
    HOT-jóga » Jóga - dům jógy v Praze
    http://www.dum-jogy.cz/clanky/36-hot-joga.html
    HANY33
    HANY33 --- ---
    SAGUS: Bůh pro mě není nedokonalá bytost. Ale chápu to tak, že my zde na Zemi jsme Malkuth - hmota, samozřejmě je to poslední emanace, projev Boha. Země je plodná, božský impuls na ní nemizí, je dále zpracováván a navracen zpět k Původci. Podle mého názoru naším cílem je stoupat po Stromu života směrem nahoru, k Bohu, z Království Malkuth do jeho protipólu Koruny Kether. A to jsou ty "duchovní a vyšší" dimenze.

    Začínám trochu rozpoznávat, kde je rozdíl mezi tvým a mým chápáním smyslu naší existence. Ty ten smysl vidíš v prožívání života v hmotné úrovni - Malkuth, pro mě je zase přirozené navrátit se do duchovní úrovně - Kether, splynout s Bohem, který je Duch.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    koukal jsem na http://www.hotyoga42.cz/ a http://www.bikramyoga.cz/ a prijde mi to jako zdimacka na penize. jak hledaji instruktory hned na uvodni strance je vazne podivne..
    ale mam pocit, ze to horko mi dost pomaha. nevite o nejake rozumne alternative v praze? zatim si dam vzdycky horkou koupel a pak si cvicim sam..

    o joze toho vim zatim zalostne malo, ale cim vic ruznych nauk jsem si prosel, tim vic jsem presvedceny, ze buh neni bytost, jak si ji projektuje omezeny lidsky mozek. podle me je to emergentni vlastnost hmoty usidlena v meritku tak malickem, ze ho pres zavoj kvantove mechaniky nikdy nezmerime. hybatel a produkt zaroven.
    uz jsem toho pri jeho hledani zkousel hodne, ale ted si chci procistit telo, ktere jsem dlouho zanedbaval, najit k nemu opravdovy vztah a pak si ho konecne poradne uvedomim, protoze je v kazdem z nas a v komplexnich systemech se projevuje v nami pozorovatelnem meritku .. treba jako romanesco nebo lidsky mozek :)
    mozna vam to prijde OT, ale me tahle zelenina pripada bozska :) ta stalost napric meritky tam primo bije do oci ..
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    JUNIPETRUS: ty si proste vul.. :) . Z celeho srdca ti prajem, aby si to svoje skutocne stastie nasiel ;) bru noc
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    AIM_FREEMAN: bhakti je to, když se něcí mysl přestala stáčet v myšlenkách a řeci k holkám a jídlu.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    DARJEEL: *Iyengarovkou... už zas :-) Urza snad odpustí :-)
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    SAGUS: jak dlouho vydrzis hrat jednu hru?
    Jiste se na to tak da divat z urciteho hlediska, ale jinak je vlastne idealisticka abstrakce, pod vlivem jistejch hormonu,ktere se casem spotrebujou.
    Ale na druhou stranu , ja bych spis rekl, ze vesmir ma smysl
    Kdyz jsme u te hry. Ja si treba chci vybrat jakou chci hrat hru a jakou v roli v ni.

    Me spis zajimaji konkretni osudy a prozivani moje a lidi.
    Jsou osudy, ktera vypadaji jako nastoupit do zapasu prohravat treba 0:3, mit zlomenou hokejku, tupe brusle, a hrat proti hromotlukum, s nepoctivym rozhodcim, ktery jedna strane fauly piska druhe ne.

    Rikas uzasna hra, proc teda lidi nebavi? Co je to za hru, kdyz deti musej prosedet 15let 7hodin denne ve skole?
    Jo spolecnost, skoly, rodice, ktery chteji mit z deti tenistu nebo pravniky, to je taky ta uzasny matrix, ta uzasna hra?
    Ty rikas, ze lidi v sobe zabili vnitrni dite? Nebo matrix pracuje na tom, aby mel lidi takove jako chce on, pro sve poteseni?
    To je dobry hazet vinu na jedince, uz chybi jenom pohadka o prvotnim hrichu.

    Jaky sakra herec, ktery se uzasne bavi? Vis co to znamena hrat porad nejake role? Znamena to, ze pak nejsi sam sebou, az nekdy stane, ze vubec nevis ci jsi, kde je potom herec, ktery se uzasne bavi?

    Buddha rekl, ze vse hori. Co to znamena sama ta tvoje hra podleha jistym pravidlum, je proces, ktery sam sebe spaluje.

    Ne svet neni zly, jen svoj podstatou driv nebo pozdeji zpusobuje spoustu utrpeni, kterym nas uci poznavat hry dabelske a hry nebeske, a vyvola otazku po smyslu zivota a touhu po skutecnem stesti a nakonec skutecnosti, ktera se poznava jako skutecna hodnota
    Zly je ten kdo nasazuje dabelsky skleb a snazi se nam namluvit ze spatruje rajskou zahradu v hromade hoven

    A co se ti povedlo, a cim si pobavil ty me, je ten krasny kontrast z vetou co jsi psal me. Prispevek o uzasne hre, kde se uzasne bavis, s rajskou zahradou v hromade hoven a pak "Junipetre, diskuse s tebou me vazne nebavi" :-)
    Tleskam tvemu predstaveni
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    DARJEEL: nj, musis ho nalakat na nejakou fitness cicinu .)
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    VALOR: poznat opravdu jen vírou
    to je oblibeny protimluv krestanu:-) Veril si nekdy jako dite v Jeziska, nebo v mikulase, tak mi rekni jak dobre si je poznal?:-)
    Ale jsou ruzne druhy viry.
    VALOR
    VALOR --- ---
    AIM_FREEMAN: http://tattoojoy.com/tattoo-designs/var/resizes/Religious%20Tattoos/shiva-hindu-tattoo.jpg?m=1333018144

    nějakou dobu jsem o tomhle tatoo uvažoval. Když se člověk odevzdá vyšímu principu nemusí mít podobné tetování jen estetický význam spíš mnohem více symbolický. Slepé následování čehokoli nebo jakéhokoli boha nikdy nebylo pro mě. Na druhou stranu boha můžeme poznat opravdu jen vírou zde není rozum na místě a čím delší dobu se o tyhle věci zajímám tím hůře si ego obhajuje svoje ohraničené autonomní území
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    FLUMO: tjo docela bída, dal jsem si teď "práci" a pokouknul po kurzech jogy v Brně a je to teda katastrofa. Rychlokvašky střídají fitness čičiny a do toho pár takovýhle podivností jako lunární joga nebo naked yoga. Zůstává akorát stálice dr. Černý a Vandička Casková s Yiengarovkou, a pak teda ještě stará dobrá Míla, jinak nic :-(

    ...možná by se ten Slaughter mohl vrátit do Brna, ehm ehm :-)
    VALOR
    VALOR --- ---
    FLUMO: jako dobrý ale já bych do toho nešel. Ale klidně bych se na to kouknul v avi formatu :)
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    DARJEEL: v brnese progresuje :)
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Čímž bych rád uvedl nové téma: co to je vlastně bhakti? Rád bych si to v sobě ujasnil z více úhlů pohledu. Díky.
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Minulá diskuse:

    Mi přijde, že jde o to, zda jdu světu čelem vstříct, abych ho celý objal,
    nebo od něj uctivě odstupuji, abych udělal to samé;)
    Otázka nátury, výchozích podmínek, zkušeností..zkrátka karmy:)
    Imho.
    A jsem rád, že tu zaznělo i stanovisko lidí, kteří akcentují džňánu.
    A ještě mě napadá, že Maháriši říkával, že bhakti mata djnana.
    Bhakti je matkou džňány.
    A ještě to nakouřim: Bez bhakti je jakákoli duchovní cesta paskvil. Sucho. :)
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    HANY33: takze Buh je pre teba nedokonala bytost, ked ma zapotrebi prozivat tohle vsechno? :)

    Pre mna je bozi kralovstvi tady a ted, porad, a naveky. Nejvyssi duchovni dimenze? To by ma zaujimalo, cim si tam tie dokonale duse krati cas .. zeby tantra masaze? :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam