• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MYJKA: tipoval bych ze je to nomenklatura 8470100000
    Počítací stroje a kapesní přístroje k záznamu, vyvolání a zobrazení údajů s výpočetními funkcemi; účtovací stroje, frankovací stroje, stroje na vydávání lístků a podobné stroje, vybavené počítacím zařízením; registrační pokladny
    - Elektronické kalkulačky provozuschopné bez vnějšího zdroje elektrické energie a kapesní přístroje k záznamu, vyvolání a zobrazení údajů s výpočetními funkcemi

    vypocet:
    Poplatky k zaplacení: Předpis Typ Základ Sazba Částka [Kč]
    R2204/99 (C103) A00 2 500,00 Kč 0 % 0,00
    Z0235/04 (P305) B00 2 500,00 Kč 20,0 % 500,00
    Celkem: 500,00

    tech 2500 jsem vzal odhadem - $139 * 18 Kc kurz
    kod Z0235/04 je DPH 20%



    KORDA: bohuzel to nejde - kdyz si zkusis objednat Kindle z Amazon UK nebo DE tak po zadani shipping address Ti to nedovoli potvrdit objednavku s odkazem, ze to mas objednavat z Amazon US
    nedela to u vseho, ale u skoro veskery elektroniky ano (a Kindle bohuzel taky) .. ja jsem si ho objednaval v UK pres kamose v Londyne (nepomuzu, uz je zpatky v CR ;)
    KORDA
    KORDA --- ---
    BADHORSE: Aktualne jsem treba v procesu s DHL. Uz jim to trva 3 dny, byl jsem si to dokonce vyzvednout po emailu:

    "Dobry den,

    zasilka je v budove Skyport. K vyzvednuti na recepci DHL."

    Tam mi bylo receno, ze to pani "myslela jinak". Ani se neobtezujou mi davat jakykoliv info.

    Jediny co jakz takz funguje je FedEx a DB Schenker kde jim celni odbaveni v JSD trva max. den pokud nejsou celnici spatne vyspaly.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    KORDA: pokud vim, tak i po dubnu 2011 to pres amazon chodi fakt rychle a bez cla, ale nevim jaky je procento proslo/neproslo, mozna se se pochlubili jenom ti co to "vyhrali" :)
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    KORDA: hlavni je ze nechodi pres 120 postu. A proc se neplati u nich dph ani clo z kindlu je mi zahadou..ale nepatram po ni ani do toho nestouram a jsem rad ze nic neplatim jak mnoho lidi kolem.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Ne ja uz na to prdim. Ja to objednam a dej se vule bozi. Aspon si to skusim.
    KORDA
    KORDA --- ---
    BADHORSE: Po prvnim dubnu 2011? Zastavujou i ponozky od babicek v USA a to samozrejme i pres DHL, FedEx, UPS atd.
    MICA
    MICA --- ---
    MYJKA: UPS a ještě napsat na balík "Happy birthday" ;)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    BADHORSE: Prave to tu riesim s kolegom, ze to posielaju cez ups a malo by to postu vynechat. Diky za potvrdenie. :)
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    MYJKA: ale prd...kazdy kdo ma kindla vcetne me z amazonu ani dph ani clo neresil a mel jsem ho doma do 4 dnu od objednani
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KORDA: Jo som s tym zmierena. Diky. Takze ak to pocitam aj s poplatkom poste bude to cca 4158,-
    KORDA
    KORDA --- ---
    Proste se smir s tim, ze nez to dostanes do Evropy tak te to vyjde o minimalne 20% draz. Otazka je jestli ti par stovek stoji za to se obtezovat s celym celnim procesem a cekat mesice nez to budes mit v ruce.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KORDA: Jasne a porovnaj si cenu. To si to mozem rovno kupit tu. :)
    KORDA
    KORDA --- ---
    MYJKA: Objednej si ho z Amazon.de nebo Amazon.co.uk a nemusis resit celniky.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Budem objednavat kindle 3 s puzdrommz amazonu. Celkova cena aj s postovnym bude 195 usd.
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MYJKA: napis co presne chces privezt, ale stejne nakonec asi zalezi na tom jak to odhadne celnik .. resp. co mu reknes ze v baliku je az tam prijdes s papirama to vyridit ;))
    KORDA
    KORDA --- ---
    MYJKA: Co to je?

    Jinak zaplatis 20% dan a to i z (casti) postovneho. Pak zalezi na druhu zbozi ale bud je to absolutne bez cla a nebo je to legracni procento jako treba 4. Pokud neimportujes tabak, chlast...
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Viete niekto pracovat s tymto?
    Taric CZ
    http://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/taric-cz.aspx
    chcem zistit aspon cca kolko zaplatim ked si objednam z USA vec v hodnote cca 200USD. Ale nedari sa mi to naklikat. :/
    MICA
    MICA --- ---
    Hmm, takže po dalším zavolání to vypadá, že "každou chvíli" znamená u české "pošty" 2 dny, oujeee. (Sry, že si tady z toho dělám zeď nářků, už končim :)
    MICA
    MICA --- ---
    ....a když se tam člověk po 15ti minutách neustálýho pokoušení dovolá tak mu řeknou, že zásilka "dojde každou chvílí"
    MICA
    MICA --- ---
    Kdyby v tom bordelu aspoň fungovaly telefony, aby se člověk mohl zeptat jestli už to milostpáni začali vyřizovat, nebo jestli si tu zásilku můžu vyzvednou osobně ještě
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam