• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    XCHAOS: daj to mne a axovy a my si nejak poradime :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VOZKA: tak 4
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    AXTHEB: hele, jak říkám... já bych se tohohle klubu především rád zbavil.

    pokud máš pro váš RepRap využití, tak jsi vysloveně povolán tento klub moderovat :-)
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    VOZKA: neni to nic zlozite ... a radi ti s tim pomozeme a poradime
    pokial chces zacat s arduinom tak sa u nas da kupit kit "naseho" klonu a pospajkovat si ho sam :)
    Brmduino [brmlab]
    http://brmlab.cz/project/brmduino

    neni to nic zlozite a vela programatorov to uz za mojho dozoru zvladlo ...

    @reprap
    potreboval som krabicku na ftdi prevodnik k brmduinu :)
    3 hodinky ( nikdy predtym som s tym programom nerobil ) cisteho casu
    a voaila :
    http://sargonout.sk/brm/krabicka.jpg
    krabicka je na svete :)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    AXTHEB: To byla (doufám teda) ironie, ale sahám do tohohle odvětví úplně poprvé, jsem programátor začátečník a zatím jsem vždycky dělal jen hodně high level věci (i když tohle naštěstí neni assembler:)), elektra jsem se vůbec nedotknul, takže dva týdny to taky nebudou.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    XCHAOS: Mohl bys prosim nejak vic rozvest myslenku, ze reprap je vzdaleny jakemukoliv praktickemu vyuziti? Vzdyt diky samoreplikaci tu tiskarnu vubec mame (nejlevnejsi nesamoreplikujici tiskarna vyjde odhadem na osminasobek a netiskne lip).
    A o praktickem vyuziti tiskarny jako takove by ti postylka segrinejch deti nebo brmbot mohli vypravet;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VOZKA: Pět let? S arduinem je zacatek zalezitost dvou tydnu max. a zbytek se doucis za pochodu;)

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    připomínám, že moderátorství tohohle klubu rád věnuji prvnímu členovi Brmlabu, který si o to řekne (já jsem jen zvědavý nečlen :-)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    AXTHEB: Jáá, jáá! Jsem z toho nadšen, ale bohužel zatim asi nemám dost vědomostí v žádným souvisejícím odvětví (a v elektru nemám naprosto žádný, což mi přijde docela zásadní, občas lituju že jsem šel na gympl) na to abych k něčemu byl. RepRap a Harvieho synťáky mě ale určitě zajímaj. Po zkouškovým si kupuju Arduino, takže tak za pět let bych mohl sám umět s něčim přispět:-)).
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KEDRIGERN: Jo, ale treba sou lidi co chtej ocumovat nejaky uzasny veci co sme vymysleli, tak aby bylo jasny ze utery je ten nejlepsi cas.
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    RAINBOF: Plus veřejné akce. A většina lidí zas nemá potřebu chodit očumovat geeky, když k tomu není nějaká zajímavá akce.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KEDRIGERN: to sice je ale pro uplnost dny pro verejnost jsou utery takze chodit jentak by se melo jen se cleny. nemylim li se .)
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    XCHAOS: Nevymýšlej komplikace, tam ke nejsou. V Brmlabu je snad každá akce veřejná. Normálně nahlásíš na vrátnici, že jdeš do Brmlabu. Dělají to tak všichni. V budově je dokonce i galerie etc. No problem.

    Vrátnice je jen autoritářský přežitek pro podporu zaměstnanosti.


    SHAMAN23
    SHAMAN23 --- ---
    super tak to se přijdu něco přiučit


    XCHAOS: na stránkách sou instrukce, věřim že to zvládnu :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    no ale jde se tam přes vrátnici, takže možná by nebylo od věci domluvit si sraz s nějakým členem...
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    SHAMAN23: Jasně.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SHAMAN23: pokud já byl minule veřejnost, tak ano.

    (ale není to moc velký, tak aby tam nebyla tlačenice !)
    SHAMAN23
    SHAMAN23 --- ---
    Ahoj, tahle iniciativa mě moc zaujala, koukal sem že teď ve čtvrtek sou ty lighting talks, je to normálně otevřený pro veřejnost?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SARGONOUT: to máš těžké... já třeba vůbec neznám v mém okruhu nikoho, kdo by ještě používal irc (teda možná znám, ale stejně s ním přes irc nekomunikuju)

    já to třeba vidím jako místo, kde bude možné anouncovat lightning talky (což vidím jako takový výstup Brmlabu i směrem k veřejnosti, a pro mě je to zajímavá věc)

    viz http://brmlab.cz/event/lightning_talks
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    XCHAOS: does no matter ... skor som chcel povedat ze "sam sm zvedavy co sa tu bude preberat"
    vacsina dolezitychveci sa prebera irc/wiki/live takze nejake plky/drby na nyxe su len spestrenie :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam