• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    ENKIE
    ENKIE --- ---
    MAJKA: No ja tu nikde nenasel, ze by nekdo psal o tom, ze uz i ta posta sama ted takhle upozornuje na ty prodlevy, pro me je to neprijemna novinka.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    ENKIE: thank you, captain obvious :)

    To je jako prijit do diskuze o likvidaci sumavskych lesu kurovcem a udivene poznamenat, ze existujou brouci, co zerou stromy, nebo co :)
    ENKIE
    ENKIE --- ---
    Toto mi dnes od nich prislo. Nejspis skutecne uz snizili hranici pro zbozi osvobozene od cla z 150 EUR na 22 EUR. Pekny humus. :(


    Vážení klienti,
    toto je automaticka odpoved, která potvrzuje příchod Vaší elektronické zprávy k vyclívací poště Praha 120.
    V souvislosti se snížením limitu DPH (ze 150 EURO na 22 EURO) došlo k rapidnímu nárůstu celně projednaných zásilek. Vzhledem k této skutečnosti dochází u zásilek k prodloužení doby celního odbavení.
    Omlouváme se Vám za komplikace a děkujeme za pochopení.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    muzu se zeptat, zkousel nekdo delegovat tu plnou moc pro projiti celniho procesu na jinou osobu?

    Nekde jsem zaslechla, ze je potreba mit nejake notarske overeni te plne moci, prijde mi to jako blbost... tak kdyby nekdo mel nahodou zkusenost..
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    NYX: no jo:) mas recht
    NYX
    NYX --- ---
    BADHORSE: ja myslel ted tu dobu doruceni :)
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    NYX: no ja nevim ze by UPS meli nejakou danovou vyjimku? zakon je pro vsechny..nebo se mylim??
    NYX
    NYX --- ---
    BADHORSE: tak UPS se tohle vubec netyka, ne? :)
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    dalsi zasilka s Kindlem cena 160 dolaru dodavatelska sluzby UPS, objednano v utery dneska to mam na stole ani clo ani dph. Sakra ja byl vystresovany z tohohle klubu a vsechno chodi jak ma :) asi stesti nebo co
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    BADHORSE: dik za tip :-)
    CNV
    CNV --- ---
    Kdyby vás to zajímalo, tak v Německu trvá vyřízení balíku na celnici (s otevřením a kontrolou, bez vyměření cla) pár hodin. Balík odeslaný 18. června dorazil 21. do americké třídírny, za tři dny byl v Německu, okamžitě šel na celnici - konkrétně v poledne -, v sedm večer bylo hotovo, za dva dny ráno byl na poště a tentýž den u adresáta. Hodnota byla kolem $25 a šlo to jako priority mail.

    Příště zkusím něco dražšího, jak to zdrží vyřizování. Každopádně vostuda pro českou poštu teda.
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    BADHORSE: a ktery eshop byl takhle vstricny? Threadless je z tohodle hlediska dost hruza, deklarujou i to co tam neni ;]
    ARZA
    ARZA --- ---
    Tak, mne prisela minuly tyden zasilka taky naprosto v pohode.
    Trvalo to cca 2tydny, z HK.
    Kdyz to videl kluk co pracuje na poste, rekla jen ze to je proto, "ze to je eRko" (Zasilka oznacena R - tzn doporucena zasilka, nikoli balik), a ze "na to uz fakt kapacity na prohlizeni nemaji".
    Skutecna hodnota byla cca 900Kc, na obalce bylo napsano gift s hodnotou $20.
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    tak moje zkusenost...objednano do sedmi dnu jsem mel ve schrance listek ze si to mam vyzvednout klasicky u baraku na poste..celnici to proslo v pohode jednalo se o balik 3 tricek platil jsem za ne i s postovnym 80 dolacu cca..na fakture na baliku eshop napsal cela cena 20 dolaru tricka slozil jako jedno (na rentgenu neni videt pocet kusu) a vse proslo naprosto krasne..ted jeste cekam na balik z treadlessu tak jsem zvedavy jak se pochlapi oni..
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MOIRAIN: tak jsem si to vyzvedla...ani tu reklamaci jsem neměla nervy sepisovat, zkusím to vymlátit z odesílatele, který to svou chybou všechno způsobil
    RETESKA
    RETESKA --- ---
    DEMONOFANARCHY: držim palce. já pořád slintám na www.designbyhumans.com, ale odvahu jako ty nemám.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    MAJKA: a primo kod objednavky u ty platby samozrejme neni, no
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    ENTENTYKY: ano, je tam, ze jsem platila Threadless, ale je tam castka co nesedi s jejich fakturou, takze mi pani rekla, ze to muze byt ucet k cemukoliv jinemu, co jsem si tam objednala.
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    MAJKA: no tak u ty platby kartou mam prece kod toho, komu to bylo placeno a podle nej jde dohledat, ze to byla prave tahle objednavka, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam