• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    JANYNA: nejak se v tom nemuyu yorientovat. Pokud mam kancelarske potreby za 330$, jake bude clo?

    Funguje to jako "kalkulacka" nebo ne?
    LUCIIE
    LUCIIE --- ---
    JANYNA: je to delší skateboard.. zatim jsem to nenašla.. ale proklikám se k odpovědi.. jinak děkuju.))
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    JANYNA:
    LAMICZKA: Není zač... :)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    LUCIIE: Nevím, co je longboard, ale nalédni do integrovaného systému celní nomenklatury TARIC, najdi si, kam ty longboardy spadají, tam najdeš i celní sazbu a pak už je to docela jednoduchý výpočet.

    TARIC:
    Vyhledávání TARIC
    http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=cs&redirectionDate=20110614
    LUCIIE
    LUCIIE --- ---
    Ahoj.. objednala jsem si longboardy. Dohro s poštovným za 213dolarů..netušíte někdo kolik aspon cca vysolim za clo??? díky..
    LAMICZKA
    LAMICZKA --- ---
    JANYNA: díky! ;)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    JANYNA: Při vlastní předběžné kalkulaci cla nezapomeňte věnovat pozornost stanovené měrné jednotce.
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    LAMICZKA: Clo se počítá z pořizovací ceny zboží + doprava, DPH z pořizovací ceny + doprava + clo.
    LAMICZKA
    LAMICZKA --- ---
    ZONICEK: clo a dph se vypočítává z pořizovací ceny zboží + doprava (ale ta je tuším jen u DPH), pokud není cena uvedená (jedná se třebas o dárek), tak se musí pořizovací cena deklarovat, nebo ti vyměří clo z prodejní ceny obvyklé v České republice k určitému datu. Mají na to celní sazebník, kde má každé zboží svůj kod a podle toho si to najdou.
    APIN
    APIN --- ---
    Tak jsem se také přidal k utlačovaným čekatelům. http://www.apinuv.kekel.cz/2011/nakup-v-zahranici/
    Jen si nejsem jist, jak se správně má specifikovat obsah zásilky... Postačí pouze odkaz nebo screenshot stránky e-shopu s konkrétním zbožím?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    ZONICEK: jojo myslim , ze kdyz dolozis doklad melo by to projit, ale vyzkosueny to nemam
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Chtěl jsem se zeptat... Asi logicky by se mělo clo a DPH počítat z ceny prodeje.
    Ale co když něco vydražim za dejme tomu 20 liber, ale v ČŘ to bude stát 150 liber?
    Stačí pak doložit na základě výpisu z účtu třeba kolik jsem zaplatil přes paypal?
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    NASA: hele to by mohla bejt zajimava akce :))
    NASA
    NASA --- ---
    to fakt cloveka laka objednat nejaky to mrazeny kure, nebo testovaci vzorky vonnych syru :-))
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    jj 22.. hmm sakra!
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    DAVVID: myslis 22 euro. Pokud vím, předejít se tomu nedá. Pokud se jim bude z nějakého důvodu znát, že cena zásilky je větší, tak jí prostě pošlou do celního řízení.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    dá se předejít aby to zastavili na celnici, když balík stál do 25 euro?.. Co jsem koukal, někomu se to tady stalo..
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MAJKA: taky se bojím, že to budu muset začít řešit přes příbuzenstvo, či přátele v Německu
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    MOIRAIN: jasny, no... chjo, je to bordel. hlavne me stve opravdu to, ze je mi jasny, ze se za chvili zaradime mezi ty zeme, kterym na ebay a online obchodech odmitnou zasilat zbozi.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MAJKA: to bych to nejdřív musela zaplatit a pak zvlášť od celníků chtít zpět peníze za neoprávněně vybranou DPH a zvlášť od pošty chtít 202 - 96 Kč, a já bych to i byla bývala udělala, kdyby mi to vedoucí pošty poprvé nabídla jako možnost
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam