• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    ted jsem byl zas nemile prekvapen na poste 120, pro firmu mi prisel balicek z treti zeme, hodnota byla vlastne 0, k cemuz jsem dal celnikum prohlaseni, ze jde o neprodejny vzorek pro testovani, takze mi dal razitko bez cla, nicmene u prepazky u vydeje mi pani stejne nauctovala 80kc bez dph, i kdyz jsem se od nich nenechal zastupovat v celnim rizeni, nevite co je zas todle za demenci? pani mi rikala ze vsechno co prijde do celniho skladu tak za to vybiraj, takze tam kasiruje od vsech 80, ja uz je tam asi zabiju, to je furt neco
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    nejdrazsi veci tam sou prave hodinky...jinak maly veci typu furminator..ipod..apod..
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    NAVARA: Kdyby to byly dily na auto, tak nejlepsi je si domluvit s nekym, kdo vozi komplet kary (takovi jsou i na NYXu) a za celkem rozumny penize si to nechat privezt v kufru nejakyho takovyho dovozu. Motor nevim, ale prevodovku mam vyzkousenou. :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Vsak uz tu padlo, ze znamy firmy (hobby king, shipito,...) jdou automaticky na celni sklad k podrobnemu zhodnoceni ceny....

    a nechat si poslat motor k Jaguaru a tvrdit ze stal tri petky... ehm :)
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    KORDA: nene, do limitu €22 se postovny nezapocitava, ale kdyz jsi pres limit tak se DPH plati i z postovnyho
    overeno u celniku i vlastni zkusenosti
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    hmmm to bude zajimavy :))
    KORDA
    KORDA --- ---
    Proste pokud ti to zastavi, tak jsi v haji a moc se z toho nejde vylhat. A zastavi to protoze vec za 5000$ bude na tom jejich super-duper scanneru / rentgenu, napadna.
    KORDA
    KORDA --- ---
    To je prave ten problem, kdyz neni faktura tak po tobe chtej aby jsi ji prinesl a nebo poslal vypis z uctu kolik si vlastne zaplatil.

    Pokud ti to posila kamos a bude na tom shipito (predpokladam, ze to pripadne posila porad stejnej typek a na P120 uz ho budou mit vymaklyho).

    Navic do celni hodnoty se IMHO pripocitava i postovny pokd to presahne 22 euro. Takze se tomu, podle me, proste nevyhnes a pak uz je to jen krok k tomu vysolit velky penize.
    LAMICZKA
    LAMICZKA --- ---
    KOUDY: ti to stejně proclí :) když nebudeš mít faktury, vezmou sazbu z Celního sazebníku
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ja myslim ze k tomu faktury ani nebudou...v tom shipito je nechavam vyndat a zbozi nechavam vyndat z krabic a dat do jedny velky...takze reknu ze mi to poslal kamos ze statu k narozkam.
    KORDA
    KORDA --- ---
    Samozrejme :] Na to vubec nekoukaj.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    KORDA: ikdyz to je gift?
    KORDA
    KORDA --- ---
    KOUDY: Ztrati se urcite a navic po tobe budou celnici v Praze chtit fakturu nebo vypis z uctu jak jsi to platil. Jedina cesta jak to 100% obejit je, nechat si to privezt.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Netusite jak je to s pojistenim baliku?..nakoupil sem neco v usa asi za 5000 dolaru...poslal to do shipito kde mi to prebalej do jedny velky krabice a poslou jako gift v hodnote 30 dolaru..ale tim ze to je v ty hodnote pod clo/dph to asi tezko pujde jeste navic pojistit treba na 3000 dolacu co? :)....Mam totiz takovy blby tuseni ze kdyz si necham poslat zbozi za sto litru pojisteny na petikilo tak se nekde ztrati :)
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    MYJKA: podle TS UPS to vozi z USA
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Kolega tu vzniesol myslienku, ci nemaju externy sklad v europe odkial to posielaju.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KORDA: tri kindly, vsechny po dubnu, vsechny dorucene do ctyr pracovnich dnu
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MYJKA: tipoval bych ze je to nomenklatura 8470100000
    Počítací stroje a kapesní přístroje k záznamu, vyvolání a zobrazení údajů s výpočetními funkcemi; účtovací stroje, frankovací stroje, stroje na vydávání lístků a podobné stroje, vybavené počítacím zařízením; registrační pokladny
    - Elektronické kalkulačky provozuschopné bez vnějšího zdroje elektrické energie a kapesní přístroje k záznamu, vyvolání a zobrazení údajů s výpočetními funkcemi

    vypocet:
    Poplatky k zaplacení: Předpis Typ Základ Sazba Částka [Kč]
    R2204/99 (C103) A00 2 500,00 Kč 0 % 0,00
    Z0235/04 (P305) B00 2 500,00 Kč 20,0 % 500,00
    Celkem: 500,00

    tech 2500 jsem vzal odhadem - $139 * 18 Kc kurz
    kod Z0235/04 je DPH 20%



    KORDA: bohuzel to nejde - kdyz si zkusis objednat Kindle z Amazon UK nebo DE tak po zadani shipping address Ti to nedovoli potvrdit objednavku s odkazem, ze to mas objednavat z Amazon US
    nedela to u vseho, ale u skoro veskery elektroniky ano (a Kindle bohuzel taky) .. ja jsem si ho objednaval v UK pres kamose v Londyne (nepomuzu, uz je zpatky v CR ;)
    KORDA
    KORDA --- ---
    BADHORSE: Aktualne jsem treba v procesu s DHL. Uz jim to trva 3 dny, byl jsem si to dokonce vyzvednout po emailu:

    "Dobry den,

    zasilka je v budove Skyport. K vyzvednuti na recepci DHL."

    Tam mi bylo receno, ze to pani "myslela jinak". Ani se neobtezujou mi davat jakykoliv info.

    Jediny co jakz takz funguje je FedEx a DB Schenker kde jim celni odbaveni v JSD trva max. den pokud nejsou celnici spatne vyspaly.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    KORDA: pokud vim, tak i po dubnu 2011 to pres amazon chodi fakt rychle a bez cla, ale nevim jaky je procento proslo/neproslo, mozna se se pochlubili jenom ti co to "vyhrali" :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam