• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    STQ
    STQ --- ---
    VALOR: savasana jak ji znam ja konci u vnimani energii (pranamaya kosa), dal myslim nevede. povazuju ji za dobrej nastroj zaprve na uvolneni (kdy po cviceni zjistim, co jsem si vlastne udelal a jak se telo ma), zadruhy takovou alternativu vipassany (tzn dokazu telo procejtit ho a jsem schopnej urcit konkretni misto, odkud vychazi emoce nebo co se deje ve fyzickym a energetickym tele).
    ale od smerovani k pravde tu mame jiny veci zejo :) pratyahara, dharana, dhyana, samadhi...
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    VALOR: imo dost zalezi, co kro toho elas. Pokud jen asany, bude to jiny, nez kdyz mas praxi prolozenou i technikama pranajamy a meditace. Pak se i savasana prohlubuje a dojit se da tam, kam jakoukoliv meditacni technikou, k tomu, kde je pocatek vedomi :-)

    jinak je to imo poloha mrtvoly, ne smrti ;-)
    VALOR
    VALOR --- ---
    SAGUS: Tak dobre ze jsi se vratil zpatky ono od polohy smrti by clovek mohl cekat ledacos
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    VALOR: az tam, a zase zpatky :)
    VALOR
    VALOR --- ---
    Rad bych vedel kam az se da dojit pri jejim praktikovani. Doporucuje se ji provadet na konci kazdeho cviceni. Ma jiste velky potencial provadena i samostatne v meditaci a to nejen relaxacni ale i ve smerovani k pravde
    STQ
    STQ --- ---
    VALOR: a ted nam povez co bys potreboval :)
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    jo jo ja kazdej den pred spanim, normalne spim na boku a na zadech proste neusnu a tak se muzu prokousavat pomerne hluboko je to moc fajne
    STQ
    STQ --- ---
    VALOR: mame
    VALOR
    VALOR --- ---
    Mate nekdo hlubsi zkusenost se savasanou?
    LAFLY
    LAFLY --- ---
    SLAUGHTER: bohuzel mam doma uz jednoho prcka a ani nemame dostatek financi na kurzy a tak si musime vystacit svepomoci.rikam si,ze je lepsi alespon cvicit doma,kdyz uz si to nemuzeme dovolit.


    PETJULE: LOMILOMI: diky
    VALOR
    VALOR --- ---
    Eduard Tomáš - TEMNÁ NOC DUŠE (ukázka z přednášky v Praze, listopad 1997) - YouTube
    http://m.youtube.com/watch?v=5IutouzufmY
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    LAFLY: ja cvicila krom kurzu pro tehotne podle tehle obsahle knihy
    Iyengar Yoga for Motherhood: Safe Practice for Expectant & New Mothers: Amazon.fr: Geeta S. Iyengar, Rita Keller, Kerstine Keller, Domink Ketz: Livres anglais et étrangers
    http://www.amazon.fr/Iyengar-Yoga-Motherhood-Practice-Expectant/dp/1402726899
    Je to rozepsane trimestr po trimestru, plus po porodu. Navic podle 3 obtiznosti. V kazdem trimestru mas jine asany. V Prvnim jsou mnohe zakazane a v poslednim jsou zase poupravene (nedavas nohy k sobe napriklad). Na kurzech maloktery ucitel zvlada upravovat cviky pro kazdeho.
    Podle me, jestli jsi cvicila pred tehotenstvim, zadny problem, jen si zjisti ktere asany jsou nevhodne!
    STQ
    STQ --- ---
    Ahoj z Mysore! Az mi bude 60, taky bych chtel todle umet...:)

    PETJULE
    PETJULE --- ---
    LAFLY: mně vyhovovalo cvičit podle téhle knížky.. a jsou tam i další užitečné informace, třeba k bezbolestnému porodu a tak..
    http://www.paseka.sk/_data/books_pix_big/book_95311_thumb.jpg
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    LAFLY: cvičení těhulek má své specifikace (mimo jiné už cvičíte dva :-)). Doporučuji ti vyhledat někoho (nejlépe dle referencí) kdo se zabývá gravid jógou a pak si vesele cvič doma. Anebo zainvestuj do kurzu. Investovat do sebe je vždy dobrá investice. Jóga je subjektivní zkušenost, stejně jako těhotenství a tak se na tvoji otázku nedá imho dobře a konkrétně odpovědět.
    LAFLY
    LAFLY --- ---
    ahoj muzete mi tu nekdo doporucit dobre cviceni jogy pro tehotne na doma?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    www.jantrajoga.cz

    Ahoj všem,
    blíží se kurz jantrajógy pro začátečníky a veřejnost, který proběhne
    1. - 3. března 2013 v Praze v Sokolovně ve Vršovicích. Podrobnosti jsou
    uvedené v registraci.

    Kurz povede autorizovaná instruktorka jantrajógy Fijalka Turzíková.

    Registrace: http://bit.ly/QcBWHs
    BARULE
    BARULE --- ---
    nevite nekdo nahodou o nejakych pravidelnych kurzech akrojogy v praze? dik
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    STQ: Konfrontaci s tím co znám já. A s těmi kopiemi.
    Ale do Indie se v nejbližší době nechystám, takže mi víc nepomůžes.
    Každopádně dík
    STQ
    STQ --- ---
    LODBROG: a co si od tydle skoly slibujes?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam