• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    STQ: Konfrontaci s tím co znám já. A s těmi kopiemi.
    Ale do Indie se v nejbližší době nechystám, takže mi víc nepomůžes.
    Každopádně dík
    STQ
    STQ --- ---
    LODBROG: a co si od tydle skoly slibujes?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    STQ: Kopírovanej má být právě ten metodický systém - posloupnost vyučování ásán od jednoduchých až po pokročilé.
    A stejně tak se prý má učit: systém od začátku do konce, ásány sestavené do logických celků a linií podle nějaké poměrně pokročilé logiky..

    Tady v Čechách má být přímo společnost, praktikující tuhle Satjánandovu školu.
    Kterou (prý) zkopnul (a proslavil) třeba svámí Mahéšvaránanda.
    Tahle společnost mě zajímá.
    Bohužel googlit moc nepomáhá, protože je těmhle lidem nějaký internet a nějaká sláva dost cizí.

    Každopádně díky za odkazy.
    STQ
    STQ --- ---
    LODBROG: Satyananda je zak Sivanandy, takze v cechach to najdes jako skolu Sivananda jogy. Ja se ucil v Biharu od Niranjanananda Saraswati, to je ten co nastoupil po nem. System je to rozsahlej - hatha joga, kundalini joga, krije, tantra (trika), na zadny definovany plany jsem nenarazil (ale je fakt ze ja jsem si tam jel pro konkretni techniky, takze me to ani nezajimalo). Knih maj asi trista tisic, je to jedna ze dvou nejznamejsich indickejch jogovejch linii (druha je Krishnamacharyova) a maj nejvetsi jogovy vydavatelstvi. Najdes je na Amazonu a nektery z nich se daj koupit i v cechach, akorat anglicky, prelozena pokud vim neni zadna.

    O kopirovani nic nevim (nakonec co chces na joze kopirovat, vsechno je popsany a da se akorat pouzivat), ale Lysebethova joga je na Sivanandovi (tzn stejny linii) zalozena.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    STQ: Zajímá mě ten systém cvičení jako celek, jako metodický postup, případně jestli se někde (veřejně) vyučuje.
    Nechci jednotlivé techniky/pozice, ale něco jako celkový učební plán.
    Slyšel jsem že má tři veliké cvičební celky rozdělené do několik poddílů,
    plus různé krije a hathajógové krije.

    Nejspíš je naivní čekat že to bude podrobně v nějaké přístupné literatuře.

    Je to prý dost kopírovaný systém, a tak mě zajímá zdroj.
    STQ
    STQ --- ---
    LODBROG: cvicim podle jinyho systemu, ale mam i ucitele z tyhle linie a nektery techniky jsem si zaradil do svoji praxe. co potrebujes?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    STQ: Cvičíš podle něj? Přímo někde v kurzu? Kde?
    STQ
    STQ --- ---
    LODBROG: jj, ja
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Je tu někdo, kdo má nějakou zkušenost se systémem cvičení svámího Satjánandy?
    Nebo u něj (u jeho žáků) přímo cvičí?
    LILY
    LILY --- ---
    STQ: však jo.. Od pitvání hoven jsme tu my s parníčkovým králem :)
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    URZA: ano, moje chyba :)
    STQ
    STQ --- ---
    LILY: mi prijde ze je ve vysledku uplne jedno, co to zpusobuje nebo nezpusobuje. ciste pragmaticky - jakmile jsem se zacal ridit zasadama ktery jsem tam nekde niz popisoval, zmizel mi ekzem kterej jsem mel poslednich cca 7 let a kteryho jsem se nijak jinak zbavit nedokazal (a ze jsem toho zkusil fakt dost). vedlejsi efekt byl, ze mi zacla plavat stolice. zene se stalo to samy s pupinkama ktery mela taky delsi dobu a zadna jina zjevna pricina k nim nebyla, pruvodni efekt byl ten samej. tzn pro me to funguje, beru to jako platnej ukazatel a akorat predavam jak jsem nakoupil, praxi se mi ukazuje, ze vetsina problemu ktery mam byla opravdu spojena s jidlem nebo travenim (coz je ostatne zakladni tvrzeni na kterym je postavena ajurveda). jestli vam to k necemu bude nebo ne uz je mimo me a uprimne odmitam resit halucinace chemiku a anorekticek, prijde mi to jako ztrata casu :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LILY: joo, tak přece jen trapas ,-)
    LILY
    LILY --- ---
    DARJEEL: ále, žádný trapas, maximálně až když zjistíš, že sis to blbě přečetl ty. :))
    Viz: [ STQ @ JÓGA ]
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LILY: no ty sis hlavně to co psal STQ blbě přečetla, to je pak hroznej trapas, ještě když se k tomu přidá parníčkový král co si tu furt přehrává nějaký scénáře ,)
    LILY
    LILY --- ---
    STQ: tak zase fyzikální zákony člověk úplně neošálí.
    Já bych klidně věřila i tomu, že tvé tvrzení je správné, a k tomu že bude plovat i v případech nadměrného množství vyloučeného tuku.
    STQ
    STQ --- ---
    LILY: nikoliv, pak by byl chybny vyrok, ze za plovouci stolici muze prebytek tuku :))
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LILY: to máš pravdu Lily
    LILY
    LILY --- ---
    DARJEEL: pak by ovšem výrok, že stolice má plovat, byl chybný.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LILY, SLAUGHTER: no a to naolejováno právě může být to "špatně" strávené... nadbytek tuků ve stravě jogina se mi osobně příliš nepozdává...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam