• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    VALOR: az tam, a zase zpatky :)
    VALOR
    VALOR --- ---
    Rad bych vedel kam az se da dojit pri jejim praktikovani. Doporucuje se ji provadet na konci kazdeho cviceni. Ma jiste velky potencial provadena i samostatne v meditaci a to nejen relaxacni ale i ve smerovani k pravde
    STQ
    STQ --- ---
    VALOR: a ted nam povez co bys potreboval :)
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    jo jo ja kazdej den pred spanim, normalne spim na boku a na zadech proste neusnu a tak se muzu prokousavat pomerne hluboko je to moc fajne
    STQ
    STQ --- ---
    VALOR: mame
    VALOR
    VALOR --- ---
    Mate nekdo hlubsi zkusenost se savasanou?
    LAFLY
    LAFLY --- ---
    SLAUGHTER: bohuzel mam doma uz jednoho prcka a ani nemame dostatek financi na kurzy a tak si musime vystacit svepomoci.rikam si,ze je lepsi alespon cvicit doma,kdyz uz si to nemuzeme dovolit.


    PETJULE: LOMILOMI: diky
    VALOR
    VALOR --- ---
    Eduard Tomáš - TEMNÁ NOC DUŠE (ukázka z přednášky v Praze, listopad 1997) - YouTube
    http://m.youtube.com/watch?v=5IutouzufmY
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    LAFLY: ja cvicila krom kurzu pro tehotne podle tehle obsahle knihy
    Iyengar Yoga for Motherhood: Safe Practice for Expectant & New Mothers: Amazon.fr: Geeta S. Iyengar, Rita Keller, Kerstine Keller, Domink Ketz: Livres anglais et étrangers
    http://www.amazon.fr/Iyengar-Yoga-Motherhood-Practice-Expectant/dp/1402726899
    Je to rozepsane trimestr po trimestru, plus po porodu. Navic podle 3 obtiznosti. V kazdem trimestru mas jine asany. V Prvnim jsou mnohe zakazane a v poslednim jsou zase poupravene (nedavas nohy k sobe napriklad). Na kurzech maloktery ucitel zvlada upravovat cviky pro kazdeho.
    Podle me, jestli jsi cvicila pred tehotenstvim, zadny problem, jen si zjisti ktere asany jsou nevhodne!
    STQ
    STQ --- ---
    Ahoj z Mysore! Az mi bude 60, taky bych chtel todle umet...:)

    PETJULE
    PETJULE --- ---
    LAFLY: mně vyhovovalo cvičit podle téhle knížky.. a jsou tam i další užitečné informace, třeba k bezbolestnému porodu a tak..
    http://www.paseka.sk/_data/books_pix_big/book_95311_thumb.jpg
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    LAFLY: cvičení těhulek má své specifikace (mimo jiné už cvičíte dva :-)). Doporučuji ti vyhledat někoho (nejlépe dle referencí) kdo se zabývá gravid jógou a pak si vesele cvič doma. Anebo zainvestuj do kurzu. Investovat do sebe je vždy dobrá investice. Jóga je subjektivní zkušenost, stejně jako těhotenství a tak se na tvoji otázku nedá imho dobře a konkrétně odpovědět.
    LAFLY
    LAFLY --- ---
    ahoj muzete mi tu nekdo doporucit dobre cviceni jogy pro tehotne na doma?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    www.jantrajoga.cz

    Ahoj všem,
    blíží se kurz jantrajógy pro začátečníky a veřejnost, který proběhne
    1. - 3. března 2013 v Praze v Sokolovně ve Vršovicích. Podrobnosti jsou
    uvedené v registraci.

    Kurz povede autorizovaná instruktorka jantrajógy Fijalka Turzíková.

    Registrace: http://bit.ly/QcBWHs
    BARULE
    BARULE --- ---
    nevite nekdo nahodou o nejakych pravidelnych kurzech akrojogy v praze? dik
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    STQ: Konfrontaci s tím co znám já. A s těmi kopiemi.
    Ale do Indie se v nejbližší době nechystám, takže mi víc nepomůžes.
    Každopádně dík
    STQ
    STQ --- ---
    LODBROG: a co si od tydle skoly slibujes?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    STQ: Kopírovanej má být právě ten metodický systém - posloupnost vyučování ásán od jednoduchých až po pokročilé.
    A stejně tak se prý má učit: systém od začátku do konce, ásány sestavené do logických celků a linií podle nějaké poměrně pokročilé logiky..

    Tady v Čechách má být přímo společnost, praktikující tuhle Satjánandovu školu.
    Kterou (prý) zkopnul (a proslavil) třeba svámí Mahéšvaránanda.
    Tahle společnost mě zajímá.
    Bohužel googlit moc nepomáhá, protože je těmhle lidem nějaký internet a nějaká sláva dost cizí.

    Každopádně díky za odkazy.
    STQ
    STQ --- ---
    LODBROG: Satyananda je zak Sivanandy, takze v cechach to najdes jako skolu Sivananda jogy. Ja se ucil v Biharu od Niranjanananda Saraswati, to je ten co nastoupil po nem. System je to rozsahlej - hatha joga, kundalini joga, krije, tantra (trika), na zadny definovany plany jsem nenarazil (ale je fakt ze ja jsem si tam jel pro konkretni techniky, takze me to ani nezajimalo). Knih maj asi trista tisic, je to jedna ze dvou nejznamejsich indickejch jogovejch linii (druha je Krishnamacharyova) a maj nejvetsi jogovy vydavatelstvi. Najdes je na Amazonu a nektery z nich se daj koupit i v cechach, akorat anglicky, prelozena pokud vim neni zadna.

    O kopirovani nic nevim (nakonec co chces na joze kopirovat, vsechno je popsany a da se akorat pouzivat), ale Lysebethova joga je na Sivanandovi (tzn stejny linii) zalozena.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    STQ: Zajímá mě ten systém cvičení jako celek, jako metodický postup, případně jestli se někde (veřejně) vyučuje.
    Nechci jednotlivé techniky/pozice, ale něco jako celkový učební plán.
    Slyšel jsem že má tři veliké cvičební celky rozdělené do několik poddílů,
    plus různé krije a hathajógové krije.

    Nejspíš je naivní čekat že to bude podrobně v nějaké přístupné literatuře.

    Je to prý dost kopírovaný systém, a tak mě zajímá zdroj.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam