• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    CNV: ad 1) limity jsou stejný, jak tady, chytaj stejně, ale obstrukce prý nedělají
    2) předplacený časopis mi chodí celkem v normě, poslední myslím někdy během května?, možná dubna, každopádně tak, jak má
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    CNV: Nemci maji hlavne hodne drahe postovne obecne. Takze to co by jsi usetrila na clu,dph (pokud jsou toleratnejsi) zaplatis na postovnem.
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    CNV: 1) Daný celní limity nejsou naše výmysly, jsou to výmysly Bruselu a jejich úpravu jsme dostali nařízenou kvuli sjednocení limitů v celý EU. Nabízí se teda, že Německo je na tom s celníma limita pro dovoz ze třetích zemí stejně jak my, nemusí to ale nutně tak bejt. A googlit se mi nechce.

    To jsem ti ale pomohl co?:D
    CNV
    CNV --- ---
    Dva dotazy.

    1) Co kdybych využila přeposílací schránky v Německu, nechala si zboží poslat z USA do Němec a potom sem. Jak jsou na tom Němci s clem a DPH? Chytají, nechytají, jaký mají limit? Možná by bylo lepší tyhle vosery vyřídit v Německu a sem už to poslat v rámci EU.

    2) Jak chodí předplacené časopisy z USA? Pro ty to dvouměsíční zpoždění na celní poště platí taky?
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    BLANITCHKA: Není to kalkulačka, vyplivne ti to pouze celní sazbu a ty už si pak ostatní musíš dopočítat sama. Chce to po tobě jen zemi původu a dle kategorií najít výrobek, o který se ti jedná. Pak dáš enter a ukáže ti to tu celní sazbu, případně výjimky a nařízení se k tomu všemu vázající.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    BLANITCHKA: třeba se ti to zobrazí a pomůže http://goo.gl/fxqV2
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    rozhodla jsem se pro zachovani sveho dusevniho zdravi to nechat osudu. Az prijde tak prijde. Clo zaplatim a osttani budu kupovat jenom v EU a posilat po mensich balikach.

    Jsem krava, ze jsem se o to nezajimala predtim, nez jsem tu objednavku udelala. Nesluduju moc media a tohle me minulo. Ach jo.
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    JANYNA: nejak se v tom nemuyu yorientovat. Pokud mam kancelarske potreby za 330$, jake bude clo?

    Funguje to jako "kalkulacka" nebo ne?
    LUCIIE
    LUCIIE --- ---
    JANYNA: je to delší skateboard.. zatim jsem to nenašla.. ale proklikám se k odpovědi.. jinak děkuju.))
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    JANYNA:
    LAMICZKA: Není zač... :)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    LUCIIE: Nevím, co je longboard, ale nalédni do integrovaného systému celní nomenklatury TARIC, najdi si, kam ty longboardy spadají, tam najdeš i celní sazbu a pak už je to docela jednoduchý výpočet.

    TARIC:
    Vyhledávání TARIC
    http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=cs&redirectionDate=20110614
    LUCIIE
    LUCIIE --- ---
    Ahoj.. objednala jsem si longboardy. Dohro s poštovným za 213dolarů..netušíte někdo kolik aspon cca vysolim za clo??? díky..
    LAMICZKA
    LAMICZKA --- ---
    JANYNA: díky! ;)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    JANYNA: Při vlastní předběžné kalkulaci cla nezapomeňte věnovat pozornost stanovené měrné jednotce.
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    LAMICZKA: Clo se počítá z pořizovací ceny zboží + doprava, DPH z pořizovací ceny + doprava + clo.
    LAMICZKA
    LAMICZKA --- ---
    ZONICEK: clo a dph se vypočítává z pořizovací ceny zboží + doprava (ale ta je tuším jen u DPH), pokud není cena uvedená (jedná se třebas o dárek), tak se musí pořizovací cena deklarovat, nebo ti vyměří clo z prodejní ceny obvyklé v České republice k určitému datu. Mají na to celní sazebník, kde má každé zboží svůj kod a podle toho si to najdou.
    APIN
    APIN --- ---
    Tak jsem se také přidal k utlačovaným čekatelům. http://www.apinuv.kekel.cz/2011/nakup-v-zahranici/
    Jen si nejsem jist, jak se správně má specifikovat obsah zásilky... Postačí pouze odkaz nebo screenshot stránky e-shopu s konkrétním zbožím?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    ZONICEK: jojo myslim , ze kdyz dolozis doklad melo by to projit, ale vyzkosueny to nemam
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Chtěl jsem se zeptat... Asi logicky by se mělo clo a DPH počítat z ceny prodeje.
    Ale co když něco vydražim za dejme tomu 20 liber, ale v ČŘ to bude stát 150 liber?
    Stačí pak doložit na základě výpisu z účtu třeba kolik jsem zaplatil přes paypal?
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    NASA: hele to by mohla bejt zajimava akce :))
    NASA
    NASA --- ---
    to fakt cloveka laka objednat nejaky to mrazeny kure, nebo testovaci vzorky vonnych syru :-))
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    jj 22.. hmm sakra!
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    DAVVID: myslis 22 euro. Pokud vím, předejít se tomu nedá. Pokud se jim bude z nějakého důvodu znát, že cena zásilky je větší, tak jí prostě pošlou do celního řízení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam